Ruch prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami

Ruch S.A. w restrukturyzacji prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Wśród nich jest m.in. branżowy inwestor. Jak zapewnia spółka, firma robi także wszystko, by przywrócić poprzednie nadziały prasy dla punktów.

 

Część kioskarzy nie otrzymuje części tytułów. Zapytaliśmy spółkę jaka jest skala problemu i kiedy sytuacja powróci do normy? Kioskarze martwią się, że z powodu braku tytułów, nie wyrobią tzw. normy. Nasze pytanie dotyczyło też, czy Ruch zamierza tę sprawę również jakoś rozwiązać?

Joanna Dzwonkowska, Rzecznik Prasowy RUCH S.A. w restrukturyzacji w odpowiedzi na nasze pytania, podkreśliła, że niektórzy Wydawcy znacznie ograniczyli lub wstrzymali nadziały swoich tytułów prasowych do dystrybucji przez RUCH S.A. w restrukturyzacji.

Oznacza to, że Spółka została pozbawiona możliwości dostarczenia określonych tytułów prasowych do punktów sprzedaży zarówno sieci własnej, jak i partnerskiej” – pisze Dzwonkowska.

Rzecznik Prasowy spółki podkreśla jednak, że na obecnym etapie prowadzone są intensywne rozmowy RUCH S.A. w restrukturyzacji z największymi Wydawcami – wierzycielami Spółki w ramach procesu „PPU” przed sądem restrukturyzacyjnym w Warszawie.

Celem rozmów jest zarówno wypracowanie porozumienia w zakresie spłaty zadłużenia Spółki, jak również stworzenie długoterminowego, optymalnego dla obu stron modelu współpracy w zakresie kolportażu prasy. Prowadząc długofalowe negocjacje, Spółka nie ustaje jednocześnie w podejmowaniu wszelkich możliwych działań, aby jak najszybciej przywrócić dotychczasowe nadziały prasy” – dodaje Joanna Dzwonkowska.

Jak informuje Rzecznik Prasowy spółki, prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Zostały podpisane listy intencyjne, a aktualnie prowadzony jest proces due diligence w zakresie modeli finansowania.

Wszyscy zainteresowani inwestorzy to duże spółki notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (jeden z nich jest inwestorem branżowym)” – ujawnia dla portalmedialny.pl Dzwonkowska.

Zapytaliśmy Ruch m.in. o kwestię relacji z partnerami i czy zgłaszają chęć rozwiązania umowy. Zadaliśmy pytanie o skalę problemu.

Wraz z trwającymi pracami restrukturyzacyjnymi, Spółka przywiązuje dużą wagę do relacji ze swoimi Partnerami biznesowymi – Agentami, Partnerami prasowymi, czy Kontrahentami. Podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby proces restrukturyzacyjny był dla Nich jak najmniej odczuwalny” – napisała w odpowiedzi Joanna Dzwonkowska, Rzecznik Prasowy RUCH S.A. w restrukturyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *