Seriale października na kanale Epic Drama

Szczególnej uwadze Epic Drama poleca znakomity serial science fiction pt. „Projekt Błękitna Księga”. W głównych rolach zobaczymy tu m.in. Aidana Gillena (znanego z serialu „Gra o tron”) oraz Michaela Malarkeya („Pamiętniki wampirów”).

 

 

 

 

Znakomity serial science fiction. W głównych rolach zobaczymy Aidana Gillena (znanego z serialu „Gra o tron”) oraz Michaela Malarkeya („Pamiętniki wampirów”, „The Oath”). Na ekran powraca także Ksenia Solo, wysoko oceniana za rolę Peggy Shippen w serialu „Szpiedzy Waszyngtona”.

piątek 4 października, godz. 21:30
Rok: 2019
Sezon 1: 10 x 60 min
Twórcy: David O’Leary
Obsada: Aidan Gillen, Michael Malarkey, Laura Mennell, Ksenia Solo, Neal McDonough,

Akcja serialu rozgrywa się w okresie zimnej wojny u progu epoki atomowej. Inspiracją był prawdziwy program wojskowy znany jako Project Blue Book (Projekt Błękitna Księga), poświęcony badaniom niezidentyfikowanych obiektów latających.

Dr J. Allen Hynek, znakomity astrofizyk, zostaje zwerbowany do ściśle tajnego programu. Wspólnie z kapitanem Michaelem Quinnem zajmie się wątpliwościami związanymi z obserwacjami UFO. Naukowiec powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, w czym naprawdę bierze udział i orientuje się, że projekt naraża na poważne niebezpieczeństwo jego samego i jego bliskich.

19 października, godz. 21:00

Chrześnica i imienniczka Florence Nightingale zostaje znaleziona w pociągu do Hastings
z roztrzaskaną czaszką. Ludzie są poruszeni, ale policja nie potrafi schwytać mordercy. Zirytowana brakiem postępów śledztwa i niepowodzeniami policji Mable Rogers, przyjaciółka Florence od 26 lat, zaczyna własne dochodzenie.

Wkrótce ma już kilku podejrzanych, ale nie może znaleźć dowodów, które pozwoliłyby bez wątpliwości wskazać zabójcę. Zdesperowana zwraca się do Agathy Christie, pisarki, twórczyni postaci Herkulesa Poirot i panny Marple, której ostatnia powieść — „Zabójstwo Rogera Ackroyda” — stała się międzynarodowym bestsellerem. Obie panie wspólnie zaczynają polować na mordercę.

od środy 2 października, godz. 22:30

Margaret Wells ma być zesłana do Ameryki, a Lydia Quigley marnieje w Bedlam. Wygląda na to, że Charlotte i Lucy mogą wreszcie uwolnić się od problemów swojej matki… Charlotte prowadzi dom publiczny Wellsów, Lucy jako kurtyzana zdobyła sławę i bogactwo, obie jednak szybko odkrywają, że prowadzenie zyskownego domu publicznego może im także przysporzyć wielu wrogów.

Lucy robi interesy z Elizabeth i Fredem, matką i synem. Lydia w Bedlam cierpi katusze, przechodząc ciężką kurację, ale nowa więźniarka podnosi ją na duchu. Lady Fitz cieszy się wolnością pod nieobecność brata, ale kiedy znowu znajduje się pod presją, ku własnemu zaskoczeniu zwraca się o pomoc do Nancy Birch. Z kolei sama Nancy — zwykle działająca w pojedynkę — odkrywa, że po raz pierwszy musi kogoś poprosić o pomoc…

niedzielę od 6 października, godz. 20:00

1 września 1939 r. Niemcy napadły na Polskę, rozpoczynając tym samym II wojnę światową. W 80. rocznicę tych wydarzeń, na kanale Epic Drama prezentujemy programy związane z największym konfliktem zbrojnym w dziejach ludzkości.

Zapraszamy między innymi na serial „Okręt”, będący kontynuacją słynnego filmu z 1981 r. pod tym samym tytułem, na 1. i 2. serię „Jednostki X” oraz serial „Francuskie miasteczko”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *