Platforma Canal+Sport w TV

Serial dokumentalny „Byłem królem” w Canal+ Sport

Wybitni piłkarze, wspaniałe gole i niezwykłe wspomnienia. W drugi dzień świąt CANAL+ SPORT zaprasza na pierwszy odcinek serialu dokumentalnego „Byłem królem” o najlepszych strzelcach piłkarskiej ekstraklasy. Widzowie będą mieli okazję przypomnieć sobie sukcesy Włodzimierza Lubańskiego, Grzegorza Laty, Kazimierza Kmiecika, Grzegorza Piechny i Tomasza Frankowskiego. Serial będzie również dostępny w CANAL+ online.

 

„Byłem królem” to opowieść łącząca różne piłkarskie pokolenia. W latach 60. XX wieku cztery raz z rzędu królem strzelców zostawał Włodzimierz Lubański (Górnik Zabrze). Lata 70. zdominowali z kolei Kazimierz Kmiecik (Wisła Kraków) i Grzegorz Lato (Stal Mielec), którzy zdobywali strzeleckie tytuły odpowiednio cztery i dwa razy. Także cztery tytuły na koncie ma Tomasz Frankowski, który zdobywał je całkiem niedawno w barwach Wisły Kraków oraz Jagiellonii Białystok. Wreszcie Grzegorz Piechna, niespodziewany król strzelców z Korony Kielce w 2006 roku. Różne epoki, różne historie.

Choć bohaterowie spoglądają na swoje sukcesy z dystansem, widać, że ciągle wywołują one u nich wielkie emocje. Twórcy serialu Rafał Nahorny i Cezary Olbrycht rozmawiali nie tylko z królami strzelców, ale także z ich kolegami z klubów oraz trenerami. Nie brakuje więc anegdot z boiska, ciekawostek, a także archiwalnych nagrań.

Moja część serialu to lata 60 i 70, a więc bohaterowie, którzy dziś są po 70-tce. Rozmowy z nimi były bardzo ciekawe, często dowcipne, ale i wzruszające. Chciałem przede wszystkim, aby Lato, Lubański i Kmiecik opowiedzieli o tym, jak się zdobywa bramki, jak się wygrywa lub przegrywa mecze. Rozmawialiśmy nie tylko o lidze, także o mistrzostwach świata w 1974 (najlepszym strzelcem turnieju został Grzegorz Lato), 78 oraz 82 roku, a także igrzyskach olimpijskich w 1972 roku. Mam nadzieję, że to, co udało się zgromadzić pozwoli widzom przypomnieć sobie legendy polskiej piłki, a także przeżyć nie tylko sportowe emocje. Rafał Nahorny, dziennikarz CANAL+ SPORT

Premiera serialu „Byłem królem” 26 grudnia w CANAL+ SPORT oraz w CANAL+ online

PKO BP Ekstraklasa wznowi rozgrywki po zimowej przerwie, czyli 27 stycznia. Transmisje wszystkich meczów PKO BP Ekstraklasy dostępne są na sportowych antenach CANAL+, a także za pośrednictwem serwisu CANAL+ online (canalplus.com). Jest to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują wygodnego dostępu do rozgrywek sportowych na żywo oraz bogatej oferty seriali, filmów i dokumentów na żądanie.

CANAL+ online dostępny jest w miesięcznym modelu subskrypcyjnym na urządzenia Android i iOS, telewizory Android TV, Apple TV, Samsung Smart TV, LG Smart TV, dekoderze CANAL+ BOX 4K oraz przez przeglądarkę internetową (canalplus.com).

Przypominamy też, że na mocy nowej umowy licencyjnej z Ekstraklasa SA CANAL+ nabył prawa do transmisji wszystkich meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy, w tym co najmniej 100 w jakości 4K, na terenie Polski również w sezonach 2023/24 – 2026/27.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *