Telekomunikacja - Telefony - Promocje

Samsung Galaxy Fold to przyszłość urządzeń mobilnych

Firma Samsung Electronics zaprezentowała dziś wyczekiwany Galaxy Fold – składany smartfon będący prekursorem nowej kategorii urządzeń mobilnych. Galaxy Fold jest wyposażony w pierwszy na świecie 7,3‑calowy wyświetlacz Infinity Flex, który można złożyć, zmniejszając rozmiary urządzenia i zamykając ekran w środku. To wydajne urządzenie do wykonywania wielu zadań jednocześnie, oglądania filmów i mobilnych rozgrywek, które zapewni użytkownikom zupełnie nowe wrażenia i możliwości.

 

– Dzisiaj Samsung rozpoczyna nowy rozdział w historii urządzeń mobilnych, zmieniając możliwości smartfonu, jaki znaliśmy do tej pory. Galaxy Fold wprowadza zupełnie nową kategorię, która dzięki naszemu wyświetlaczowi Infinity Flexstwarza nieznane dotąd możliwości powiedział DJ Koh, President and CEO of IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics. – Stworzyliśmy Galaxy Fold dla tych, którzy pragną sprawdzić możliwości wysokiej klasy składanego urządzenia wykraczającego poza ograniczenia tradycyjnego smartfonu.

Smartfon. Tablet. Jedno urządzenie.

Galaxy Fold zapewnia nowe doświadczenia mobilne, pozwalając użytkownikom robić to, czego nie mogli zrobić na zwykłym smartfonie. W efekcie otrzymują oni kompaktowe urządzenie, które po otwarciu odsłania największy wyświetlacz Samsung dedykowany smartfonom. Galaxy Fold to efekt ponad ośmiu lat prac i wielu innowacji technologicznych i materiałowych. Debiut pierwszego prototypu składanego wyświetlacza Samsung miał miejsce w 2011 r.

  • Materiały nowego wyświetlacza:Ekran wewnętrzny nie tylko się zgina, ale też można go całkowicie złożyć. Samsung opracował nową warstwę polimerową i stworzył wyświetlacz o ok. 50% cieńszy niż typowy wyświetlacz smartfonu. Właściwości nowego materiału sprawiają, że Galaxy Fold zachowuje elastyczność będąc równocześnie mocnym i wytrzymałym.

 

  • Nowy mechanizm zawiasów:Galaxy Fold otwiera się i zamyka niczym książka. W celu uzyskania takiego efektu, firma Samsung opracowała specjalne zawiasy z wieloma punktami domykającymi. System schowany jest w obudowie, która zapewnia smukły i elegancki wygląd urządzenia.

 

  • Nowe elementy designu:Galaxy Fold został zaprojektowany od podstaw. Skaner linii papilarnych znajduje się w miejscu, gdzie zwykle trzymamy kciuk, dlatego urządzenie można w prosty sposób odblokować. Dwa akumulatory oraz komponenty są równomiernie rozłożone, tak, aby Galaxy Fold dawał poczucie idealnego wyważenia, gdy trzymamy go w dłoni. Całości dopełniają kolory o wyjątkowym efekcie wykończenia – srebrny Space Silver, czarny Cosmos Black, zielony Martian Green i niebieski Astro.

Całkiem nowe doświadczenia 

Galaxy Fold oferuje całkowicie nowe doświadczenia z użytkowania urządzenia. Złożony Galaxy Fold z powodzeniem posłuży do dzwonienia czy pisania wiadomości. Po rozłożeniu, Galaxy Fold umożliwia pracę z wieloma aplikacjami czy skorzystanie z doskonałego ekranu do przeglądania cyfrowych czasopism, oglądania filmów czy treści w rozszerzonej rzeczywistości (AR).

  • Okno wielu zadań:Na Galaxy Fold można otworzyć do trzech aktywnych aplikacji równocześnie, łącząc np. przeglądanie stron internetowych, oglądanie wideo i chat z przyjaciółmi – wszystko na jednym ekranie.

 

  • Kontynuacja aplikacji:Przejście z ekranu na obudowie do głównego wyświetlacza jest intuicyjne i bezproblemowe. Niezależnie od aktualnie używanego ekranu, aplikacje wyświetlą te same informacje.

Firma Samsung podjęła współpracę z programistami Google i  społecznością deweloperów Android, aby mieć pewność, że aplikacje i usługi będą dostosowane do Galaxy Fold.

Wysokiej klasy wydajność i możliwość złożenia  

Wydajny Galaxy Fold został zaprojektowany do intensywnego użytkowania, do pracy, gier czy dzielenia się treściami i doskonale radzi sobie z tymi zadaniami.

 

  • Zrób więcej:firma Samsung wyposażyła Galaxy Fold w wydajny procesor nowej generacji i 12 GB pamięci RAM, by działał jak komputer. System podwójnych akumulatorów został zaprojektowany tak, by sprostać wysokim wymaganiom użytkowników. Za sprawą bezprzewodowego ładowania PowerShare[1], Galaxy Fold może ponadto równocześnie ładować swoje akumulatory oraz akumulatory innego urządzenia, gdy jest podłączony do zwykłej ładowarki.

 

  • Najlepsze wrażenia multimedialne:Galaxy Fold został zaprojektowany z myślą o rozrywce. Dzięki głębi obrazu wyświetlacza Dynamic AMOLED oraz wyraźnym i czystym dźwiękom głośników AKG ulubione filmy i gry będą wyglądać i brzmieć obłędnie.

 

  • Najbardziej wszechstronny aparat:Dzięki sześciu obiektywom – trzem z tyłu, dwóm w środku i jednemu na obudowie urządzenia – system aparatów Galaxy Fold jest bardzo elastyczny. Nie ma znaczenia, w jaki sposób trzymane jest urządzenie, aparat będzie zawsze gotowy, aby uchwycić moment. Galaxy Fold wprowadza multitasking na nowy poziom, pozwalając korzystać z innych aplikacji w czasie rozmowy wideo.

Galaxy Fold – więcej niż urządzenie mobilne

Galaxy Fold to portal do całego ekosystemu podłączonych urządzeń i usług, które firma Samsung opracowywała przez wiele lat, aby umożliwić użytkownikom zrobienie tego, co wcześniej było niemożliwe. Wystarczy połączyć urządzenie z Samsung DeX[2], aby zwiększyć efektywność i pracować jak na komputerze. O bezpieczeństwo danych dba Samsung Knox, kompleksowa platforma zabezpieczeń, a Samsung Health zarządza informacjami zdrowotnymi użytkownika.

Galaxy Fold będzie dostępny w drugim kwartale 2019 r.

Więcej informacji na temat Galaxy Fold można znaleźć na stronie: www.news.samsung.com/pl

 

Specyfikacja urządzenia Galaxy Fold

Galaxy Fold
Wyświetlacz Główny wyświetlacz: 7,3” QXGA + Dynamic AMOLED (4,2:3)Wyświetlacz na obudowie urządzenia: 4,6” HD + Super AMOLED (21:9)

* Ekran mierzony po przekątnej jako pełny prostokąt bez uwzględnienia zaokrąglonych rogów.

Aparat Aparat na obudowie  10 MP (2PD), F2,2
Aparat z tyłu  Ultraszerokokątny: 16 MP, F2,2 Szerokokątny: 12 MP (2PD), F1,5/F2,4, OIS, Dual Pixel

Teleobiektyw: 12 MP, F2,4, OIS

Aparat z przodu  10 MP F2,2 8 MP F1,9
Procesor (AP) Procesor ośmiordzeniowy 7 nm 64-bitowy
Pamięć 12 GB RAM (LPDDR4x), 512 GB (UFS3.0)* Pamięć dostępna dla użytkownika jest mniejsza niż całkowita pamięć ze względu na przechowywanie systemu operacyjnego oraz oprogramowanie, które obsługuje funkcje urządzenia. Wielkość pamięci dostępna dla użytkownika będzie różna w zależności od operatora i może się zmienić po dokonaniu aktualizacji oprogramowania.

* Brak wejścia na karty MicroSD.

Akumulator 4380 mAh (typowo)*Szybkie ładowanie przewodowe i bezprzewodowe

Ładowanie przewodowe kompatybilne z QC2.0 i AFC

Ładowanie bezprzewodowe kompatybilne z WPC i PMA

*Wartość 4380 mAh (typowo) to typowa pojemność akumulatora zbadana przez firmę zewnętrzną w warunkach laboratoryjnych. Typowa wartość to szacowana wartość średnia z uwzględnieniem różnic w pojemności poszczególnych próbek akumulatorów. Pojemność znamionowa (minimalna) wynosi 4275 mAh. Rzeczywista żywotność akumulatora może zależeć od środowiska sieciowego, sposobu użytkowania i innych czynników.

System operacyjny Android 9.0 (Pie)

 

* Wszystkie funkcje, cechy charakterystyczne, specyfikacje i inne informacje na temat produktu przedstawione w niniejszym artykule, w tym w szczególności korzyści, design, cena, komponenty, wydajność, dostępność i możliwości, mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

[1]Bezprzewodowe PowerShare współpracuje ze smartfonami Samsung   np. Galaxy Fold, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10e, Galaxy S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5 oraz z urządzeniami ubieralnymi, jak Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch czy Galaxy Buds a także  innych marek, które obsługują ładowanie bezprzewodowe WPC Qi. Ładowanie może nie współpracować z niektórymi akcesoriami, obudowami i urządzeniami innych marek. Może ono także wpływać na odbieranie rozmów i obsługę danych w zależności od środowiska sieciowego.

[2]Akcesoria Samsung DeX sprzedawane osobno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *