MediaZapowiedzi TV

Serial „Policjanci” od 21 marca w Super Polsat

21 marca Super Polsat rozpocznie emisję serialu dokumentalnego „Policjanci”, którego premierowe odcinki będzie można oglądać w czwartki o godz. 21:00 i 21:30.

 

Bohaterami serialu są policjanci z patroli i całych oddziałów prewencji, a także dzielnicowi, z różnych regionów Polski. Kamera towarzyszy patrolom pieszym, zmotoryzowanym, wodnym i morskim, tak podczas interwencji, gdy każda minuta wymaga podejmowania trudnych decyzji, jak i w chwilach oddechu w trakcie służby lub kiedy kończąc dyżur, zdejmują mundur. Widzimy policjantów w sytuacjach prawdziwych, niereżyserowanych – nie tylko gdy jadą na trudne akcje, ale też w czasie codziennych rutynowych zadań lub gdy przytrafiają im się zabawne zdarzenia, a także w czasie swobodnych rozmów, kiedy żartują lub wymieniają się docinkami. Poznajemy ich wzajemne relacje, podpatrujemy reakcje i emocje, jakie im towarzyszą.

Co skłania ich do wstąpienia w szeregi policji? Co motywuje do ciężkiej służby i co przynosi im największą satysfakcję w pracy? Jaką cenę ponosi się za walkę z przestępczością? Jak znaleźć w sobie siłę, by z odwagą stawać wobec agresywnych i często niebezpiecznych przestępców? Jak radzić sobie z zagrożeniem i silnymi emocjami? Jadąc na interwencje żaden z funkcjonariuszy nie wie bowiem, czym się ona skończy. Podniesione głosy dobiegające zza zamkniętych drzwi mieszkania mogą oznaczać nie tylko imprezę przy głośnej muzyce, ale również brutalną przemoc domową, a policjanci nie mogą wahać się nawet przez moment, stojąc w obliczu życia i śmierci.

Oprócz zatrzymań przestępców, ich doprowadzania, zapobiegania rozbojom, interwencji związanych z przypadkami przemocy lub alkoholem czy też akcji poszukiwawczych i ratunkowych, policjantom zdarzają się wezwania do sytuacji krytycznych, takich jak próby samobójcze, gdy opanowanie i empatia funkcjonariuszy potrafią dosłownie ocalić ludzkie życie. Czasami jednak pozornie drobny gest, pomoc starszej osobie czy zwykła rozmowa z uczniem spotkanym na ulicy okazują się równie ważne w ich pracy i warte pokazania w programie.

Autentyzm i różnorodność ukazanych zdarzeń oraz ciekawi bohaterowie to niejedyne atuty tej produkcji. Dynamiczny montaż, wykorzystanie oprócz zdjęć operatorskich także zdjęć z dronów i kamer specjalnych, osadzonych podczas akcji na mundurach funkcjonariuszy, uatrakcyjniają formę serialu i pozwalają zobaczyć wydarzenia z różnej perspektywy.

Serial „Policjanci” produkuje dla Super Polsat ATM Grupa.

foto. Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *