MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

Robert Szpręgiel w 17. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Solista Polskiej Opery Królewskiej na scenie 17. edycji muzycznego show Polsatu. Znakomity baryton, mający na koncie role w najsłynniejszych przedstawieniach operowych oraz partie wokalne w musicalach, w wymagających metamorfozach w gwiazdy muzyki rozrywkowej. Jak odnajdzie się w takim repertuarze?

 

Niezliczone role operowe

Absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Po studiach los przywiódł go do Warszawy, gdzie zaczął pracę w Teatrze Muzycznym Roma. Brał udział w takich realizacjach jak: „Orfeusz w piekle”, „Piotruś Pan” oraz „Miss Saigon”. Po kilku latach postanowił wrócić do śpiewu klasycznego i skierował swoje kroki do Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie jako solista występował w dziełach Mozarta, Moniuszki, Verdiego, Rossiniego. Aktualnie jest solistą Polskiej Opery Królewskiej, gdzie wykonuje partie barytonu w najsłynniejszych operach. W repertuarze artysty są także role w spektaklach „Kobiety Świata” i „Opera w Baśni, Baśń w Operze”, które wchodzą w skład nowatorskiego projektu „Opera Lihgt” oraz niezliczone partie wokalne i operowe, a także wiele utworów z gatunku musicalu i muzyki rozrywkowej.

Występy na całym świecie

Robert Szpręgiel bierze również udział w licznych telewizyjnych projektach kulturalnych i artystycznych. Z koncertami i spektaklami teatralnymi odwiedza takie kraje jak Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Hiszpania, Słowenia, czy Japonia.

Różnorodność przede wszystkim

Na co dzień aktywnie uczestniczy w kulturalnym życiu stolicy. W pracy artystycznej pozostaje otwarty na różnorodność form i gatunków muzycznych, gdyż uważa, że dobry artysta to taki, który potrafi czerpać twórczą energię z różnych źródeł. Jak w takim razie odnajdzie się w zróżnicowanym repertuarze podczas programu?

17. edycja „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jesienią 2022 roku w Polsacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *