Serial „Detektyw” powraca z trzecim sezonem HBO i HBO GO (wideo)

Trzecia odsłona antologii HBO Detektyw powraca na ekrany już na początku roku. Tym razem akcja toczyć się będzie równolegle w trzech różnych okresach i opowie o makabrycznej zbrodni popełnionej w sercu hrabstwa Ozark. W roli głównej w nowym sezonie występuje zdobywca Oscara Mahershala Ali. Premiera w HBO i HBO GO już 14 stycznia – tego dnia wyemitowane zostaną dwa odcinki nowego sezonu.

 

Akcja trzeciej odsłony antologii toczy się w trzech różnych okresach i opowiada o makabrycznej zbrodni popełnionej w sercu hrabstwa Ozark. Tajemnicza sprawa pozostaje nierozwiązana przez wiele lat, a kolejne dekady przynoszą nowe wydarzenia.

W 2015 roku emerytowany detektyw Wayne Hays wraca wspomnieniami do nierozwiązanej sprawy sprzed lat – tajemniczego zniknięcia 12-letniego Willa i jego 10-letniej siostry Julii Purcell. Policjant przypomina sobie pierwsze dni i tygodnie po rozpoczęciu śledztwa oraz wydarzenia z 1990 roku, kiedy on i jego były partner Roland West zeznawali w sądzie jako świadkowie w związku z przełomem w tej sprawie.

W głównych rolach występują Mahershala Ali (zdobywca nagrody Akademii Filmowej za rolę w filmie Moonlight) jako detektyw Wayne Hays, Stephen Dorff (Somewhere) jako Roland West, detektyw, który wraz z Haysem prowadził kiedyś tę tajemniczą sprawę oraz Carmen Ejogo (Selma) jako nauczycielka i pisarka Amelia Reardon. Zdjęcia do trzeciego sezonu serialu HBO Detektyw zostały nakręcone w północnozachodniej części stanu Arkansas. Sezon będzie liczył osiem odcinków.

Pomysłodawcą serialu Detektyw (True Detective) jest Nic Pizzolatto, który jest autorem scenariusza i pełnił obowiązki jednego z reżyserów oraz producentów wykonawczych. Współautorami scenariusza są także: David Mitch (serial HBO Deadwood) oraz Graham Gordy (serial CINEMAX Quarry). Wśród pozostałych producentów są: Scott Stephens, Daniel Sackheim, Jeremy Saulnier, Steve Golin, Richard Brown, Bard Dorros oraz Peter Feldman.

 

 

Premiera trzeciego sezonu serialu HBO Detektyw (True Detective) odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia w HBO i HBO GO – o godz. 3.00 nad ranem wyemitowany zostanie pierwszy odcinek, a zaraz po nim o godzinie 4.00 – drugi.

Powtórka obu odcinków zaplanowana została w HBO tego samego dnia kolejno o godz. 20.10 i godz. 21.10. Oba od rana dostępne będą w HBO GO.

Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO o godz. 3.00, z powtórką o 20.10.

 

Opisy odcinków

Detektyw(sezon 3, odcinek 1) – „The Great War and Modern Memory”

Premiera: poniedziałek, 14 stycznia, godz. 3:00, powtórka godz. 20:10 HBO, od rana w HBO GO

Emerytowany detektyw Wayne Hays (Mahershala Ali) wspomina rok 1980 i zniknięcie nastoletniego chłopca (Phoenix Elkin) i jego siostry (Lena McCarthy). 35 lat wcześniej Hays i jego były partner Roland West (Stephen Dorff) prowadzili tę tajemniczą sprawę. To, co początkowo wydawało się być pozornie typowym zaginięciem stało się trwającą kilka dziesięcioleci podróżą do źródeł zbrodni.

Detektyw(sezon 3, odcinek 2) – “Kiss Tomorrow Goodbye”

Premiera: poniedziałek, 14 stycznia, godz. 4:00, powtórka godz. 21:10 HBO, od rana w HBO GO

Hays (Mahershala Ali) ponownie analizuje dowody zabezpieczone na placu zabaw Devil’s Den. Po rozpoczęciu śledztwa policja typuje dwóch podejrzanych – Bretta Woodarda (Michael Greyeyes), byłego żołnierza i samotnika, który nałogowo gromadzi śmieci, oraz Teda LaGrange’a (Shawn-Caulin Young), notowanego oszusta, który interesuje się dziećmi. Niedługo potem, rodzice zaginionych dzieci – Tom (Scoot McNairy) i Lucy Purcell (Mamie Gummer) – otrzymują od anonimowego nadawcy tajemniczy list.

Detektyw (sezon 3, odcinek 3) – “The Big Never”

Premiera: poniedziałek, 21 stycznia, godz. 3:00, powtórka godz. 20:10 HBO, od rana w HBO GO

Hays (Mahershala Ali) wspomina swój romans z Amelią (Carmen Ejogo) i kryzys, przez jaki przechodził ich związek po ślubie i narodzinach dzieci. Dziesięć lat po zniknięciu rodzeństwa Purcellów pojawiły się nowe dowody w sprawie, które potwierdziły jego wcześniejsze przeczucia i doprowadziły do wznowienia śledztwa.

Detektyw (sezon 3, odcinek 4) – “The Hour and the Day”

Premiera: poniedziałek, 28 stycznia, godz. 3:00, powtórka godz. 20:10 HBO, od rana w HBO GO

Hays (Mahershala Ali) i West (Stephen Dorff) dostrzegają związek między lokalnym kościołem i porwaniem dzieci Purcellów. Detektywi tropią podejrzanego i przeprowadzają kolejne przesłuchanie. W tym samym czasie Woodard (Michael Greyeyes) zostaje zatrzymany przez grupę samozwańczej sąsiedzkiej straży obywatelskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *