Internet & Gry - Reklama

Rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN wybrane przez ponad 21 tys. klientów z całego świata

Fortinet, światowy lider w dziedzinie szerokich zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, poinformował, że już ponad 21 tys. przedsiębiorstw z różnych branż na całym świecie wdrożyło narzędzie Fortinet Secure SD-WAN. Dzięki koncentrującemu się na bezpieczeństwie podejściu producenta do sieci SD-WAN klasy korporacyjnej, możliwa jest ich bezproblemowa integracja, zapewnienie bezpieczeństwa na wysokim poziomie oraz zaawansowanego routingu w jednym rozwiązaniu. Pozwala to na zmodernizowanie sieci WAN klientów i umożliwia osiągnięcie ich celów w zakresie cyfrowych innowacji dzięki rozwiązaniu FortiManager, który można skalować do obsługi aż 100 tys. lokalizacji połączonych siecią SD-WAN.

 

 

 

 

Cyberbezpieczeństwo stało się najważniejszym strategicznym zagadnieniem biznesowym dla korporacji wdrażających rozwiązania SD-WAN. W rezultacie firmy na całym świecie wybierają narzędzia ściśle integrujące funkcje ochronne zapór nowej generacji (NGFW) oraz sieci SD-WAN. Autorzy najnowszego raportu Gartner Magic Quadrant, przedstawiającego rynek zapór sieciowych, twierdzą: „Do 2024 r. 50% nowo zakupionych firewalli w przedsiębiorstwach z oddziałami będzie korzystać z funkcji SD-WAN, m.in. dzięki rosnącej popularności usług chmurowych. Dziś ten współczynnik jest mniejszy niż 20%.”1

Fortinet zapewnia w pełni funkcjonalną sieć SD-WAN za pośrednictwem zapór nowej generacji FortiGate. Już dziś Fortinet Secure SD-WAN stał się jednym z najlepszych rozwiązań na rynku, które umożliwia przedsiębiorstwom zmniejszenie złożoności i kosztów obsługi sieci WAN oraz jednoczesne zwiększenie komfortu pracy z aplikacjami i ich bezpieczeństwo. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu Fortinet rozwiązanie to może pracować także w dużych przedsiębiorstwach – gwarantuje m.in. obsługę do 100 tys. lokalizacji połączonych w sieć.

Fortinet uzyskał najwyższą ocenę w kategorii „Sieć WAN wrażliwa na bezpieczeństwo” oraz uplasował się w pierwszej trójce we wszystkich pozostałych kategoriach dotyczących rozwiązań WAN Edge w opublikowanym w listopadzie 2019 r. raporcie Gartnera dotyczącym kluczowych możliwości infrastruktury brzegowej sieci WAN: „Gartner zaleca, aby użytkownicy traktowali zestaw krytycznych funkcji w rozwiązaniach WAN Edge za jedno z najważniejszych kryteriów przy podejmowaniu decyzji o ich zakupie.” Przedstawiciele Fortinetu uważają, że ​​uzyskane wyróżnienia podkreślają zaangażowanie producenta w innowacyjność rozwiązań Secure SD-WAN.

John Maddison, EVP of Products and CMO, Fortinet

Klienci potwierdzają skuteczność Fortinet Secure SD-WAN

Obecnie ponad 21 tys. firm różnej wielkości z całego świata i wielu branż, w tym niektórzy z największych dostawców usług, wybrało Fortinet Secure SD-WAN, aby osiągnąć następujące korzyści biznesowe:

  • Oddziały gotowe na chmurę – Dzięki podłączeniu oddziałów i innych zdalnych lokalizacji do chmury z wykorzystaniem Fortinet Secure SD-WAN poprawiona zostaje jakość obsługi klientów, a także zwiększona moc, elastyczność i wydajność chmury dla wszystkich użytkowników.
  • Uproszczenie operacji – Funkcja SD-WAN, zaawansowany routing oraz bezpieczeństwo na wysokim poziomie w jednym rozwiązaniu Fortinet pozwalają na ujednolicone zarządzanie i uproszczenie działań administracyjnych. Natomiast bezobsługowe wdrożenie w oddziałach sprawia, że mogą być one podłączone do korporacyjnej sieci w ciągu kilku minut zamiast tygodni.
  • Redukcja kosztów – Klienci mogą skonsolidować wiele punktowych produktów ochronnych w jednym rozwiązaniu klasy korporacyjnej, aby znacznie obniżyć koszty kapitałowe (CAPEX). Rozszerzenie techniki przełączania wieloprotokołowego (MPLS) o łącze szerokopasmowe wpływa na zmniejszenie kosztów operacyjnych. Natomiast szereg zintegrowanych funkcji ochronnych, w tym zapora nowej generacji (NGFW), środowisko testowe (sandbox), system ochrony przed włamaniami (IPS), moduły zabezpieczające przed wirusami i innym złośliwym kodem, filtrujące strony internetowe oraz zapewniające inspekcję SSL (w tym TLS 1.3), gwarantują bezkompromisową ochronę oraz ograniczają potencjalne koszty związane z naruszeniem bezpieczeństwa.

Oto wypowiedzi kilku z ponad 21 tys. klientów Fortinet z całego świata i różnych branż na temat Fortinet Secure SD-WAN:

„Możliwość przeniesienia naszych oddziałów do chmury za pomocą Fortinet Secure SD-WAN pozwoliła nam zapewnić nam bardzo dobrą wydajność na ostatniej mili wszystkim użytkownikom. Rozwiązanie to pomogło nam także poprawić komfort użytkowania rozwiązań IT i skuteczne łączenie się z naszym środowiskiem wielochmurowym.”  Dirk van Gelderen, Group Information Security Officer, De Heus Animal Nutrition

„SENATI jest największą technologiczną uczelnią wyższą w Peru i ważne dla nas jest, aby studenci mieli dostęp z dowolnego miejsca do aplikacji i zasobów wspierających ich cele edukacyjne. Wybraliśmy Fortinet Secure SD-WAN, ponieważ nie tylko umożliwia naszym studentom szybki dostęp do potrzebnych zasobów, ale także zapewnia im bezpieczeństwo w Internecie. Rozwiązanie to pozwala nam zoptymalizować wykorzystanie przepustowości i zapewnia wzgląd w niezbędne informacje dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu i sprzętowi, co przekłada się na ograniczenie kosztów. Współpraca z zespołem Fortinet sprawiła, że ​​integracja narzędzia Secure SD-WAN była łatwa i prosta. Dostaliśmy rozwiązanie, które będzie zapewniało bezpieczeństwo wraz ze wzrostem naszej instytucji.” Willy Zamudio Núñez, Information Technology Manager, SENATI

„Fortinet Secure SD-WAN to bezpieczne, wydajne, skalowalne rozwiązanie, które pozwoliło firmie The Paper Store na znaczną poprawę sytuacji związanej z bezpieczeństwem i komfortem użytkowania zasobów chmurowych oraz aplikacji SaaS. The Paper Store ma obecnie ponad 80 sklepów i 3 tys. pracowników na całym północnym wschodzie USA. W miarę rozwoju naszej firmy Fortinet Secure SD-WAN pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze oraz umożliwia bezpieczne podłączenie do sieci nowych oddziałów w ciągu kilku minut zamiast miesięcy. Rozwiązanie to zapewnia też elastyczność integracji nowych usług z naszą siecią bez uszczerbku dla wydajności lub bezpieczeństwa.”  Alex Fuchs, Director of IT, The Paper Store

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *