Rekordowa oglądalność skoków narciarskich w Eurosporcie w sezonie 2017/18

Za nami emocjonujący sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zakończony wielkim zwycięstwem Kamila Stocha, który w niedzielę w Planicy odebrał Kryształową Kulę. Widzowie Eurosportu 1 od 17 listopada 2017 roku mogli emocjonować się kwalifikacjami i konkursami indywidualnymi oraz drużynowymi. Miniony sezon był rekordowy dla kanału pod względem oglądalności, bijąc wyniki z sezonu 2016/17.
 

 

Kamil Stoch nie miał sobie równych w zakończonym sezonie Pucharu Świata – wygrał dziewięć konkursów, we wspaniałym stylu zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni oraz w trzech miniturniejach – Willingen FiveRaw Air oraz Planica 7. Doskonały sezon w wykonaniu skoczka z Zębu oraz całej drużyny Stefana Horngachera oglądało w Eurosporcie 1 średnio 626 tys. widzów w grupie A4+, co jest rekordem w historii stacji. Średni udział kanału w rynku wyniósł w sezonie 2017/18 5,29% (SHR A4+). Wszystkie transmitowane kwalifikacje i zawody zgromadziły 6,67 miliona widzów, czyli niemal 20% Polaków. W grupie komercyjnej 16-49, rating zakończonego Pucharu Świata wyniósł 0,72, a udział w rynku 2,9% SHR.

Największym zainteresowaniem cieszyły się transmitowane wyłącznie w Eurosporcie 1 i Eurosport Player kwalifikacje do konkursów w Trondheim (14.03) i Vikersund (16.03) w ramach Raw Air, które przyciągnęły przed ekrany średnio blisko 1,2 miliona widzów, a w szczytowym momencie aż 1,6 mln, co stanowi najlepszy wynik stacji w tym roku. Obie transmisje należą do pięciu najlepszych w historii stacji! Eurosport 1 umocnił się tym samym na pozycji lidera wśród kanałów sportowych (1,33% SHR CAB/SAT, 0,89% SHR 4+) w 2018 roku.

Najważniejszą imprezą sezonu były jednak Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pyeongchang 2018, które Eurosport pokazał w bezprecedensowy sposób, oferując blisko 4000 godzin transmisji, w tym 900 godzin na żywo na wszystkich platformach. Pod względem oglądalności bezkonkurencyjne były skoki narciarskie. Najwięcej widzów – średnio ponad milion – przyciągnął przed ekrany konkurs na normalnej skoczni rozegrany 10 lutego.

– Za nami fantastyczny i pełen emocji sezon skoków narciarskich, który był nie tylko wielkim sukcesem pod względem oglądalności, ale przede wszystkim sportowym. Kamil Stoch, z którym współpracujemy już kolejny rok, znów dzielił i rządził na skoczniach, a jego koledzy z drużyny prezentowali wysoki, równy poziom. Dzięki znakomitym wynikom reprezentantów Polski, skoki zgromadziły rekordową liczbę widzów w Eurosporcie 1. Pokazaliśmy kwalifikacje i konkursy, przyciągając nieraz przed telewizory ponad milion widzów. Sezon zimowy dobiegł końca, ale już za kilka miesięcy ruszy Letnia Grand Prix, a od listopada znów co tydzień będziemy się emocjonować skokami najlepszych – oczywiście na naszej antenie oraz w Eurosport Player – powiedział Adam Widomski, Dyrektor Eurosportu.

Już od lipca na antenach Eurosportu oraz w Eurosport Player kwalifikacje i zawody Letniej Grand Prix. Zimowy Puchar Świata wróci na anteny w drugiej połowie listopada, a sezon zainaugurują zawody na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Jak zawsze – kwalifikacje i konkursy pokaże Eurosport. Najważniejsze momenty Pucharu Świata, materiały wideo, artykuły i analizy dostępne są także na stronie internetowej eurosport.interia.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *