Rezerwacje kanałów separacyjnych w paśmie 1800 MHz

Prezes UKE wydał trzy decyzje rezerwacyjne częstotliwości w kanałach separacyjnych w paśmie 1800 MHz. Rezerwacji udzielono na rzecz T-Mobile Polska S.A., Orange Polska S.A. i Polkomtel sp. z o.o.
 
Rezerwacji dokonano na rzecz podmiotów dysponujących już rezerwacjami częstotliwości sąsiadującymi z danym kanałem separacyjnym, na okres obowiązywania rezerwacji udzielonych wcześniej.

Stan rozdysponowania częstotliwości w paśmie 1800 MHz przed i po udzieleniu rezerwacji:
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

Decyzje rezerwacyjne kanałów separacyjnych pozwolą operatorom na połączenie dotychczas używanych zasobów częstotliwości z pasma 1800 MHz z nowo pozyskanym zasobem. W konsekwencji wpłynie to na efektywniejsze wykorzystywanie tych częstotliwości i skutkować będzie zwiększeniem jakości usług świadczonych konsumentom.
Wydanie przedmiotowych decyzji stanowi pierwszy krok w kierunku optymalizacji wykorzystywania częstotliwości w paśmie 1800 MHz, której końcowym efektem może być zmiana przydziałów częstotliwości z tego pasma, tak aby każdy z operatorów dysponował ciągłym blokiem częstotliwości.

Jedna myśl na temat “Rezerwacje kanałów separacyjnych w paśmie 1800 MHz

  • 12 sierpnia 2017 o 17:43
    Permalink

    No to znowu Plus będzie mógł poprawić jakość i zasięg swojego lte. Niby drobna korekta, ale teraz wszystko idzie o szczegóły.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *