BadaniaRadio

Rekordowe zainteresowanie Radiem Nowy Świat w Open FM

Poranny program Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat na platformie Open FM i w usłudze WP Pilot trafił łącznie do prawie 100 tysięcy słuchaczy. Według wstępnych szacunków to najlepszy wynik pojedynczej stacji w historii Open FM. W szczytowym momencie ponad 40% wszystkich korzystających w piątkowy poranek z tej usługi miało włączone Radio Nowy Świat.

 

Radio Nowy Świat rozpoczęło nadawanie 10 lipca. Pierwszą audycję poprowadził Wojciech Mann. Wraz ze startem stację bezpłatnie udostępniły platformy Open FM i WP Pilot. Jest ona dostępna na stronach internetowych, przez aplikacje mobilne w Android i iOS, a w WP Pilot także w Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay. Radio Nowy Świat jest również pierwszym kanałem audio w WP Pilot.

Audycji „Poranna Manna” w usługach Open FM i WP Pilot słuchało łącznie prawie 100 tysięcy osób. Według szacunków był to najlepszy wynik pojedynczej stacji w historii Open FM. W szczytowym momencie ponad 40% wszystkich korzystających w piątkowy poranek z tej usługi miało włączone Radio Nowy Świat.

Wśród audycji publicystycznych i muzycznych zaplanowano również „Małą Kawę”, którą poprowadzi Wojciech Mann, „Muzykę bardzo poważną” Krzysztofa Grabowskiego, „Dzieci bluesa” Jana Chojnackiego oraz „Zamach na dziesiątą muzę” Zbigniewa Zamachowskiego. Na antenie usłyszeć będzie można również m.in. Elizę Michalik, Jerzego Sosnowskiego, Kubę Badacha, Marcina Kydryńskiego, Marka Napiórkowskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Wojciecha i Bartosza Waglewskich.

Radio Nowy Świat tworzy spółka „Ratujmy Trójkę”, w skład której wchodzą byli dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu III Polskiego Radia oraz słuchacze. Finansowanie stacji odbywa się poprzez crowdfunding w serwisie Patronite. Dotychczas twórcy zyskali 25 tysięcy patronów, dzięki którym zebrali 1,8 mln złotych.

Zgodnie z badaniem Gemius/PBI Open FM to najpopularniejsze polskie radio internetowe. W maju 2020 roku z usługi skorzystało blisko 1,6 miliona realnych użytkowników. WP Pilot to jedna z najpopularniejszych w Polsce platform do odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online. Umożliwia oglądanie 90 kanałów telewizyjnych, z czego ponad 30 stacji jest dostępnych w darmowym pakiecie. W maju 2020 roku z WP Pilot korzystało 2,2 mln Polaków (badanie Gemius/PBI).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *