SES na kolejne lata przedłuża umowę z Towercom na Słowacji

Firma SES poinformowała o odnowieniu na kolejne lata kontraktu z Towercom na Słowacji, tym samym wzmacniając wieloletnią już współpracę między podmiotami. W ramach umowy, która wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r. SES zapewni jeden transponder na pozycji orbitalnej 23,5° E, co pozwoli Towercom na agregację treści na rynku słowackim.

 

 

 

 

 

Towercom od lat dzierżawi od  SES pojemności satelitarne przeznaczone na dystrybucję pakietu 11 kanałów telewizyjnych, w tym ośmiu w jakości HD. Wśród nich znajdują się między innymi słowacka telewizja publiczna,  kilka prywatnych kanałów telewizyjnych na Słowacji i w Czechach, a także 33 kanały radiowe.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że nasze wieloletnie relacje z Towercom na Słowacji zostały jeszcze bardziej wzmocnione dzięki przedłużeniu umowy”mówi Marcin Ornass-Kubacki, wiceprezes i dyrektor regionalny CEE SES. „Obecna umowa ugruntowuje pozycję SES na konkurencyjnym rynku słowackim, dzięki silnej obecności DTH na pozycji orbitalnej 23,5° E.”

 

 

Towercom od ponad 10 lat jest klientem SES w Czechach i na Słowacji, udostępniając pojemność satelitarną słowackim nadawcom na pozycji orbitalnej 23,5° E. Tym samym, Towercom ma dostęp do odbiorców telewizji premium w 37 milionach gospodarstw domowych w Europie.

„Cieszymy się mając możliwość dalszego zapewniania naszym klientom profesjonalnych
i niezawodnych usług wspólnie z naszym partnerem SES”
, powiedział Ivan Peschl, CEO Towercom.

SES jest liderem branży dysponującym globalnym zasięgiem, który obejmuje ponad 355 milionów gospodarstw domowych posiadających odbiornik telewizyjny (co odpowiada 1 miliardowi osób). Spółka transmituje ponad 8,2 tys. kanałów drogą satelitarną. Wspólnie ze spółką córką –
SES Video, SES zarządza ponad 525 kanałami i zapewnia przeszło 8,4 tys. godzin dziennie strumieniowej transmisji wideo drogą elektroniczną, w tym ponad 620 godzin transmitowanych
w  jakości HD wydarzeń sportowych premium i transmisji na żywo dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *