Radio

RMF FM po raz kolejny medium najbardziej godnym zaufania w rankingu Reutera

Radio RMF FM zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków w tegorocznej edycji „Digital News Report” prowadzonej przez Reuters Institute. RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.

 

W tegorocznym rankingu aż 72 proc. Polaków zadeklarowało, że ufa RMF FM i ocenia je jako wiarygodne źródło informacji. Jednocześnie RMF FM ma najmniejszy odsetek osób deklarujących nieufność – zaledwie 10 proc. RMF FM pokonało w rankingu m.in. Radio Zet, Polsat, Onet i TVN.

RMF FM jest liderem zestawienia mediów najbardziej godnych zaufania już trzeci raz rzędu, czyli odkąd jest on publikowany przez Reuters Institute.

„Na ten wynik pracuje codziennie sztab dziennikarzy, reporterów i korespondentów RMF FM w kraju i za granicą. Bardzo się cieszę, że słuchacze doceniają naszą pracę już trzeci rok z rzędu”mówi Marek Balawajder, dyrektor informacji w RMF FM.

„Receptą na ten sukces jest przedstawianie wszystkich wydarzeń i problemów z perspektywy słuchacza. Staramy się codziennie w »Faktach RMF FM« relacjonować najważniejsze wydarzenia polityczne, ekonomiczne, społeczne pokazując jednocześnie, co znaczą one dla każdego z nas”tłumaczy Balawajder.

RMF FM jest również najbardziej opiniotwórczym radiem w Polsce wg badania Instytutu Monitorowania Mediów.

Badanie zaufania do mediów zostało przeprowadzone za pomocą ankiet internetowych przez YouGov na zlecenie Reuters Institute for the Study of Journalism na przełomie stycznia i lutego 2020. W Polsce próba wyniosła 2008 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *