Sport w TVViaplay

Rewanżowe mecze półfinałowe Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy UEFA na Viaplay!

Po remisie w pierwszym meczu, Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym i Arkadiuszem Milikiem w składzie walczyć będzie w Sewilli o awans do wielkiego finału Ligi Europy UEFA, z kolei AS Roma Nicoli Zalewskiego musi na wyjeździe bronić jednobramkowej zaliczki z pierwszego starcia z Bayerem Leverkusen – półfinały w Lidze Europy UEFA zapowiadają się pasjonująco! Wielkich emocji nie zabraknie też w Lidze Konferencji Europy, w której FC Basel podejmie Fiorentinę (2:1 przed tygodniem), a AZ Alkmaar zmierzy się z West Hamem Łukasza Fabiańskiego (1:2). Wszystkie cztery, rewanżowe mecze półfinałowe LE i LKE do obejrzenia tylko na platformie Viaplay!

Juve i Roma liczą na włoski finał

Czy w finale Ligi Europy dojdzie do wewnątrz włoskiego starcia? Aby tak się stało Juventus musi uporać się z Sevillą, a Roma z Bayerem. Po zeszłotygodniowych meczach bliżej celu są rzymianie, którzy wypracowali jedną bramkę zaliczki przed rewanżem w Leverkusen. Niestety do tego zwycięstwa nie przyczynił się Nicola Zalewski, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Spotkanie obfitowało w wiele sytuacji dla obu stron, a jedyną bramkę zdobył 20-letni Edoardo Bove, który najpierw przeprowadził indywidualny rajd, a następnie skutecznie dobił strzał kolegi. Przed rewanżem kibiców ponownie elektryzuje pojedynek trenerów obu zespołów – na ławce rzymskiego klubu zasiada Jose Mourinho, zaś Aptekarzy prowadzi Xabi Alonso.

Drugie starcie Juventusu z Sevillą to będzie prawdziwa bitwa. Turyńczycy słyną z rozważnej gry i znakomitej defensywy, z kolei Hiszpanie stawiają na atak. Przed tygodniem Juventus nadawał tempo, ale to Andaluzyjczycy jako pierwsi zdobyli bramkę. Zawodnicy ‘Starej Damy’ długo starali się doprowadzić do wyrównania, udało się im dosłownie w ostatnim momencie – siódmej minucie doliczonego czasu gry. Cały mecz w bramce ‘Juve’ rozegrał Wojciech Szczęsny, Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Triumf w Lidze Europy to dla Juventusu ostatnia szansa, aby zakończyć ten sezon z jakimkolwiek trofeum i przede wszystkim pozytywnym akcentem. W klubie panuje bowiem nienajlepsza atmosfera, spowodowana aferą finansową, karnym odjęciem punktów i odsunięciem dotychczasowych władz.

‘Młoty’ ratują sezon

W Lidze Konferencji Europy West Ham United Łukasza Fabiańskiego zagra na wyjeździe z holenderskim AZ Alkmaar. Przed tygodniem ‘Młoty’ potrafiły odwrócić losy spotkania, do przerwy było 1:0 dla gości, ale dwa trafienia po przerwie przyniosły zawodnikom West Ham cenne zwycięstwo. W bramce londyńskiego klubu zapewne ponownie zobaczymy Alphonse’a Areolę. W meczach pucharowych Francuz zastępuje regularnie występującego w lidze Polaka.

LKE to dla graczy West Hamu szansa na odzyskanie zaufania kibiców, bowiem ten sezon Premier League mogą oni spisać na straty – ‘Młoty’ miały spore ambicje, ale ostatecznie musiały bronić się przed spadkiem. AZ Alkmaar w holenderskiej Eredivisie jest na czwartej pozycji i ponownie walczy o prawo gry w kwalifikacjach do LKE.

Druga półfinałową parę w LKE tworzą Fiorentina oraz FC Basel. Biorąc pod uwagę personalia, zdecydowanym faworytem tego dwumeczu wydawali się być Włosi, ale to zawodnicy z Bazylei wyszli z pierwszego starcia zwycięsko (2:1). Szwajcarzy zapowiadają, że nie wypuszczą szansy z rąk i obronią wywalczoną przewagę, tym bardziej, że tym razem dodatkowo przemawiał będzie za nimi atut własnego boiska.

Czy rzeczywiście tak się stanie? Odpowiedź już dzisiaj wieczorem tylko na Viaplay!

Liga Europy UEFA / półfinały / mecze rewanżowe:

18.05 / g.21:00 / Sevilla FC – Juventus Turyn (pierwszy mecz 1:1) Komentatorzy: Rafał Wolski i Michał Borkowski Reporter: Szymon Ratajczak

18.05 / g.21:00 / Bayer Leverkusen – AS Roma (pierwszy mecz 0:1) Komentatorzy: Mariusz Hawryszczuk i Marcin Borzęcki Reporter: Paweł Grabowski

Liga Konferencji Europy UEFA / półfinały / pierwsze mecze:

18.05 / g.21:00 / FC Basel – Fiorentina (pierwszy mecz 2:1) Komentatorzy: Mateusz Juza i Radosław Gilewicz

18.05 / g.21:00 / AZ Alkmaar – West Ham United (pierwszy mecz 1:2) Komentatorzy: Piotr Domagała i Dawid Szymczak