Technologia - Promocje

Ruszyła przedsprzedaż Huawei Watch 2

W przedsprzedaży pojawił się Huawei Watch 2 – nowa odsłona inteligentnego zegarka Huawei z zaawansowanymi funkcjami sportowymi. Nic tak nie uprzyjemnia treningu jak ulubiona muzyka, dlatego w zestawie przedsprzedażowym znajdą się bezprzewodowe słuchawki Huawei Sport, dzięki którym każda nuta zabrzmi głęboko i czysto.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Huawei Watch 2 to następca modelu Huawei Watch. Nowa odsłona zegarka została wzbogacona o wiele trybów treningowych, w których za postępy odpowiada osobisty trener. Dzięki wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz kompatybilności z aplikacjami zewnętrznymi, Huawei Watch 2 będzie ulubionym gadżetem wszystkich, którzy kochają bezprzewodowy dostęp do muzyki. Zegarek waży zaledwie 40 gram, co ma duże znaczenie podczas intensywnych aktywności. Huawei Watch 2 ma nowoczesny design, jest odporny na zachlapania oraz kurz, spełniając normy IP68.
Sercem Huawei Watch 2 jest przygotowany specjalnie dla urządzeń wearable procesor Qualcomm Snapdragon Wear 210, wspierany przez 768 MB pamięci operacyjnej. Wbudowany mikrofon oraz głośnik pozwalają na nawiązywanie połączeń niezależnie od smartfona. 1.2 – calowy ekran o rozdzielczości 390x390pix jest pokryty szkłem Gorilla Glass. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 420mAh, która wystarczy na ponad dwa dni zwykłego użytkowania, do 10 godzin w trybie treningowym, a nawet 3 tygodni jako klasyczny zegarek.
Huawei Watch 2 działa w systemie Android Wear 2.0. Co ważne, jest kompatybilny zarówno ze smartfonami wyposażonymi w system Android, jak i iOS. Dzięki temu możliwe jest instalowanie na zegarku zewnętrznych aplikacji, np. map, nawigacji, wiadomości czy informacji o pogodzie. Obok modułów WiFi i Bluetooth, urządzenie zostało wyposażone w NFC. Umożliwia to dokonywanie płatności mobilnych, np. przez Android Pay, bez wyjmowania smartfona z kieszeni.
Osobisty trener
Urządzenie zostało wyposażone w systemy lokalizacji GPS oraz GLONASS. Oznacza to, że śledzenie trasy oraz prędkości odbywa bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Dzięki wbudowanym trybom zegarek sprawdzi się zarówno na ręku początkującego, jak i już doświadczonego sportowca. Włączając tryb „spalania tłuszczu” lub „cardio” osobisty trener, bazując na wskazaniach sensorów, informacje o konieczności zwiększenia lub obniżenia tempa, zegarek będzie przekazywał w czasie rzeczywistym. Sportowcy z większym stażem mogą zdecydować się na opcję włączenia trybu treningu jednym przyciskiem. Po jego zakończeniu otrzymają pełny raport z postępów.
Obok możliwości lokalizacji, w zegarku zastosowano sensory, które rejestrują dystans, prędkość, liczbę kroków, puls, spalane kalorie, rodzaj chodu i wiele więcej. W Huawei Watch 2 wbudowano również system, który pozwoli zmierzyć maksymalny pobór tlenu (VO2max), czyli wartość, która dostarczy nam informacji o wytrzymałości organizmu. Rejestracja parametrów treningu to nie jedyna funkcja zegarka. Po zakończonej aktywności, urządzenie wyświetli podsumowanie wyników oraz określi, jak dużo czasu organizm potrzebuje na zregenerowanie sił.
Muzyka bez kabla
Czym jednak byłby trening bez możliwości słuchania ulubionych piosenek? Pamięć wewnętrzna zegarka pomieści około 2.5 GB utworów. Decydując się na zebranie ze sobą smartfona, za pomocą Huawei Watch 2 można sterować zewnętrznymi aplikacjami muzycznymi, np. Android Play.
Wszyscy miłośnicy treningu umilanego muzyką będą mogli na własnej skórze przekonać się, jaką wolność daje inteligentny zegarek z własnym systemem monitorującym aktywność i jednoczesną możliwością słuchania muzyki bez zbędnych kabli. W zestawach przedsprzedażowych, obok Huawei Watch 2 znajdą się słuchawki bezprzewodowe Huawei Sport, które zostały skonstruowane z myślą o osobach aktywnych. Specjalnie wyprofilowane elementy zapobiegają wypadnięciu słuchawki podczas biegu. Nie trzeba się martwić, jeżeli podczas joggingu lub jazdy na rowerze zacznie padać deszcz – konstrukcja słuchawek spełnia normy IP55.
Huawei Sport zostały wyposażone w system, który umożliwia bezprzewodowe sterowanie smartfonem lub zegarkiem. Wszystko opiera się na magnesach, które zostały wbudowane w każdą ze słuchawek. Rozłączenie wywołuje odebranie połączenia lub wznowienie odtwarzania muzyki, natomiast złączenie kończy połączenie lub zatrzymuje muzykę.
Bateria Huawei Sport pozwala na odtwarzanie muzyki lub prowadzenie rozmów przez nawet 6 godzin. W trybie standby urządzenie będzie pracowało przez 10 dni, a naładowanie baterii do pełna zajmuje około 2 godzin. Słuchawki zostały wyposażone w technologię APTX, dzięki której jakość dźwięku jest porównywalna z muzyką przesyłaną przez tradycyjne słuchawki kablowe.
Huawei Watch 2 w kolorze czarnym wraz z bezprzewodowymi słuchawkami Huawei Sport
w prezencie jest dostępny w najlepszych salonach sprzedaży w cenie 1499zł. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *