Radio

„Sąsiadki” – wyjątkowy cykl na antenie Radia TOK FM i na tokfm.pl

W nowym serialu radiowym Anna Gmiterek-Zabłocka, reporterka Radia TOK FM przedstawi historie kobiet, które w obliczu wojny po 24 lutego 2022 r. zostały zmuszone do opuszczenia Ukrainy. Siedmioodcinkowy cykl „Sąsiadki” zadebiutuje na antenie stacji w poniedziałek, 20 lutego br. po godz. 20:00, a jego kolejnych części będzie można słuchać przez cały tydzień. W związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę na antenie Radia TOK FM wyemitowane zostaną także wydania specjalne programów, które mają swoje stałe miejsce w ramówce, m.in. audycji „Mikrofon TOK FM”.

 

Każdy odcinek cyklu „Sąsiadki” przedstawia historię innej bohaterki. Prowadząca rozmawia m.in z 58-letnią Natalią z Mariupola, która spędziła kilka dni w zbombardowanym teatrze, z nauczycielką śpiewu i gry na instrumentach Julią, która razem z dwójką dzieci próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a jednocześnie aktywnie pomaga ukraińskim dzieciom czy z kardiolożką z Równego Alą, która nie chciała opuszczać Ukrainy, na miejscu organizowała pomoc humanitarną oraz szkolenia dla żołnierzy z linii frontu, a teraz – po 8-miesięcznym oczekiwaniu na uznanie dyplomu – pracuje w zamojskim szpitalu.

– Bohaterki naszego cyklu przyjechały do Polski z Charkowa, Kijowa, Dniepru, Lwowa, Równego i innych ukraińskich miejscowości. Z dziećmi, ze starszymi rodzicami, a czasami zupełnie same. Od roku żyją wśród nas. Spotykamy je w sklepie, na ulicy, w windzie czy przychodni. Coraz lepiej mówią po polsku, więc coraz łatwiej nam się porozumieć. Stają się naszymi sąsiadkami. Mówimy sobie dzień dobry, pytamy co słychać, czasami spotykamy się na kawie. I choć starają się żyć normalnie, cały czas marzą o powrocie do domu. Niestety niektóre nie mają już dokąd wracaćopowiada Anna Gmiterek-Zabłocka.

Premiera serialu nastąpi na antenie Radia TOK FM w poniedziałek, 20 lutego br. po godz. 20:00, a kolejnych części będzie można słuchać do 26 lutego br. Wszystkie odcinki cyklu będą również dostępne dla subskrybentów TOK FM Premium, na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM – po ich premierze na antenie. 

W związku z pierwszą rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę w przyszłym tygodniu na antenie Radia TOK FM zostaną wyemitowane – oprócz serialu „Sąsiadki” – także wydania specjalne programów, które mają swoje stałe miejsce w ramówce, m.in. audycji „Mikrofon TOK FM”. Jak zawsze audycja ta będzie mieć interaktywny format – redakcja TOK FM zaprosi słuchaczki i słuchaczy do dzwonienia oraz udziału w dyskusji.

Anna Gmiterek-Zabłocka to na co dzień reporterka Radia TOK FM w Lublinie. Prowadzi audycję „Twój problem – moja sprawa” – program interwencyjny, w którym mówi o problemach i sprawach zgłaszanych przez słuchaczy. Porusza historie trudne, ciekawe, intrygujące, czasami śmieszne. Każdy problem próbuje rozwikłać. Audycja jest emitowana co sobotę o godz. 15:20. Była laureatką m.in. konkursu Grand Press oraz „Dziennikarz Medyczny Roku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *