Internet & Gry - Reklama

Rusza jesienna ramówka – Onet stawia na autentyczne i angażujące propozycje programowe

Nowa oferta programowa audio i wideo Onetu to łącznie kilkanaście nowości programowych, w tym m. in. podcasty Jarosława Kuźniara, Anny Lewandowskiej i Odety Moro oraz Tomasza Sekielskiego, nowa odsłona specjalna Onet Rano oraz kontynuacje docenianych przez widzów programów z pasma publicystycznego i magazynowego.

 

W jesiennej ofercie programowej Onetu znalazły się propozycje programowe z obszaru audio i wideo, realizowane przez Onet we współpracy markami należącymi do Ringier Axel Springer Polska: m.in. z magazynem Forbes, z dziennikiem Fakt i z tygodnikiem Newsweek. Jesienią postawiono na pewne i sprawdzone formaty. Mocną pozycję w nowej ramówce mają programy poranne, lifestylowe i publicystyczne. Coraz więcej programów zyskuje zaangażowanie i wsparcie partnerów biznesowych.

– Decyzje programowe opieramy na aktualnych potrzebach naszych odbiorców i wspieramy unikalnym połączeniem trzech elementów: zasięgu, uwagi i zaufania użytkowników, które składają się na oczekiwany efekt. Ta formuła pozwala nam dostarczać najwyższej jakości treści audio i wideo w bezpiecznym kontekście naszych serwisów i kanałów w mediach społecznościowych. Nowością w naszym obszarze jest użycie nowoczesnych narzędzi monitorujących nie tylko podstawowe wskaźniki sukcesu danej produkcji, ale badające również wpływ na świadomość danej marki czy produktu,  dzięki czemu potrafimy precyzyjnie ocenić jak dany projekt wpłynął na cele postawione przez naszych partnerów biznesowych mówi Sabina Lipska, dyrektor video w Ringier Axel Springer Polska.

Ważną pozycję w jesiennej ofercie programowej zajmują produkcje podcastowe premium. „Forbes Women” jest audycją, w której prowadząca Aleksandra Karasińska rozmawia z gośćmi o pracy, o karierze, o pieniądzach, o celach i o tym, co nam w osiąganiu celów pomaga. Do rozmowy będą zapraszane kobiety, które są liderkami w biznesie, w nauce czy w sztuce, będące dla wielu wzorem, wytyczające nowe drogi,  przełamujące stereotypy. Premiera w październiku.

Jesienią w ofercie pojawi się także podcast Jarosława Kuźniara: „Męski punkt widzenia”. Bohaterem każdego odcinka jest mężczyzna, który osiągnął sukces, ale miał po drodze do pokonania kilka zakrętów: porażek, upadków, choroby czy nałogi. Rozmowa skoncentruje się na problemach i na sposobach wychodzenia z nich nie tylko w wymiarze praktycznym, ale i szerszym, w kontekście filozofii życiowej. Jarosław Kuźniar porozmawia o celach jakie sobie stawiają mężczyźni, wyborach jakich dokonują, w czym upatrują sensu, jak definiują szczęście i sukces. Premiera w październiku.

We współpracy z Newsweekiem powstaje także nowy sezon podcastu „Instrukcja obsługi świata”, w którym prowadzący: Dariusz Ćwiklak i Maciej Gajek rozmawiają o co szokuje, dziwi i bulwersuje: technologia, internet, nowe trendy, oraz ciekawi ludzie i zjawiska. Nowe odcinki będą dostępne w październiku.

Anna Lewandowska wraz z Odetą Moro poprowadzi serię podcastów, które będą próbą zdefiniowania jaka jest nowoczesna kobieta. Podcast Lewandowskiej i Moro, zrealizowany pod marką Forbes, będzie zawierał także porcję eksperckiej wiedzy o dobrym odżywianiu, sporcie i znajdowaniu balansu między pracą a życiem prywatnym. Premiera w październiku.

Relacje, prezentacja, komunikacja, czyli jak odnieść sukces w sferze zawodowej i prywatnej – o tym w nowym podcaście „Sztuka Uwodzenia Ludzi” opowie Aneta Wrona, profesjonalna trenerka i konsultantka z wieloletnim doświadczeniem w mediach i biznesie. Pierwszy odcinek już w październiku.

„Technicznie rzecz biorąc” – w nowym podcaście dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema,  udowodni, że w cyfrowym świecie siłą jest świadomość i wiedza. W audycji opowie o rozwiązaniach technologicznych które zaskakują oraz innowacjach, które rewolucjonizują nasze życie, choć często o tym nie wiemy. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się w październiku.

Jeszcze tej jesieni w ofercie audio pojawi się także podcast Tomasza Sekielskieg.

Onet Rano” oraz „Onet Rano #WIEM” to codzienny program, z którym niezmiennie od 4 lat dzień rozpoczynają tysiące internautów. Program jest emitowany na żywo od poniedziałku do piątku od godz. 7.55. Już w październikowych odcinkach Onet Rano w roli prowadzącego będzie można oglądać Janusza Schwertnera, który dołączy do grona stałych gospodarzy programu: Bartosza Węglarczyka, Beaty Tadli, Iwony Kutyny, Tomasza Sekielskiego oraz Odety Moro. Nowością będą odcinki weekendowe z gośćmi specjalnymi, którzy przejmą stery programu i stworzą swoją koncepcję Onet Rano. Premiera pierwszego odcinka już w październiku.

Nowością jesieni jest również emitowany od września w każdą środę program Małgorzaty Ohme pt. „Onet w domu”, który jest rozbudowaną kontynuacją popularnego programu #zostajewdomu z Onet. W przytulnej domowej przestrzeni, redaktor naczelna Onet Kobieta porozmawia ze swoimi gośćmi m.in. o psychologii, życiu, gotowaniu, zabawie, wolnym czasie, rodzinie, trendach oraz sprawach bieżących, czyli o wszystkim tym, co jest bliskie ludziom i ich codziennemu życiu.

Od września można oglądać także nowe ocinki drugiej edycji podróżniczego projektu „Pasja w podróży”, w którym prowadząca Odeta Moro zabiera widzów w podróż po najpiękniejszych zakątkach Polski. Na projekt „Pasja w podróży” składają się wideoreportaże, podcasty i galerie zdjęć, a także artykuły i materiały making-of. Premiera najnowszego odcinka o Kaszubach odbędzie się 4 października. Wszystkie materiały przygotowane w ramach projektu „Pasja w podróży” są dostępne w serwisie: https://pasjawpodrozy.onet.pl/.

W jesiennej ofercie programowej Onetu znalazła się także nowa odsłona programu „Rodzaj męski” z Piotrem Kędzierskim, Tomaszem Karolakiem i Zbignewem Zamachowskim. „Rodzaj męski” to wyjątkowy cykl spotkań trójki znajomych, którzy w swobodnej atmosferze męskiego spotkania w barze, szukają odpowiedzi na odwieczne pytania, które zadają sobie mężczyźni: relacji damsko – męskich, potrzebach, fantazjach czy troskach. Na prawdziwe tematy – lekko, z humorem i dystansem. „Rodzaj męski” można oglądać w Onecie w każdą środę od 30 września o godz. 20.

W październiku do oferty wideo Onetu powróci program „Siła kobiet”, cykl, w którym Katarzyna Janowska rozmawia z kobietami kultury – twórczymi, niezależnymi, wrażliwymi. Każda z bohaterek programu ma za sobą inną historię, spełnia się zawodowo i prywatnie, ma świadomość swoich mocnych stron. Prowadząca dowiaduje się, skąd jej rozmówczynie czerpią siłę do realizacji codziennych wyzwań i jaką cenę płacą za sukces. W szóstym sezonie programu będą to także podróżniczki, psycholożki, działaczki społeczne i dziennikarki m.in Jolanta Kwaśniewska, Martyna Wojciechowska, Ewa Woydyllo-Osiatyńska.

W każdy poniedziałek pasmo magazynowe Onetu otwiera Mateusz Borek oraz Tomasz Smokowski Misją futbol” – programem sportowym, w którym najlepsi dziennikarze sportowi oceniają mecze, grę poszczególnych zespołów i decyzje trenerów. Premierowe odcinki „Misji futbol” można oglądać w poniedziałki o godz. 10.30.

Od poniedziałku do piątku o godz. 13. pojawia się pasmo publicystyczne – „Opinie”, w którym dziennikarze  pytają polityków, komentatorów i ekspertów o aktualne sprawy polityczne i społeczne. Programy w paśmie „Opinie” prowadzą znani i cenieni przez widzów publicyści: Eliza Michalik, Renata Kim, Andrzej Stankiewicz, Bartosz Węglarczyk i Andrzej Gajcy.

Ofertę publicystyczną Onetu dopełnia flagowy program redaktora naczelnego Newsweeka: „Tomasz Lis.”. Program można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 18:00.

Od początku września w każdy piątek o godz. 10.30 nadawany jest program Katarzyny Janowskiej pt. „Rezerwacja”. Redaktor naczelna Onet Kultura i jej goście gwarantują najwyższej jakości przegląd wydarzeń kulturalnych oraz rekomendują co wybrać z szerokiej oferty premier filmów, spektakli, koncertów, książek czy festiwali. „Rezerwacja” to jedyny w polskich mediach elektronicznych program o kulturze, który pojawiał się regularnie w czasie pandemii. Rozmowy z gośćmi Katarzyna Janowska prowadziła poprzez łączenia na żywo.

Cała oferta programowa jest dostępna w serwisach grupy RASP i na stronie głównej Onet.pl, w mediach społecznościowych, a nowe odcinki programów są udostępniane w sekcji „Programy Onetu” w serwisie vod.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *