Rekordowa widownia „Dance, Dance, Dance”! Znakomity weekend TVP

3,7* mln widzów oglądało w szczytowym momencie trzeci odcinek tanecznego show Dwójki „Dance, Dance, Dance”. Wśród najlepiej oglądanych pozycji weekendu znalazły się też „Sanatorium miłości” i serial „Stulecie Winnych”. Świetną oglądalność miały zawody PŚ, podczas których najlepszy wynik w karierze uzyskał Jakub Wolny. W sobotę i niedzielę Jedynka była liderem wśród wszystkich stacji telewizyjnych.

 

Według danych MOR* w sobotę najliczniej oglądana była transmisja z zawodów PŚ w skokach w Vikersund. Konkurs drużynowy w minucie najwyższej oglądalności przyciągnął do Jedynki i TVP Sport aż 5,9 mln. Na obu obie antenach średnia widownia wyniosła ponad 5 mln osób. Trzeci odcinek tanecznego programu TVP2 „Dance, Dance, Dance” zanotował najlepszy wynik w tej ramówce. W szczytowym momencie show obejrzało 3,7 mln widzów, a średnia widownia była na poziomie 3,1 mln. W niedzielę najlepiej oglądanymi programami TVP były: transmisja konkursu indywidualnego w skokach narciarskich w Vikersund. W TVP1 i TVP Sport w kulminacyjnym momencie widownia wyniosła 6,6 mln osób, a średnia – ponad 5,3 mln. „Stulecie Winnych” przyciągnęło śr 3,2 mln osób, a „Sanatorium miłości” 3,8 mln widzów.

Według NAM, TVP1 z udziałami dziennymi na poziomie 9,6% i 11,2% była najchętniej wybieraną stacją w sobotę i niedzielę. Puchar Świata w skokach narciarskich w TVP1 to najlepiej oglądana pozycja weekendu. Według NAM, konkurs indywidualny w niedzielę obejrzało średnio 3,6 mln widzów, przy udziałach 25,8%. W szczytowym momencie Jedynka zgromadziła prawie 4,9 mln widzów. Konkurs był równolegle emitowany w TVP Sport, a jego widownia wyniosła 944 tys. widzów (6,8% udz). W minucie najwyższej oglądalności zawody Pucharu Świata przyciągnęły do anteny 1,15 mln widzów.

Rekord odnotował nowy program rozrywkowy „Dance, Dance, Dance”. W sobotę jego widownia wyniosła 2,2 mln osób, a udziały 14,7%. Serial „Stulecie Winnych” w niedzielny wieczór oglądało średnio 2,9 mln widzów (udz. 16,5%). Doskonale obejrzał się także kolejny odcinek „Sanatorium miłości”. Niemal 3,4 mln widzów (udz. 21,7%) w niedzielny wieczór oglądało wzruszające pożegnania kuracjuszy na koniec turnusu w uzdrowisku Równica. W programie nie zabrakło także chwil radości – uczestnicy wybrali Królową i Króla turnusu. Zostali nimi Walentyna oraz Cezary. W kolejnym odcinku, który zostanie wyemitowany za dwa tygodnie, 31 marca, widzowie zobaczą relacje z ich weekendowych wyjazdów.

Po kilku dekadach Telewizja Polska ponownie transmituje wyścig Formuły 1. W TVP Sport transmisję Grand Prix Australii, w którym na tor po przerwie powrócił Robert Kubica średnio oglądało 251 tys. widzów (6,34% udz.).

W TOP 20 minionego tygodnia aż 15 pozycji programowych należało do Telewizji Polskiej.

*Model Oglądalności Rzeczywistej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *