Seriale polecane w styczniu na kanale Epic Drama

Kanał Epic Drama w styczniu 2020 roku szczególnie poleca premierę kolejnego sezon serialu „Jamestown”, kontynuację popularnej serii „Poldark – Wichry losu” oraz film „Młode strzelby II”.

 

 

 

 

Jamestown
Gatunek: Polityka i władza
Premiera: niedziela 5 stycznia, godz. 21:30

Rok: 2019
Sezon 3: 8 x 60 min
Twórcy: Bill Gallagher
Obsada: Naomi Battrick, Niamh Walsh, Sophie Rundle, Max Beesley, Claire Cox, Jason Flemyng, Stuart Martin, Matt Stokoe, Abiola Ogunbiyi, Kalani Queypo

Jamestown szybko się rozwija, a władze Wirginii obiecują angielskim osadnikom wolność i bogactwo. Zniszczona plantacja Jocelyn może się odrodzić, ale stare spory nie zniknęły. Jocelyn planuje zemstę, ale Yeardley nie zamierza poddać się bez walki. Kolonia przynosi zyski, więc uwaga Anglii skupia się na Jamestown. Kiedy w mieście zjawia się tajemniczy nieznajomy, wielu próbuje zacierać ślady swoich dawnych czynów. Pośród licznych konfliktów kwitnie miłość — nawet Jocelyn widzi przed sobą przyszłość, na którą już nie miała nadziei.

Maria, Pedro i imigranci z Angoli próbują wywalczyć sobie w kolonii własne miejsce, ale nie mogą dłużej zaprzeczać, że ich przyszłość rysuje się w czarnych barwach. Sharrowowie ściśle współpracują z Indianami, a Henry ożenił się z kobietą z plemienia Pamunkey. Silas żyje wraz z nimi na wygnaniu, ale jego przyjaźń z indiańskim wojownikiem Chacrowem zostaje wystawiona na ciężką próbę, a on sam trafia w sam środek najpoważniejszego starcia między Anglikami a rdzennymi mieszkańcami Ameryki. Konflikty te zapowiadają nowy rozdział w historii Wirginii, który będzie kształtował Nowy Świat na kolejne stulecia.

Choć fabuła serialu „Jamestown” jest w większości oparta na fikcji, to postać jednego z bohaterów wzorowana jest na historycznym mieszkańcu osady Jamestown w Wirginii — kowalu Jacku Readzie. W rolę Reada wciela się aktor Matt Stokoe.

Sprawy Frankie Drake
Gatunek: Kryminalny i thriller
Premiera: wtorek 7 stycznia, godz. 21:30

Rok: 2019
Sezon 3: 10 x 60 min
Twórcy: Carol Hay, Michelle Ricci
Obsada: Lauren Lee Smith, Chantel Riley, Rebecca Liddiard, Sharron Matthews, Grace Lynn Kung

W trzeciej serii zobaczymy mnóstwo nowych przygód: panie z agencji Drake Private Detectives podejmują się coraz trudniejszych spraw i stają twarzą w twarz z coraz groźniejszymi przeciwnikami. Frankie i Trudy nadal polegają na Mary i Flo, które zawsze chętnie zajrzą do policyjnych akt czy raportu z autopsji, ale Mary czuje się coraz bardziej sfrustrowana tym, jak traktują ją policjanci, i stara się stawiać sobie bardziej ambitne cele. Flo kończy teoretyczną część zajęć w szkole medycznej i przygotowuje się do praktyk w szpitalu, jednocześnie podtrzymując romans na odległość i angażując się w sprawy agencji.

Romans Trudy i Billa Petersa nabiera rumieńców, ale Trudy także doskonale radzi sobie w pracy detektywa, podejmuje ryzyko i pomaga rozwiązywać kolejne sprawy. Frankie przewodzi całemu zespołowi z niesłabnącym entuzjazmem i pomysłowością, angażując się jednocześnie w związek z bokserem Mosesem Page’em. Od Londynu — gdzie zaprzyjaźnia się z samą Agathą Christie — po klub jazzowy, od eleganckich prywatnych szkół w Toronto po tętniące życiem centrale telefoniczne: trzecia seria „Spraw Frankie Drake” to gwarancja doskonałej zabawy.

W trzecim sezonie serialu Frankie poznaje w Londynie Agathę Christie. W rzeczywistości w 1922 r. pisarka wraz z mężem odwiedziła Kanadę, co oznacza, że Frankie Drake mogłaby współpracować z nią także w Toronto.

Poldark – Wichry losu
Gatunek: Kostiumowy
Kontynuacja od niedzieli 5 stycznia, godz. 20:15

Rok: 2018
Sezon 4: 8 x 60 min
Twórcy: Winston Graham, Debbie Horsfield
Obsada: Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Kyle Soller, Jack Farthing, Ruby Bentall, Richard Harrington

Cały kraj ogarnia polityczna niepewność po niedawnych wyborach. Ross próbuje podważyć kontrolę George’a nad Kornwalią, a jednocześnie stara się naprawić swoje małżeństwo z Demelzą. Dwight i Caroline myślą o założeniu rodziny. Elizabeth chce kolejnego dziecka, które wzmocniłoby jej małżeństwo z wiecznie podejrzliwym George’em. Morwenna desperacko próbuje bronić się przed awansami Osborne’a, grożąc ich synowi. Drake ma złamane serce, ale jego brat Sam zachęca go, aby poszukał nowej miłości.

Mammoth Screen, firma producencka tworząca serial „Poldark”, jest gorącym orędownikiem związanej z nagrodami BAFTA inicjatywy „albert” na rzecz zrównoważonej produkcji. Przy produkcji czwartego sezonu udało się ograniczyć ślad węglowy aż o 40,6 procent w stosunku do planowanych wartości. Firma otrzymała wysoką, trzygwiazdkową ocenę.

Młode strzelby II
Sobota 25 stycznia, godz. 21:30

Rok: 1990
Czas trwania: 104 min
Twórcy: Geoff Murphy
Obsada: Emilio Estevez, Kiefer Sutherland, Lou Diamond Phillips

Zanosi się na egzekucję: kompani Billy’ego Kida trafiają do aresztu w hrabstwie Lincoln,
a sam Kid zostaje uwięziony w pobliskim hotelu. Billy’emu udaje się uciec, a potem uwolnić członków swojego gangu. Banici zamierzają schronić się w Meksyku, ale najpierw muszą uciec ścigającemu ich dawnemu przyjacielowi Billy’ego, szeryfowi Patowi Garretowi.

Film nagrodzony Złoty Globem. W 1991 r. napisana na potrzeby filmu piosenka grupy Bon Jovi „Blaze of Glory” zdobyła nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów
i Wydawców (ASCAP). Aktor Balthazar Getty został uznany za wschodzącą gwiazdę kina po sukcesie „Młodych strzelb II” grał m.in. w takich serialach, jak „Bracia i siostry”, „Agentka o stu twarzach”, oryginalna seria „Czarodziejek” czy „Twin Peaks” z 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *