Serial HBO „Ślepnąc od świateł” z nominacją do Orłów 2019 (wideo)

„Najlepszy filmowy serial fabularny” to kategoria, w której do tegorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej nominowany został serial HBO Ślepnąc od świateł. Produkcja w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego zrealizowana została na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka.

 

W tym roku do Orłów 2019 nominowana została opowieść o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie.

Scenariusz serialu HBO Ślepnąc od świateł jest wspólnym dziełem Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert. W roli głównej zobaczyć można Kamila Nożyńskiego, któremu towarzyszą: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W 2018 roku produkcja ta była najchętniej oglądanym serialem w serwisie HBO GO w Polsce.

 

 

To jednak nie jedyne wyróżnienie dla Ślepnąc od świateł. W miniony weekend wręczone zostały Wdechy 2018, czyli warszawskie nagrody kulturalne magazynu Co Jest Grane 24. Produkcja HBO uhonorowana została trzema nagrodami – Wdechę Publiczności oraz Wdechę przyznawaną przez jury otrzymał serial Ślepnąc od świateł w kategorii Wydarzenie Roku, natomiast Wdechę Publiczności w kategorii Człowiek Roku wręczono Krzysztofowi Skoniecznemu.

Ślepnąc od świateł otrzymało także nominację w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia za rok 2018 w kategorii seriali dostępnych w serwisach VOD (nagroda magazynu Netfilm) oraz nominację do nagród kulturalnych Onetu i miasta Kraków O!Lśnienia 2018 w kategorii serial. Nominację tę, „za doskonałe przełożenie powieści na język filmu oraz stworzenie wyrazistych bohaterów i obrazu współczesnej Warszawy – jednocześnie brutalnego i nasyconego poezją”, otrzymali twórcy produkcji: Krzysztof Skonieczny i Jakub Żulczyk.

Serial Ślepnąc od świateł dostępny jest w serwisie HBO GO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *