Ringier Axel Springer Polska partnerem HackYeah, największego hackathonu w Europie

Ringier Axel Springer Polska dołączył do partnerów HackYeah, największego hackathonu w Europie. Wydawca szuka kreatywnych rozwiązań, które wesprą użytkowników mediów w radzeniu sobie z chaosem informacyjnym i cyfrowym wykluczeniem. Zadanie mogą podjąć programiści, designerzy i kreatywni ludzie mediów podczas stacjonarnego hackathonu w Ptak Expo, w dn. 14-15.09.2019.

 

 

 

Ringier Axel Springer Polska dołączył do wydarzenia jako partner ścieżki, stawiając przed uczestnikami wydarzenia zadanie otwarte zatytułowane THE FUTURE OF MEDIA. Chętni mają zaproponować technologiczne rozwiązania, które ułatwią odbiorcom mediów nawigowanie wirtualnego świata: na przykład znajdowanie rzetelnych, sprawdzonych wiadomości w informacyjnym chaosie lub bezpieczne i skuteczne korzystanie z cyfrowego świata, mimo ograniczeń wiekowych czy sprawnościowych. Przedstawiciele Wydawcy będą oceniali zgłoszone projekty, biorąc pod uwagę ich innowacyjność, wykonalność, jakość technologiczną, zgodność z zadaniem oraz jakość prezentacji. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjny pakiet nagród, w tym 10 000 PLN, oraz dostęp do szerokiego wachlarza usług medialnych Ringier Axel Springer. Szczegóły zadania i zasady uczestnictwa w wydarzeniu znajdują się na stronie organizatora https://hackyeah.pl/tasks-prizes/.

-Technologia dała i daje nam ogromne możliwości dostępu do wiedzy i aktualnych informacji gdziekolwiek jesteśmy i kiedykolwiek chcemy. Ale mając dostęp do wszystkiego, często nie potrafimy znaleźć tego co ważne i wartościowe. Media powinny wspierać ludzi w podejmowaniu świadomych, dobrych decyzji opartych na rzetelnych danych. Czy chodzi o ciekawy serial do obejrzenia, reakcję na ważne zdarzenia społeczne czy o wybór pralki do nowego mieszkania. Technologia może być dla mediów i dla ich odbiorców szansą na łatwiejsze i lepsze znajdowanie tego, czego szukamy. Takich rozwiązań szukać będziemy na HackYeah – mówi Marek Kopeć, Director of Product w Ringier Axel Springer i przewodniczący jury przyznającego nagrodę.

HackYeah największy stacjonarny hackathon w Europie. To interdyscyplinarne wydarzenie, podczas którego uczestnicy muszą znaleźć rozwiązania zadań postawionych im przez organizatorów. Minione edycje gromadziły ponad 2 000 uczestników z Polski i całej Europy. Pula nagród tegorocznej edycji wynosi 445 000 PLN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *