„Reytan. Druga strona drzwi” w TVP1

W poniedziałek 8 października TVP1 zaprasza na premierowy spektakl Teatru Telewizji „Reytan. Druga strona drzwi”. Dramat Jakuba Pączka i Piotra Derewendy to opowieść o siedmiu ostatnich latach życia Tadeusza Reytana: od chwili jego heroicznego protestu w trakcie Sejmu Rozbiorowego, do momentu, gdy w obłąkaniu popełnia samobójstwo w wieku zaledwie 38 lat.

 

 

Postać Tadeusza Reytana, mimo iż powszechnie znana jako symbol protestu, naprawdę pozostaje owiana tajemnicą. Autorzy chcą zmierzyć się z jego legendą. Opowiadają o dramacie człowieka próbującego powstrzymać lawinę historii, która doprowadziła najpierw do pierwszego, a w konsekwencji także i do kolejnych rozbiorów Polski.

Obsada: Mirosław Haniszewski (Tadeusz Reytan), Grzegorz Mikołajczyk (Samuel Korsak), Wojciech Czerwiński (Stanisław Bohuszewicz), Sambor Czarnota (Otto Magnus von Stackelberg), Paweł Deląg (Stanisław August Poniatowski), Cezary Kosiński (Adam Poniński), Agnieszka Podsiadlik (Marianna Reytan), Antoni Ostrouch (Ksiądz), Andrzej Mastalerz (Franciszek Ryx), Rafał Jędrzejczyk (Stanisław Łętowski), Magdalena Woleńska (Izabela, ukochana Reytana ) i inni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *