Rekordowa oglądalność Mistrzostw Świata w TVP

To był mistrzowski weekend dla Telewizji Polskiej. 7,7 mln* widzów oglądało w szczytowym momencie w niedzielę walkę Polaków z Brazylią o złoto Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej. Na obu antenach średnia widownia wyniosła prawie 6,7 mln widzów. Przez cały weekend TVP1 była liderem dnia. Niedzielne spotkanie Polska – Brazylia było najchętniej oglądanym meczem podczas tegorocznych mistrzostw.

 

 

Polscy siatkarze dostarczyli kibicom wielu wzruszeń. Walka o Mistrzostwo Świata była zacięta i do ostatniej minuty trzymała w napięciu. Gra o match point przyciągnęła do TVP1 wg MOR 6,104 mln widzów. Średnia oglądalność całego spotkania wyniosła 5,1 mln osób (wg NAM peak wyniósł 5,4 mln widz., a średnia meczu – 4,6 mln osób przy 29,1% udziałów, najwyższych dla Anteny od 15 lipca br.). W TVP Sport wg MOR mecz obejrzało średnio 1,5 mln osób, a wg Nielsena prawie 1,5 mln widzów (4,1% udz.). W niedzielę Jedynka z dziennymi udziałami 13% była najchętniej oglądaną stacją telewizyjną.

Wzruszającą ceremonię medalową, podczas której nasi siatkarze odebrali puchar, złote medale, ale też największą liczbę nagród indywidualnych, mimo późnej pory obejrzało w TVP1 3,7 mln (10,7% udz.), w TVP Sport 1,2 mln widzów.

W sobotę średnie udziały TVP1 wg NAM wyniosły 10,7%, zapewniając Antenie pozycję lidera dnia. Emocjonującą walkę o finał polskich siatkarzy z drużyną USA obejrzało w Jedynce wg MOR w szczytowym momencie 3,5 mln osób, a średnio – 2,927 mln. W TVP Sport średnia widownia wyniosła ponad 800 tys. widzów. Wg NAM TVP 1 przyciągnęła 2,7 mln osób przy udziałach na poziomie 7,7%, a TVP Sport 1,1 mln widzów (3,1% udz.).

W piątek wg NAM średnie udziały Jedynki na poziomie 12,4% były najwyższe spośród wszystkich stacji. Mecz Polaków z Włochami na obu Antenach zainteresował wg MOR w szczytowym momencie 4,528 mln osób, a średnio – 3,823 mln widz. (TVP1 – średnio 3 mln; peak 3,519 mln, TVP Sport – średnio ponad 800 tys. widzów; peak ponad 1 mln osób). Wg Nielsena Polakom przed telewizorami kibicowało w TVP1 2,8 mln widzów (7,7% udz.), a w TVP Sport ponad 905 tys. osób (2,5% udz.).

Światowa siatkówka na dobre wróciła do Telewizji Polskiej!

Widzów Telewizji Polskiej ucieszy fakt, że wielkie siatkarskie emocje będą obecne na antenach TVP przez najbliższe trzy lata! Telewizja Polska zaprosi widownię na najważniejsze turnieje z udziałem reprezentacji Polski mężczyzn i kobiet. W otwartych kanałach Telewizji Polskiej, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport do 2021 roku pojawią się trzy edycje Ligi Narodów w latach 2019-2021, która w tym roku zastąpiła Ligę Światową, a także Mistrzostwa Europy 2019 mężczyzn rozgrywane w Belgii, Francji, Holandii i Słowenii, Mistrzostwa Europy 2019 kobiet w Polsce, Słowacji, Turcji i Węgrzech, a także Mistrzostwa Europy 2021 mężczyzn (wraz z eliminacjami) ora Mistrzostwa Europy 2021 kobiet (wraz z eliminacjami).

Wielkie sportowe emocje nie kończą się wraz ze zdobyciem przez polskich siatkarzy wymarzonego pucharu. Kibice przygotowali dla naszej drużyny wielkie powitanie, które będzie można obejrzeć jeszcze dziś w TVP. Transmisję z powitania naszych złotych chłopaków na lotnisku F. Chopina w Warszawie obejrzymy o godz. 17.30 na antenach TVP INFO i TVP Sport!

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *