Sensacyjna zima w TVP Kultura

W czwartkowe, zimowe wieczory TVP Kultura zaprasza na nowe pasmo filmowe „Sensacyjna zima”. Brawurowe pościgi, karkołomne ucieczki, nieustępliwi stróże prawa, przebiegli przestępcy i zawiłe intrygi – to wszystko czeka na fanów mocnych, filmowych wrażeń. Premiera pierwszego thrillera „Maratończyk” już 3 stycznia o godz. 20.20 w TVP Kultura.

W paśmie „Sensacyjna zima” widzowie zobaczą legendy kina – Steve McQueen, Alain Delon, Sidney Poitier, Dustin Hoffman, Donald Sutherland czy Jean-Paul Belmondo – w wypełnionych adrenaliną klasykach. 3 stycznia o godz. 20.20 TVP Kultura proponuje podróż w mroczne zaułki Nowego Jorku lat 70. w thrillerze „Maratończyk” w reżyserii Johna Schlesingera z 1976 roku z Dustinem Hofmannem, nominowanym do Oscara za drugoplanową rolę Lawrencem Olivierem i Royem Scheiderem. Naprawdę gorąco zrobi się z sprawą Normana Jewisona i jego nagrodzonego pięcioma Oscarami klasyka „W upalną noc” z 1967 roku z Sidneyem Poitierem, Rodem Steigerem i Warrenem Oatesem. Premiera tego filmu 10 stycznia o godz. 20.20. W pościg za stojącym po złej stronie prawa mistrzem kierownicy wyruszy bezkompromisowy detektyw w „Kierowcy”Waltera Hilla z 1978 roku (emisja: 17 stycznia o godz. 20.20). Wielbicieli trzymających do ostatniego momentu w napięciu thrillerów filmowych i książkowych Antena zaprosi na ekranizację bestsellera brytyjskiego pisarza Fredericka Forsytha „Dzień Szakala” z 1973 roku w reżyserii Freda Zinnemanna (emisja, 24 stycznia, godz. 20.20) oraz oparty na powieści Kena Folletta, rozgrywający się w czasach II wojny światowej film szpiegowski „Igła” z 1981 roku w reżyserii Richarda Marquanda z Donaldem Sutherlandem w roli zabójczego niemieckiego szpiega (emisja: 31 stycznia, o godz. 20.20). W szpiegowskim thrillerze „Przeżyliśmy wojnę” Johna Frankenheimera z 1962 roku walkę z międzynarodowym spiskiem i samym sobą stoczy Frank Sinatra, któremu na ekranie partnerują Laurence Harvey, nominowana do Oscara Angela Lansbury i znana z „Psychozy” Alfreda Hitchcocka Janet Leigh (emisja: 7 lutego, godz. 20.20).

14 lutego o godz. 20.20 TVP Kultura nie zwalnia tempa i zaprasza widzów na szaleńczą jazdę obok Steve’a McQueena pędzącego Fordem Mustangiem ulicami San Francisco w amerykańskim klasyku kina akcji Petera Yatesa „Bullitt” z 1968 roku.O przestępcze wpływy w Marsylii w filmie Jacquesa Deraya „Borsalino” z 1970 roku (emisja: 21 lutego, godz.20.20) powalczą jako gangsterzy w charakterystycznych kapeluszach Jean-Paul Belmondo i Alain Delon, którego zobaczymy również w osadzonym w brutalnym świecie włoskiej mafii „Klanie Sycylijczyków” Henriego Verneuila z 1969 roku (emisja: 28 lutego, godz.20.20).

„Sensacyjna zima” – w czwartki, od 3 stycznia o godz. 20.20 w TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *