Rusza produkcja pierwszego holenderskiego filmu pełnometrażowego Netflix

Netflix i firma producencka Fiction Valley zapowiedziały dziś pierwszy holenderski film pełnometrażowy Netflix. Scenariusz napisał nagrodzony Złotym Cielęciem duet — Shady El-Hamus („De Libi”, „Pod osłoną nocy”) i Jeroen Scholten van Aschat („De Libi”, „Fenix”). Film wyreżyseruje Shady El-Hamus.

 

 

Film opowiada historię Richiego Richa, najpopularniejszego artysty hip-hopowego w Holandii. Pewnego wieczoru Richie pada ofiarą brutalnego ataku ze strony grupy nastolatków, którzy kradną to, co ma najcenniejszego — drogi zegarek. Kiedy nagrania z upokarzającego napadu trafiają do Internetu, ciężko wypracowana reputacja Richiego zostaje zniszczona. Czy uda mu się uratować wizerunek, czy to będzie koniec jego kariery?

Lina Brouneus, dyrektor ds. koprodukcji i przejęć w firmie Netflix: „Już wkrótce na ekrany trafi nasz pierwszy holenderski film pełnometrażowy Netflix, który wyprodukujemy razem z firmą Fiction Valley. Cieszymy się na współpracę z wyjątkowo utalentowanymi twórcami, takimi jak Shady El-Hamus i Jeroen Scholten van Aschat, którzy ożywią fascynującą historię Richiego Richa”.

„Możliwość pracy nad pierwszym holenderskim filmem Netflix to wielki zaszczyt dla młodych filmowców, takich jak ja. Dzięki współpracy z serwisem Netflix dotrzemy do szerszej publiczności z całego świata” powiedział reżyser Shady El-Hamus. Ten film to kryminał z wartką akcją i elementami komediowymi. Opowiada o współczesnej obsesji na punkcie statusu i sukcesu.

Jeroen Scholten van Aschat: „Film analizuje wewnętrzną walkę między tym, kim jesteś, a tym, kim chcesz być w świecie, w którym internetowa tożsamość jest niezwykle ważna. Wydaje się, że wszyscy cierpimy na przewlekłe zaburzenia związane z rozpoznawalnością”.

Annemieke van Vliet, dyrektor kreatywna i producentka w Fiction Valley: „Bardzo mnie cieszy, że Netflix wybrał właśnie Fiction Valley do stworzenia swojego pierwszego holenderskiego filmu pełnometrażowego. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia naszej współpracy”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *