Radio

Ruszył Antyfest Antyradia 2021

Zespoły grające muzykę gitarową, które chciałyby pokazać własną twórczość szerszej publiczności mogą już zgłaszać się do Antyfestu Antyradia 2021 – największego w Polsce przeglądu muzyki rockowej w Polsce. W ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało ponad 350 kapel.

 

To już 13. edycja Antyfestu Antyradia. W tym roku organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 czerwca. Specjalny formularz jest dostępny na stronie Antyradio.pl. Do zgłoszenia należy dołączyć trzy własne utwory, zdjęcie, opis zespołu oraz dane kontaktowe. W konkursie nie mogą brać udziału zespoły, mające już umowę z wytwórnią fonograficzną.

Zwycięzca otrzyma statuetkę „Złotej Kosy”, wystąpi na 27. Pol’and’Rock Festival, nagra profesjonalną płytę w Izabelin Studio, a jej promocję zagwarantuje Antyradio.

Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wybierze kilkadziesiąt kapel, których muzyka zostanie poddana pod głosowanie słuchaczy Antyradia. Nominacje zostaną ogłoszone 22 czerwca. 7 lipca poznamy nazwy pięciu finalistów, którzy 25 lipca zagrają koncert na żywo na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Tego samego dnia zostanie ogłoszony zwycięzca Antyfestu Antyradia 2021.

Celem Antyfestu Antyradia jest promocja mało znanych artystów grających muzykę gitarową. Udział w przeglądzie to olbrzymia szansa na pokazanie własnej twórczości szerokiej publiczności.

W minionych edycjach przeglądu organizowanego przez Antyradio wzięło już udział ponad 3 tys. kapel reprezentujących różne brzmienia i odmiany muzyki rockowej. Dotychczasowymi zwycięzcami byli: Vintage (2009), Another World (2010), Leash Eye (2011), Cinemon (2012), Paradygmat (2013), Killing Silence (2014), Thermit (2015), Strażacy (2016), Dream Atlas (2017), Curcuma (2018), Bruklin (2019) oraz GraVity Off (2020).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *