BadaniaDVB-TSport w TVTVN Discovery Polska

Rekordowa oglądalność SGP! Blisko 800 tys. widzów oglądało w TTV triumf Bartosza Zmarzlika

W sobotę Bartosz Zmarzlik po raz czwarty w karierze został indywidualnym mistrzem świata na żużlu. Transmisja finałowego Speedway Grand Prix przyciągnęła do TTV rekordową widownię! Decydujący bieg oglądało aż 773 tys. osób, a całe zawody średnio 513 tys. widzów.

 

W sobotę zakończył się drugi sezon Speedway Grand Prix transmitowany na kanałach i platformach TVN Warner Bros. Discovery. Podobnie jak przed rokiem polskie rundy rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu transmitowane były w ogólnodostępnym, bezpłatnym kanale TTV i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Sobotnie Speedway Grand Prix w Toruniu było najchętniej oglądaną transmisją z SGP w historii. Wielkie zwycięstwo Bartosza Zmarzlika, które dało mu czwarte mistrzostwo świata, oglądało średnio aż 513 tys. osób. Decydujący bieg przyciągnął przed ekrany aż 773 tys. widzów! Przełożyło się to na 4,4-procentowy udział TTV w rynku. W sumie rywalizację w Toruniu przez co najmniej minutę oglądało blisko 1,7 mln widzów.

Poprzednim rekordem oglądalności SGP w Polsce były zawody w Warszawie w 2022 roku, które oglądało średnio 440 tys. widzów TTV. Każda runda Speedway Grand Prix dostępna jest na żywo i na żądanie w Eurosporcie Extra w Playerze. Użytkownicy Playera mogą ponownie przeżyć drogę Bartosza Zmarzlika do czwartego mistrzostwa świata, a także obejrzeć dokument „Bartosz Zmarzlik. Ścigając marzenia”. W trzyodcinkowej serii TVN Warner Bros. Discovery widzowie zyskują dostęp do archiwalnych materiałów z młodości Bartosza Zmarzlika, poznają jego rodzinę i przyjaciół, a także spotykają gwiazdy kibicujące Polakowi, w tym Anitę Włodarczyk i Marcina Gortata.

Kolejny sezon Speedway Grand Prix w TVN Warner Bros. Discovery rozpocznie się wiosną 2024 roku. O kolejne mistrzostwo powalczy Bartosz Zmarzlik. W stawce zobaczymy na pewno także Szymona Woźniaka.

Eurosport 1 i Eurosport 2 to główne kanały sportowe Warner Bros. Discovery w Polsce. Z kolei Eurosport Extra w Playerze to platforma dająca pełny dostęp do kanałów telewizyjnych, a także ogrom dodatkowego kontentu. Przez cały rok fani sportu mogą oglądać tam tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń sportowych świata. Filarami oferty Eurosportu są m.in. trzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema; sporty zimowe, w tym skoki narciarskie i narciarstwo alpejskie; żużel na czele z cyklem Speedway Grand Prix; wyścigi kolarskie w tym wielkie toury; europejskie puchary w piłce ręcznej; snooker; sporty motorowe; wspinaczka sportowa i igrzyska olimpijskie.

Eurosport Extra dostępny w serwisie player.pl to niezrównana oferta dla fanów sportu. Pakiet obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych wydarzeń, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych. Użytkownicy Eurosportu Extra zyskują również dostęp do ogromnej biblioteki najlepszych filmów i seriali, tytułów Player Original, programów rozrywkowych, edukacyjnych, treści lifestyle, motoryzacyjnych, kontentu dla dzieci oraz newsów.

foto. materiał prasowy TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *