Radio

RMF FM i RMF24.pl z comiesięcznym motoryzacyjnym „Raportem Ubezpieczeniowym”

RMF FM nawiązało stałą współpracę z porównywarką Rankomat.pl, dzięki czemu na antenie rozgłośni oraz w portalu informacyjnym RMF24.pl co miesiąc ukazywać się będzie raport o samochodowych ubezpieczeniach OC.

 

Na „Raport Ubezpieczeniowy” składać się będą m.in. aktualna mediana polis OC w całym kraju, poszczególnych województwach i największych miastach, miesięczne i roczne zmiany tych cen oraz trendy panujące na rynku. Raport zostanie uzupełniony aktualnymi informacjami i ciekawostkami na temat ubezpieczeń samochodowych w Polsce.

„To pierwszy w tej formie raport na temat ubezpieczeń motoryzacyjnych. Będzie miał niebagatelne znaczenie dla wszystkich kierowców w Polsce, bo pozwoli im uniknąć przepłacania za ubezpieczenia. Comiesięczne badanie cen polis już teraz pozwala na wychwycenie trendów i oszacowanie kiedy, w których regionie i jakie ubezpieczenie kupować. Dzięki współpracy z Rankomat.pl nasi dziennikarze ekonomiczni będą w stanie zaprezentować słuchaczom jak najbardziej praktyczne informacje z tego zakresu. A są to dane, które do tej pory w takim wymiarze nie były dostępne na rynkuzapowiada Krzysztof Berenda, Dyrektor Warszawskiej Redakcji RMF FM i dziennikarz ekonomiczny rozgłośni.

„Od kilku lat w naszym raporcie RanKING obserwujemy regularny spadek cen OC. Spodziewamy się jednak, że te stawki zaczną wkrótce rosnąć. Razem z RMF FM analizujemy ceny ubezpieczeń komunikacyjnych z miesiąca na miesiąc. Dzięki temu słuchacze, internauci i dziennikarze mogą mieć pewność, że jako pierwsi dowiedzą się, jak zmienia się mediana cen OC. Rankomat.pl dysponuje największą bazą kalkulacji polis OC w polskim internecie. Dlatego w sposób precyzyjny potrafimy określić tendencje zmian cen obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego – mówi Tomasz Masajło, prezes zarządu Rankomat.pl.

„Raport Ubezpieczeniowy” będzie publikowany na portalu RMF24.pl i omawiany w „Faktach RMF FM” co miesiąc. Pierwszy odcinek pojawił się w sieci 31 października – można w nim przeczytać m.in. o spadku przeciętnych cen polis OC w ciągu roku, który wyniósł ponad 10%. Eksperci tłumaczą to rywalizacją cenową między firmami, ale ostrzegają, że trend spadkowy może wkrótce się odwrócić.

 

Rankomat.pl jest pierwszą i czołową multiporównywarką, która pomaga Polakom w wyborze najlepszej polisy od 2008 roku. Porównuje ceny ubezpieczeń komunikacyjnych, podróżnych, nieruchomości oraz na życie oferowane przez ponad 30 ubezpieczycieli, a także kredytów, pożyczek i ofert GSM.

RMF FM to największa rozgłośnia radiowa w Polsce, codziennie gromadzi 8,9 mln słuchaczy, a jej udział w czasie słuchania wynosi ponad 30%. RMF FM uznawane jest za jedno z najszybszych i najbardziej wiarygodnych źródeł informacji. „Fakty RMF FM” nadawane co godzinę, a rano i wieczorem – co pół, przygotowuje zespół kilkudziesięciu dziennikarzy, reporterów lokalnych i korespondentów zagranicznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *