Kultura, muzyka, kino, moda

Ruszył Plebiscyt Złotego Bączka!

Złoty Bączek jest mosiężną nagrodą przyznawaną jako wyraz uznania publiczności dla najlepszego zespołu występującego na Pol’and’Rock Festival. Po raz pierwszy nagrodę przyznano po pierwszej edycji Festiwalu (wtedy jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock) w 1995 roku. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest – o ile jest taka możliwość – podczas kolejnej edycji festiwalu. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na największej festiwalowej scenie w Europie.

 

 

 

 

 

W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu oraz (po raz pierwszy w historii) Nocnej Scenie ASP, z wyłączeniem ostatnich laureatów rywalizacji. W czasie najbliższej, 26. edycji Festiwalu zostaną wręczone dwa Złote Bączki – jeden dla zespołu z Polski, drugi – dla wykonawcy ze świata. Prowadzone będzie oddzielne głosowanie w obu tych kategoriach.

Głosowanie w plebiscycie przebiegać będzie na następujących zasadach:

  • Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony w serwisie internetowym Festiwalu pod adresem: https://polandrockfestival.pl/o-festiwalu/zloty-baczek-zaglosuj
  • Liczone będą jedynie głosy zweryfikowane przy użyciu konta w serwisie Facebook.
  • Plebiscyt składać się będzie z trzech etapów.
  • Pierwszy etap potrwa do 30 marca 2020 roku. Wezmą w nim udział wszystkie występujące na Festiwalu zespoły, za wyjątkiem zeszłorocznych laureatów Plebiscytu.
  • W drugim etapie udział weźmie po 10 zespołów z każdej kategorii, które zdobyły najwięcej głosów w pierwszym etapie. Zespoły te zachowają swój dorobek oddanych głosów. Etap drugi potrwa do 10 maja.
  • W trzecim, finałowym etapie, udział wezmą po 3 zespoły z każdej kategorii, które zdobyły najwięcej głosów w dwóch pierwszych etapach. Zespoły te zachowają swój dorobek oddanych głosów. Etap ten potrwa do 12 czerwca 2020 roku.
  • Ostateczny rezultat Plebiscytu będzie więc sumą wszystkich głosów oddanych na zespół w całej rywalizacji. Laureata Plebiscytu poznamy w czasie finałowego koncertu Eliminacji do Festiwalu Pol’and’Rock 13 czerwca 2020 roku.
  • Każdy głosujący może oddać tylko jeden głos w każdej kategorii w czasie trwania każdego etapu. Oznacza to, że po zakończeniu etapu i rozpoczęciu kolejnego ci, którzy oddali głos, otrzymają tę możliwość ponownie, niezależnie od tego, czy wybrany przez nich zespół został w plebiscycie, czy też odpadł. Istnieje więc możliwość oddania kilku głosów na tego samego wykonawcę, można też jednak w każdym etapie wybrać kogoś innego.

Laureatów wskażą głosy publiczności. Zostaną oni zaproszeni na najbliższy Pol’and’Rock Festival i jeśli zaproszenie przyjmą – zagrają na Dużej Scenie Festiwalu.

Przypomnijmy, że podczas ostatniej edycji Złotego Bączka fani festiwalu oddali ponad 61 tys. głosów, a największe poparcie uzyskała Łydka Grubasa, która w kategorii zespół polski do ostatniej chwili walczyła z Hunterem. Z kolei wśród zespołów zagranicznych triumfowała Dubioza Kolektiv, w kluczowym etapie pokonując m.in. zespół Gojira.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *