MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Seriale pełne emocji – nowości w Canal+ online

Tajemnice, nieoczywiste biografie, mrożące krew w żyłach opowieści i paranormalne wątki. W nowościach CANAL+ online każdy znajdzie coś, co w serialach najbardziej mu odpowiada – na widzów czekają m.in. pełne napięcia historie kryminalne oraz fabuły oparte na prawdziwych zdarzeniach. Produkcje LEONARDO, POTWÓR czy BEAU SÉJOUR odbiły się szerokim echem na świecie – już teraz są do obejrzenia na canalplus.com.

 

W czerwcu w ofercie CANAL+ zadebiutował serial LEONARDO oparty na losach jednego z najwybitniejszych artystów, myślicieli, badaczy i wynalazców nowożytnego świata. Postać Leonarda da Vinci od wieków fascynowała oraz inspirowała, obrastając w mity i legendy. W wybitnej twórczości człowieka renesansu wielu, poza wartością artystyczną, dopatruje się – często bardzo słusznie – tajnych przekazów i ukrytych szyfrów. Ta tajemnicza, magiczna wręcz otoczka sprawia, że po dziś dzień losy i twórczość Leonarda da Vinci są kanwą dzieł literackich oraz filmowych. Twórcy najnowszego serialu inspirowanego życiem szesnastowiecznego geniusza, uczynili z niego bohatera opowieści kryminalnej.

W LEONARDO fikcyjna historia zabójstwa stała się sposobem na zbadanie umysłu wielkiego artysty i przedstawienia mechanizmów procesu twórczego. Oskarżony o zamordowanie swej muzy Cateriny da Cremona, da Vici trafia do więzienia, gdzie podczas przesłuchania snuje opowieść o swym fascynującym życiu, ujawniając historie kryjące się za powstawaniem kolejnych dzieł. W tytułową rolę wcielił się Aidan Turner (serial „Poldark: Wichry losu”, „Hobbit”). Obok niego zobaczymy Matildę De Angelis (serial „Od nowa”), Freddiego Highmore’a (seriale „Bates Motel”, „The Good Doctor”) i Jamesa D’Arcy’ego („Atlas chmur”, „Dunkierka”).

Kryminalne historie nie zawsze są tylko i wyłącznie dziełem wyobraźni scenarzystów. Życie pisze również wiele tragicznych scenariuszy, a jeden z nich ich stał się inspiracją serialu POTWÓR (Le Monstre). Ta sześcioodcinkowa produkcja została oparta na losach kanadyjskiej aktorki Ingrid Falaise i jej toksycznego małżeństwa, o którym opowiedziała w bestselerowej autobiografii „Mój mąż potwór”. Osiemnastoletnia dziewczyna poznała w rodzinnym Quebecu atrakcyjnego studenta. Była szaleńcza miłość, romantyczna podróż w rodzinne strony ukochanego, małżeństwo, a potem… piekło. Tak właśnie zaczyna się historia głównej bohaterki serialu, Sophie.

Historia pełna bólu, okrucieństwa, fizycznej i psychicznej przemocy. Historia ukazująca mechanizmy działania domowych oprawców, stopniowego uzależniania od siebie ofiary, odcinania od dotychczasowego życia i wpajania poczucia totalnej bezradności. Sophie, tak jak jej pierwowzór, toczy walkę o siebie i swoje życie – walkę nie tylko z oprawcą, ale przede wszystkim z samą sobą. W głównych rolach – Mehdi Meskar („Sierota”, „Marianne”) i Rose-Marie Perrault („Upadek amerykańskiego imperium”, „Geneza”, „Drwale”).

Kolejnym kryminałem, który wzbogacił bibliotekę CANAL+ online jest belgijska produkcja BEAU SÉJOUR. Spokojne życie mieszkańców małej miejscowości na belgijsko-duńskiej granicy przerywa morderstwo dokonane w tytułowym hotelu. Ofiarą zbrodni jest nastoletnia Kato, która staje się główną bohaterką serialu. Sama bowiem, zawieszona między życiem a śmiercią, rozpoczyna poszukiwania własnego mordercy.

Krok po kroku będzie odkrywała głęboko skrywane tajemnice swoich najbliższych. Kto zabił? Oryginalność tego scenariusza chwalił sam Stephen King. Odtwarzająca główną rolę Kato Lynn Van Royen („Boso, ale na rowerze”, „Tabula rasa”) zdobyła za swą kreację nagrodę na festiwalu produkcji telewizyjnych w Monte Carlo.

Wszystkie seriale dostępne są w serwisie CANAL+ online na canalplus.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *