Zapowiedzi TV

„Rozgrzeszenie” już 7 lutego w Kino TV (wideo)

Norweska prowincja… Skomplikowane relacje lokalnej społeczności… I tajemnice zbrodni sprzed lat… Już w środę, 7 lutego, Kino TV rozpocznie emisję skandynawskiego serialu kryminalnego „Rozgrzeszenie”.
 

 

Akcja serialu „Rozgrzeszenie” (oryg. „Frikjent”; ang. „Acquitted”) dzieje się w niewielkim miasteczku Lifjord na norweskiej prowincji. Pewnego dnia pojawia się tam Aksel Borgen, spełniony biznesmen, który ma uratować przed bankructwem lokalną firmę zatrudniającą wielu mieszkańców Lifjord. Szybko wychodzi na jaw, że 20 lat temu Aksel był podejrzany o morderstwo, które do dziś pozostaje niewyjaśnione. Koszmary przeszłości natychmiast wracają, a życie miasteczka zaczyna się komplikować…

Serial „Rozgrzeszenie” cieszył się bardzo dużą popularnością w Norwegii i Szwecji. Premiera na antenie TV 2, największej komercyjnej stacji telewizyjnej w Norwegii, poprawiła średnią widownię nadawcy aż o 135%. Z kolei szwedzka stacja SVT1 poprawiła oglądalność prime time w grupie wiekowej 15-24 aż o 25%. Sukces serialu okazał się tak duży, że powstał już drugi sezon. Producentem „Rozgrzeszenia” jest Miso Films, które stoi za takimi produkcjami, jak seriale „Dicte”, „Modus” czy „1864”.

Główne role w serialu „Rozgrzeszenie” grają Nicolai Cleve Broch, Lena Endre i Tobias Santelmann. Autorką scenariusza jest znana norweska aktorka Ana Baache-Wiig (m.in. „Układ”, „Kumple”).

 

 

„Rozgrzeszenie”:

premiera w Kino TV:

środa, 7 lutego, godz. 21:00 (dwa premierowe odcinki)

emisja premierowych odcinków:

każda środa, godz. 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *