Technologia - Promocje

Samsung Flip 2 – nowy cyfrowy flipchart

Samsung Electronics prezentuje nową wersję popularnego cyfrowego Flipcharta – Samsung Flip 2. Nowe urządzenie oferuje szereg dodatkowych funkcji, które sprawiają, że praca z nim jest jeszcze przyjemniejsza i bardziej efektywna. Flip 2 występuje w dwóch wersjach: 55- i 65-calowej. Do najciekawszych funkcji ekranu można zaliczyć rozszerzone możliwości importu danych np. z przeglądarki internetowej, możliwość uruchamiania dokumentów w popularnych formatach pakietu Office i Adobe oraz nowy tryb, który umożliwia malowanie przy pomocy farb olejnych lub akwareli.

 

 

 

Lepsza praca w grupie

Samsung Flip 2 to przede wszystkim narzędzie do efektywnej pracy w grupie. Po cyfrowym flipcharcie firmy Samsung pisze się niemal jak po tradycyjnej tablicy czy kartce papieru. Przy wykorzystaniu pasywnych rysików, aż 4 osoby jednocześnie mogą nanosić uwagi i zmiany. Ponadto użytkownicy mogą szybko usunąć rysunki czy adnotacje przesuwając po ekranie palcem lub dłonią, a szeroki wachlarz możliwości importu i eksportu danych dopełnia całości

Samsung Flip 2 pozwala również na nanoszenie uwag na obrazie z dowolnego źródła. Niezależnie czy wprowadzamy poprawki do projektu architektonicznego, czy zaznaczamy elementy na stopklatce z filmu, funkcja warstwy notatek pozwala na łatwe zapisywanie korekt bez ingerencji w oryginalną warstwę. Płynne i szybkie przewijanie stron i przechodzenie do wybranego miejsca na wirtualnej rolce jest dodatkową zaletą. Do dyspozycji jest aż 20 cyfrowych arkuszy w ramach jednego projektu (rolki), które mogą być zapełnione dowolną treścią. Nowa generacja Flipa to także ukłon w stronę osób pracujących w branży kreatywnej. Oprócz trybu ołówka, który daje możliwość wyboru kilku grubości i palet kolorystycznych, Samsung Flip 2 oferuje tryb malarski, tworzący z Flipa 2 płótno do malowania farbami olejnymi lub akwarelami. Funkcja mieszania farb i korzystania z powstałych w ten sposób unikalnych kolorów oraz możliwość malowania przy pomocy różnych narzędzi np. prawdziwego pędzla, dają niespotykaną dotychczas przestrzeń do tworzenia treści.

Przeglądarka www i wsparcie dla dokumentów

Samsung Flip 2 to idealne narzędzie do pracy biurowej. Na urządzeniu można uruchomić wbudowaną przeglądarkę internetową, a szablony tła ekranu poprawią jakość pracy. Do wyboru są m.in. kalendarz, harmonogram czy lista kontrolna, ale można korzystać również z własnych wzorów. Osoby pracujące z programami biurowymi docenią przeglądarkę dokumentów kompatybilną z formatami Microsoft Office, takimi jak Word, PowerPoint oraz z popularnym formatem PDF od Adobe. Flip 2 oferuje także możliwość połączenia się z dowolnym wyświetlaczem za pomocą Samsung Workspace. Pozwala to na kontrolę komputera PC bez konieczności fizycznego połączenia kablem oraz łączność z urządzeniami przez Bluetooth. Obraz może być także przekazany do większego ekranu lub projektora za pomocą WiFi lub kabla HDMI.

Bogatsze funkcje prezentacji i współdzielenia

Samsung Flip 2, dzięki bardzo rozbudowanym możliwościom udostępniania ekranu, doskonale sprawdzi się podczas prezentacji w różnych przestrzeniach i dla dowolnej liczby odbiorców. Funkcja „Touch out” pozwala użytkownikom na synchronizację Flipa z urządzeniami osobistymi takimi jak smartfony z systemem Android czy komputery osobiste z Windows 10. Podłączenie urządzeń działających pod iOS również jest możliwe, ale wymaga zainstalowania zewnętrznego oprogramowania o nazwie MirrorOp. Dzięki temu wszelkie zmiany dokonane na ekranie Flipa zostaną odzwierciedlone w czasie rzeczywistym na podłączonym urządzeniu i odwrotnie. Urządzenie współpracuje teraz z pakietem Microsoft Office 365, zapewniając zdalny dostęp do plików, folderów i aplikacji.

Samsung Flip 2, podobnie jak jego poprzednik, wyposażony jest także w dwa 10-watowe głośniki, które pozwalają na komfortowe odtwarzanie dźwięku nawet w dużym pomieszczeniu. Istnieje też możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku za pomocą kabla audio lub poprzez Bluetooth.

Dostosowane do różnych potrzeb

Urządzenie w 55-calowej wersji (WM55R) wyposażone jest w nowy wąski statyw na kołach, który pozwala na łatwe przemieszczanie Flipa w obrębie biura oraz wygodną rotację ekranu z orientacji pionowej do poziomej. Wersja 65-calowa (WM65R) w przeciwieństwie do mniejszego odpowiednika może być przytwierdzona tylko do ściany. Specjalny uchwyt w połączeniu z płaską konstrukcją Flipa sprawia, że urządzenie idealnie przylega do ściany, zajmując mniej miejsca, dzięki czemu przestrzeń wygląda schludnie i estetycznie.  Oba modele zostały wyposażone w wygodny uchwyt magnetyczny na pióro.

Samsung Flip 2 to idealne narzędzie, które sprawdzi się zarówno w dużych korporacjach, jak i małych firmach niezależnie od branży. Dzięki dwóm rozmiarom ekranu Samsung Flip 2 to rozwiązanie mające szereg zastosowań – od nauczania w klasach, po spersonalizowane tablice wyświetlające menu.

Szczegółowa specyfikacja urządzeń dostępna jest pod adresem: flip.samsung.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *