Serial „Pinokio i Przyjaciele” w PULS 2

Pasmo z animacjami PULS KIDS na kanale PULS 2 świętuje swoje 2. urodziny! Z tej okazji kanał PULS 2 zaprasza m.in. na włoski serial animowany „PINOKIO i PRZYJACIELE” (premiera telewizyjna). W programie również m.in.: „AGI BAGI”, „PAMIĘTNIK FLORKI”, „PSI PATROL”, „BIEDRONKA I CZARNY KOT” oraz wiele innych tytułów!

 

Od poniedziałku 4 kwietnia PULS 2 w ramach pasma Puls Kids zaprasza na telewizyjną premierę włoskiego serialu animowanego „Pinokio i Przyjaciele”, zrealizowanego w technice CGI.

Opublikowane w 1883 roku „Przygody Pinokia” Carlo Collodiego należą do kanonu literatury dziecięcej i są jedną z 15 najlepiej sprzedających się książek wszech czasów, zachwycając kolejne pokolenia dzieci. Przygody drewnianego pajacyka, który chciał zostać chłopcem, zostały przetłumaczone na ponad 260 języków, a na jej kanwie powstało ponad 40 różnych filmów i niezliczonych programów telewizyjnych, spektakli czy piosenek. W Polsce pierwsze wydanie książki ukazało się 110 lat temu w 1912 roku.

Najnowszą produkcję „Pinokio i Przyjaciele”, którą pokaże PULS 2, wyróżnia przede wszystkim wzbogacenie klasycznej opowieści o nowoczesną formę i przekaz – tak, aby była czytelna dla współczesnych dzieci, przy jednoczesnym zachowaniu ponadczasowych elementów z książki Collodiego. Włoski serial umiejętnie oddaje hołd tradycji, jednocześnie osadzając historię Pinokia w teraźniejszości.

Akcja rozgrywa się w malowniczej toskańskiej wiosce, której mieszkańców pochłaniają smartfony i różne elektroniczne gadżety. Wokół rozciąga się las, w którym w Magicznym Sklepie żyje Pinokio. Przeżywa on mnóstwo ekscytujących przygód, a towarzyszą mu m.in.: nieustraszona lalka – piratka Frida, gadający Świerszcz, Błękitna Wróżka i jej gospodyni – kochająca muzykę techno Ślimaczyca Agnes, Lis i Kot, właściciel sklepu z nowoczesnymi gadżetami – Pan Wisienka, niesforny chłopiec Knot, który jako jeden z niewielu zna tajemnicę Pinokia, oraz oczywiście poczciwy Gepetto.

Serial przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-7 lat. Składa się z 26 odcinków.

„Pinokio i przyjaciele” – wielka premiera włoskiego serialu od poniedziałku 4 kwietnia PULS 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *