Serial „Jednostka 19” od nocy z 13 na 14 sierpnia w Polsacie

Emisja przebojowej amerykańskiej produkcji z czwartku na piątek o godz. 00:15. Serial obyczajowy „Jednostka 19” (tytuł oryginalny: „Station 19”) to kolejna zagraniczna premiera na antenie Polsatu. Będzie prezentowany w paśmie obecnie zarezerwowanym dla premierowego 14. sezonu serialu „Chirurdzy”. Wystartuje w nocy z 13 na 14 sierpnia, a w kolejne czwartki będą emitowane po dwa odcinki – łącznie trzy sezony.

 

„Jednostka 19” podąża za grupą bohaterskich strażaków z Seattle, którzy kładą swoje życia na szali za każdym razem, gdy wyjeżdżają do akcji. Z odwagą, a nie brawurą, zawsze z sercem na dłoni śpieszą na ratunek ludziom, którzy znaleźli się w sytuacji śmiertelnie niebezpiecznej.

Ta premiera na antenie Polsatu to najnowsza produkcja twórców takich telewizyjnych przebojów, jak „Chirurdzy”, „Skandal” i „Sposób na morderstwo”. Amerykański serial obyczajowy przenosi nas do trudnego, pozornie zamkniętego i czasem bolesnego świata najodważniejszych mieszkańców amerykańskiego miasta, ale uczucia, które nimi targają, są uniwersalne.

Seattle Fire Station 19 to wyjątkowa jednostka ratunkowa. Służba w niej to powołanie. Zwłaszcza ona jest o tym przekonana – Andy Herrera (Jaina Lee Ortiz), córka szefa i najambitniejsza osoba w drużynie. Kapitan Pruitt Herrera (Miguel Sandoval) od początku wymagał od córki więcej niż od pozostałych swoich podwładnych – równie jak ona młodych, dzielnych i profesjonalnie podchodzących do pracy w straży pożarnej. Najprzystojniejszy kolega, Jack Gibson (Grey Damon) niespodziewanie prosi ją o rękę. Oświadczyny przerywa wezwanie do pożaru.

Podczas akcji dochodzi do wybuchu, w którym jej ojciec zostaje poszkodowany. Kapitan w ciężkim stanie trafia do szpitala, gdzie dziewczynie wsparcie w najcięższych chwilach okazuje dr Meredith Grey (Ellen Pompeo) – główna bohaterka serialu „Chirurdzy”. Badania lekarskie potwierdzają, że Pruitt Herrera musi zrezygnować ze służby, która była sensem jego życia. Andy obwinia Jacka o wypadek ojca i zrywa zaręczyny. Wtedy w jej życiu pojawia się Ryan Tanner (Alberto Frezza) – przystojny policjant, a prywatnie jej pierwsza miłość, jeszcze z czasów szkolnych. Na nowo zbliżają się do siebie.

Tymczasem dowództwo ogłasza konkurs na nowego szefa Jednostki 19. Do rywalizacji stają Andy i… jej niedoszły narzeczony. Jej najbliższa przyjaciółka i powierniczka – Maya Bishop (Danielle Savre), jako była mistrzyni olimpijska, współzawodnictwo ma w naturze i popiera aspiracje zawodowe Andy. Pozostali członkowie grupy nie opowiadają się po żadnej ze stron. Nowy rekrut Dean Miller (Okieriete Onaodowan) jako jedyny w tej drużynie nie marzy o bohaterskich czynach, ale jest świadomy, jak atrakcyjnie prezentuje się w mundurze strażaka i w przyszłości skorzysta z heroicznego wizerunku, nawiązując romans z dwiema kobietami, uratowanymi z ognia… Równie czarujący i dzielny, a zarazem nieśmiały jest Travis Montgomery (Jay Hayden). Po traumatycznym doświadczeniu z przeszłości nie chce się z nikim wiązać na stałe, on jednak również znajdzie miłość, wyswatany przez przyjaciół.

Najmłodsza w drużynie – Victoria „Vic” Hughes (Barrett Doss) często wykazuje tendencję do wtrącania się tam, gdzie nie należy, natomiast rzadko pozwala innym na wgląd w swoje życie osobiste. Najnowszym nabytkiem Jednostki 19 jest Ben Warren (Jason George), prywatnie mąż dr Mirandy Bailey (Chandra Wilson) – oboje doskonale znani z serialu „Chirurdzy”. Zamienił skalpel i kitel chirurga na strój i sprzęt strażaka i na nowo rozpoczyna karierę zawodową. Nowicjusz uczy się od najlepszych, odkrywa, jak trudna jest jego nowa praca i śmiało podejmuje nowe wyzwania.

Ci odważni mężczyźni i kobiety – od najstarszego stażem kapitana do najmłodszego rekruta – są dla siebie jak rodzina. Na służbie spędzają 24 godziny na dobę i razem narażają życie, ratując innych, którym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. To tworzy nierozerwalną więź. Czy miłosne perypetie przeszkodzą głównym bohaterom serialu „Jednostka 19” w profesjonalnym wypełnianiu zawodowych obowiązków? A może stałe balansowanie na linie między życiem a śmiercią jeszcze podgrzewa temperaturę ich prywatnych relacji?

Ten amerykański dramat telewizyjny powstaje w wytwórni ABC Studios i na antenie Polsatu pokażemy bez przerwy w emisji trzy sezony przebojowej produkcji. Pomysłodawczynią serialu „Jednostka 19” (tytuł oryginalny: „Station 19”) i producentką wykonawczą jest Stacy McKee. Przy produkcji wspierają ją Shonda Rhimes i Betsy Beers. We trzy współtworzyły wcześniej sukces serialu „Chirurdzy” („Grey’s Anatomy”). Producentem wykonawczym i reżyserem wybranych odcinków jest dwukrotny nagrodzony Emmy, Paris Barclay („Nowojorscy gliniarze”, „Synowie anarchii”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *