Rozmowy o ekologii w drugim sezonie programu „Czy wiesz, że…”

W drugiej serii „Czy wiesz, że…” dociekliwi eksperci – Hela i Szymon – podejmą najważniejsze ekologiczne tematy jak handel zagrożonymi gatunkami zwierząt, kurczenie się zasobów czystej, zdatnej do picia wody, czy lawinowego wzrostu śmieci i zanieczyszczeń związanych z ich utylizacją.

 

 

 

 

Poruszą również problem ocieplenia klimatu i konsekwencji tego zjawiska, wymierania raf koralowych, zanieczyszczenia plaż i wód oraz kurczenia się lasów – zielonych płuc Ziemi. W każdym z odcinków podpowiedzą również jak sami poprzez nawet najmniejsze zmiany w codziennym życiu możemy wpłynąć na ochronę środowiska.

Najwyższy czas na eko-rewolucję! Mali odkrywcy tym razem zbadają najbardziej alarmujące ekologiczne zagadnienia świata. Zajmą się między innymi problemami królestwa zwierząt. Jak się okazuje, co czwarty gatunek ssaków, co ósmy ptaków i aż co trzeci gatunek płazów może wkrótce zniknąć z powierzchni Ziemi, a w wyniku wycinki lasów tropikalnych ginie średnio 25 zwierząt dziennie. Jednym z poważniejszych problemów ludzkości są również śmieci i ich utylizacja.

W programie dowiemy się, że co minutę do morza trafia taka ilość plastiku, jaka znajduje się w jednej przeciętnej śmieciarce, czyli około 8 ton. Naukowcy alarmują, że do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb!

Emisja drugiej serii od 10 grudnia o 17:20 na antenie Travel Channel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *