Rusza nowa odsłona serwisu VOD.PL

Ringier Axel Springer Polska uruchamia nową odsłonę platformy VOD.PL. Będzie można na niej oglądać premiery prosto z kina, kultowe produkcje, filmy festiwalowe, kino ambitne, a także produkcje skierowane do najmłodszych. Partnerem technologicznym wdrożenia jest polska firma Redge Technologies.

 

Nowe wydanie serwisu VOD.PL to przede wszystkim wsparcie najważniejszych platform końcowych i atrakcyjny UX i UI tych aplikacji. Dostęp do filmów i seriali z nieustannie powiększającej się bazy VOD.PL będzie można zakupić na określony w ofercie czas. Nowa odsłona serwisu VOD.PL zapewnia nowoczesny odtwarzacz wideo i niezawodną wyszukiwarkę dostępnych tytułów. Nawigacja została zaprojektowana tak, aby umożliwić jak najszybsze znalezienie poszukiwanych treści.  Nową funkcją jest również możliwość zapisania wybranych filmów i seriali na Listę Ulubionych, dzięki czemu łatwiej będzie wybrać interesujący materiał do obejrzenia.

Wierzę, że nowa odsłona platformy VOD.PL będzie satysfakcjonująca dla naszych użytkowników. Podczas współpracy zgodnie koncentrowaliśmy się na doświadczeniu odbiorców i nad wdrożeniem funkcjonalności, które umilą korzystanie z naszego serwisu. Wśród nowości wyróżniamy intuicyjny interfejs, nowoczesny odtwarzacz, a także nowy sposób autoryzacjiPiotr Ślubowski, Dyrektor Segmentu VOD, Ringier Axel Springer Polska

Obecny system logowania zastąpiono bezpieczną i intuicyjną autoryzacją proponowaną przez własną usługę Ringier Axel Springer – O!Konto. Zapewnia ona dostęp nie tylko do VOD.PL, ale również do wielu innych serwisów oraz usług i ofert za pomocą jednego loginu i hasła.

Od lipca widzowie mogą korzystać z VOD.PL w nowej odsłonie na przeglądarkach internetowych i poprzez aplikacje na system Android lub iOS. Aplikacje posiadają wygodny, intuicyjny interfejs, będą również wyposażone w funkcję obsługi Google Chromecast do przesyłania treści na telewizory. Kolejnym krokiem będzie udostępnienie dedykowanych aplikacji VOD.PL na telewizory z systemami Android TV, Samsung TV oraz LG webOS.

Projekt nowego VOD.PL realizuje zespół firmy Redge Technologies (dawniej Atende Software), największego w regionie dostawcy produktów dla telewizji internetowej. Serwis VOD.PL działa dzięki dostępnej w chmurze technologii Redge Media. Wdrożenie objęło zarówno nową odsłonę portalu, jak i całe zaplecze technologiczne obsługujące zarządzanie treścią oraz jej dystrybucję poprzez rozproszony system klasy CDN.

– Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z liderem branży digital w Polsce. Serwis VOD.PL był zawsze wzorem, jeśli chodzi jakość i obszerność biblioteki kontentu. Wierzymy, że odświeżenie technologii stanie się przyczynkiem do sukcesu rynkowego
mówi Przemysław Frasunek, członek zarządu Redge Technologies. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *