Rocky Boxing Night na sportowych antenach Polsatu

Już 29 lutego w leżącej w województwie pomorskim Stężycy odbędzie się kolejna gala spod szyldu Rocky Boxing Night. W walce wieczoru półfinalista turnieju wagi ciężkiej Paweł Sowik (3-5, 1 KO) zmierzy się z byłym mistrzem Chin Shi Yun Longiem.

 

 

 

 

 

Na uwagę zasługują warunki fizyczne Longa, który mierzy prawie 2 metry wzrostu i waży 110 kg. W Chinach trenował w tej samej hali z mistrzem i wicemistrzem olimpijskim z Pekinu w wagach półciężkiej i superciężkiej, czyli odpowiednio z Zhang Xiaopingiem i Zhang Zhileiem. Obaj charakteryzują się świetną techniką, a ich każda akcja w ringu jest doskonale przemyślana.

Na co dzień studiuje w Gdańsku „Sports Management” na AWFiS. W Trójmieście poznał też swoją partnerkę Wiktorię, z którą planuje wspólne życie w Polsce.

Dla Chińczyka będzie to debiut w zawodowym ringu. Na jego mocne i słabe strony zwrócił uwagę brat Krzysztofa Głowackiego Jacek.

– Jestem pewny, że Sowik upora się z reprezentantem Chin. Jego przeciwnik jest co prawda dobrze zbudowany, dynamiczny, dobry technicznie i ogólnie niewygodny, ale ma problemy z trzymaniem gardypowiedział Głowacki.

Oprócz pojedynku Sowika z Longiem w karcie walk znajdują się jeszcze dwie w królewskiej kategorii. Kacper Meyna zmierzy się z Andrasem Csomorem, natomiast Rafał Jaszczuk skrzyżuje rękawice z Jakubem Sosińskim. Dla Meyny będzie to sprawdzian przed finałem turnieju wagi ciężkiej z Mateuszem Cielepałą. Nagrodą główną jest 100 tysięcy złotych oraz kontrakt z grupą Rocky Boxing Night.

Transmisja gali Rocky Boxing Night w Stężycy w sobotę 29 lutego na sportowych antenach Polsatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *