SAS: Odważni wygrywają – nowy program na Polsat Viasat Explore HD

Rekrutacja do brytyjskich jednostek specjalnych SAS (Special Air Service) nigdy dotąd nie została sfilmowana, ale w programie SAS: Odważni wygrywają jej przebieg jest przedstawiony w sposób najbardziej zbliżony do właściwego procesu. Elitarna grupa byłych komandosów sił specjalnych przeprowadzi test predyspozycji na trzydziestu sprawnych fizycznie cywilach, odpowiadający realnemu procesowi rekrutacji do sił specjalnych. Zapraszamy na kanał Polsat Viasat Explore HD już 12 września o godzinie 22.00 – przekonacie się dlaczego tylko ODWAŻNI WYGRYWAJĄ.
 
Program SAS: Odważni wygrywają pokazuje, jak wygląda proces selekcji do SAS, czyli elitarnych jednostek brytyjskich sił specjalnych. Grupa byłych komandosów sił specjalnych poddaje 30 sprawnych fizycznie cywili serii sprawdzianów fizycznych i psychologicznych, takich samych, jakie stosuje się w prawdziwym procesie rekrutacji żołnierzy SAS. Tężyzna fizyczna jest oczywiście niezbędna, ale to dopiero początek: najtrudniejszy okazuje się sprawdzian charakteru. Najważniejsze pytanie, jakie muszą zadać sobie instruktorzy, brzmi: „Czy chciałbym, aby ten człowiek był przy mnie na polu walki?”.
Rekruci są izolowani od świata zewnętrznego: razem jedzą, śpią i trenują. Przez osiem dni są także obiektem profilowania psychologicznego. Sprawdza się ich wytrzymałość, odporność na brak snu, umiejętność znoszenia przesłuchań. Szybko zorientujemy się, że nasze wyobrażenia dotyczące cech niezbędnych w siłach specjalnych mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. SAS nie poszukuje „samców alfa”, ale spokojnych, opanowanych ludzi o silnych i ukształtowanych charakterach. Większość rekrutów na którymś etapie „pęka” i odpada; tylko nieliczni przechodzą całe szkolenie i zostają komandosami SAS. Kto znajdzie się wśród niewielu, którzy dotrwają do końca?
SAS: Odważni wygrywają już od 12 września o godzinie 22.00 tylko na kanale Polsat Viasat Explore HD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *