MediaPolecaneZapowiedzi TV

Serial „W rytmie serca” na antenie Polsatu 2

Dobra wiadomość dla miłośników serialu „W rytmie serca”, widzowie Polsatu 2 będą już mogli śledzić serial od soboty, 4 listopada 2017 roku.

 

 

 

 

Gdy wydaje Ci się, że panujesz nad wszystkim: praca jest twoją pasją i masz konkretne plany na przyszłość – los płata ci figla. Niespodziewanie wraca do Ciebie przeszłość, od dawna skrywane sekrety wychodzą na jaw i zmieniają wszystko. Na życiowym zakręcie zobaczymy bohaterów wykreowanych przez Mateusza Damięckiego, Barbarę Kurdej-Szatan, Marię Dębską, Piotra Polka i Dariusza Toczka. Wyraziste postacie stworzyli genialni aktorzy: Piotr Fronczewski i Małgorzata Foremniak.

Akcja serialu toczy się w malowniczym Kazimierzu Dolnym, w którym pojawia się dr Adam Żmuda, tuż po tym jak jego błyskotliwa kariera chirurga nieoczekiwanie legła w gruzach. Pobyt przystojnego i zdolnego młodego lekarza w rodzinnym mieście będzie pełen niespodziewanych zwrotów akcji i sporej dawki adrenaliny. – Adam to człowiek głęboko moralny i przekonany o tym, że to, co robi jest słuszne. Taki punkt wyjścia bardzo mi się podoba, ponieważ mamy do czynienia z bohaterem twardo stąpającym po ziemi z jednej strony, a z drugiej marzycielem i ideowcem. To jest chłopak, który wie, co robi – mówi Mateusz Damięcki o swojej postaci.

W nazywanym perłą renesansu Kazimierzu mieszkają pielęgniarka Marysia (Barbara Kurdej-Szatan) i policjantka Weronika (Maria Dębska). Kobiety sprawią, że serce przystojnego lekarza będzie rozdarte. Marysia okaże się być jego dawną miłością – dla niej spotkanie z Adamem będzie prawdziwym trzęsieniem ziemi. Podobnie dla seksownej Weroniki, z tą różnicą, że Pani aspirant będzie chciała bliżej go poznać. To wszystko ku rozpaczy poczciwego posterunkowego Szarka (Dariusz Toczek), który skrycie podkochuje się w swojej pięknej szefowej. – Maria, którą gram, jest silną kobietą, do tego jest zawzięta i zbuntowana, lecz w gruncie rzeczy dobra. Nie było jej w życiu łatwo, ale świetnie sobie poradziła. wszystko się w jej życiu komplikuje, a jej pewność siebie i zorganizowanie znika kiedy pojawia się Adam – opowiada w jednym z wywiadów Barbara Kurdej-Szatan.

Na drodze dr Żmudy stanie także dwóch kolegów po fachu: szanowany i dowcipny dr Michał Zych – w tej roli Piotr Fronczewski oraz partner Marii, ordynator Robert Nowakowski (Piotr Polk). Jeden zaproponuje mu pracę, a drugi wyczuje w nim konkurenta nie tylko na polu zawodowym i nie podda się bez walki. Do miasta przyjedzie także bizneswoman Olga Krajno (Małgorzata Foremniak). Będzie bardzo zainteresowana kupnem mieszkania po ojcu Adama Żmudy, o którym cała rodzina chce jak najszybciej zapomnieć. Podejrzane jest, że tak bardzo zależy jej na tej nieruchomości. Dlaczego zrobi wszystko, żeby je mieć?

Każdy z odcinków opowiada dwie odrębne historie medyczne i kryminalne zarazem, w które uwikłani są pacjenci i często wspierani przez lokalną policję lekarze. Bohaterowie serialu pomagają swoim podopiecznym nie tylko w odzyskaniu zdrowia, ale także w rozwiązaniu problemów życiowych. Serial kręcono z dużym rozmachem: zdjęcia z udziałem niemal 240 aktorów i 600 statystów trwały ponad 70 dni zdjęciowych, w tym kilka dni zdjęć lotniczych. W serialu będziemy mogli podziwiać wiosnę, lato jesień i zimę na zapierających dech w piersiach ujęciach z przepięknego Kazimierza Dolnego.

– Szukaliśmy małego miasteczka, w którym splotą się losy naszych głównych bohaterów. Chcieliśmy miejsca z tzw. klimatem i przepięknymi krajobrazami, które stanowić będą naturalną scenografię naszego serialu. W tej sytuacji Kazimierz Dolny wydawał nam się naturalnym i najlepszym wyborem wyjaśnia reżyser i współscenarzysta, Piotr Wereśniak.

„W rytmie serca” obok Mateusza Damięckiego, Barbary Kurdej-Szatan, Marii Dębskiej, Piotra Polka, Piotra Fronczewskiego, Małgorzaty Foremniak i Dariusza Toczka, występuje plejada gwiazd, a wśród nich m.in: Zbigniew Zamachowski, Edyta Olszówka, Elżbieta Romanowska, Jarosław Boberek, Daria Widawska, Eryk Lubos, Grażyna Błęcka-Kolska, Robert Gonera, Izabela Dąbrowska, Emilia Krakowska, Grzegorz Gadziomski, Antoni Pawlicki, Radosław Krzyżowski, Anita Jancia, Joanna Jarmołowicz, Aleksandra Hamkało, Jakub Wieczorek, Michał Czernecki.

Tadeusz Lampka, Piotr Wereśniak i Jarosław Żamojda to twórcy serialu „W rytmie serca”, którzy niejednokrotnie swoimi produkcjami podbili serca publiczności. Tadeusz Lampka (Artrama) jest producentem wykonawczym. Ma na swoim koncie uwielbiane przez miliony telewidzów seriale „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” czy „Na dobre i na złe”. Dzięki niemu pokochaliśmy takie przeboje kinowe jak m.in. „Nigdy w życiu!”, „Tylko mnie kochaj” i „Dlaczego nie!”. Reżyserem i głównym scenarzystą serialu jest Piotr Wereśniak, twórca kultowego już filmu „Kiler”. W duecie z Tadeuszem Lampką stworzył filmy: „Zakochani”, „Wkręceni” i „Wkręceni 2”, czy „Och, Karol 2”. Autorem zdjęć do „W rytmie serca” jest Jarosław Żamojda, którego praca już nie raz zyskała uznanie publiczności – był operatorem obrazu w takich serialowych produkcjach jak „Magda M” czy „Teraz albo nigdy!”. Wraz z Piotrem Wereśniakiem i Tadeuszem Lampką stworzyli film „ Nie kłam kochanie” i „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Autorami scenariusza najnowszej produkcji Polsatu, oprócz Piotra Wereśniaka są także Robert Mąka, Tomasz Klimala oraz Bartłomiej Konarski.

„W rytmie serca” od soboty, 4 listopada na antenie Polsat 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *