Sport w TVTVP

Reprezentacja Polski walczy o trzeci z rzędu tytuł Mistrza Świata w siatkówce

W piątek, 26 sierpnia w katowickim Spodku rozpoczną się Mistrzostwa Świata 2022 w siatkówce mężczyzn. Reprezentacja Polski rozpocznie rozgrywki od meczu z Bułgarią. Transmisja spotkania od godziny 20:10 w TVP1 oraz od godziny 19:45 w TVP Sport.

 

Tegoroczne MŚ organizowane przez Polskę i Słowenię. Będą drugimi w historii, w których reprezentacja biało-czerwonych zagra przed własną publicznością. W 2014 i w 2018 roku broniąc mistrzowskiego tytułu, nasza kadra w meczach finałowych dwukrotnie pokonała Brazylijczyków. Tegoroczne zwycięstwo byłby dla Polaków trzecim z rzędu. Dzięki temu nasza reprezentacja dołączyłaby do Włochów, którzy jako jedyni w historii męskiej siatkówki odnieśli taki sukces.

Nasza reprezentacja jest w gronie faworytów do medalu. Forma, którą prezentują ostatnio polscy kadrowicze, napawa optymizmem. Memoriał Huberta Wagnera pokazał, że Polacy są w bardzo dobrej dyspozycji, powoli łapią świeżość i luz przed turniejem. Jeśli szczyt formy przyjdzie idealnie na mistrzostwa, to możemy się spodziewać wspaniałych emocji – zachęca do oglądania meczów Polaków Piotr Dębowski, który razem z Radosławem Panasem skomentuje pierwszy mecz naszej kadry.

Polacy w grupie C zagrają z reprezentacjami Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Tegoroczne mistrzostwa będą się odbywały w innej niż dotychczas formule. 24 drużyny rozlosowano do sześciu czterozespołowych grup.

Do kolejnej fazy awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc. Drużyny pozostające w walce o tytuł Mistrza stworzą drabinkę. Jeśli Polska wyjdzie z grupy i będzie miała wynik punktowy lepszy od Słowenii, to zostanie w niej rozstawiona z numerem pierwszym.

Wszelkie informacje dotyczące turnieju dostępne na stronie internetowej TVP Sport.

MŚ 2022: mecze reprezentacji Polski siatkarzy w fazie grupowej

26 sierpnia, 20:30 w TVP1: Polska – Bułgaria (Katowice)

28 sierpnia, 20:10 w TVP1: Polska – Meksyk (Katowice)

30 sierpnia, 20:10 w TVP1: Polska – USA (Katowice)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *