Sezon na lekkie kryminały od 15 listopada na kanale BBC First

Tej jesieni zapraszamy na najlepsze seriale kryminalne kanału BBC First. Oprócz uwielbianych przez widzów zagadek detektywistycznych i znanych bohaterów, mamy dla Was tropikalne scenerie naszych programów. Ubarwią one chłodniejsze dni i wciągną Was w skomplikowane i ekscytujące intrygi.

 

W ramach pasma “Zabójczy raj” zobaczymy:

– PONIEDZIAŁKI: „ŚMIERĆ POD PALMAMI”

– WTORKI: „TAJEMNICE MAJORKI”

– ŚRODA: „MORDERSTWA W MIDSOMER”

 

„ŚMIERĆ POD PALMAMI”

W PONIEDZIAŁKI O 20:30 NA BBC FIRST, PREMIERA: 15 LISTOPADA

SEZON 10 (8 ODCINKÓW)

Przedstawiamy dziesiąty sezon popularnego serialu detektywistycznego, w którym inspektor Neville Parker rozwiązuje kryminalne łamigłówki na skąpanej w słońcu karaibskiej wyspie Saint Marie. Inspektor ma ręce pełne roboty, a do tego w jego życiu zachodzi mała rewolucja …

W tym sezonie „Śmierci pod palmami” na widzów czekają zaskakujące zwroty akcji, intrygujące łamigłówki i znani goście.

Inspektor Parker będzie badał zabójstwo prezenterki telewizyjnej, której ciało zostaje odnalezione w basenie, otrucie archeologa podczas wykopalisk i zniknięcie zwyciężczyni loterii. Jego umiejętności i wiedza okażą się także bardzo przydatne podczas badania sprawy samobójstwa pielęgniarki i morderstwa pewnego sławnego pianisty.

Nie zabraknie też niespodzianek. Największą z nich będzie powrót detektywki Florence Cassell, która odeszła ze służby po śmierci narzeczonego. Czy doświadczona sierżantka pomoże Neville’owi odnaleźć się na wyspie? Intrygujący okaże się wątek 18-letniego Marlona Pryce’a, który wciąż wpada w tarapaty i testuje cierpliwość oficera JP. A cierpliwości Nevillowi potrzeba coraz więcej – w jego życiu pojawiają się bowiem bliźniaki.

„TAJEMNICE MAJORKI”

WE WTORKI O 20:30 NA BBC FIRST, PREMIERA: 16 LISTOPADA

SEZON 2 (6 ODCINKÓW)

„Tajemnice Majorki” powracają z kolejną porcją mrocznych zagadek i zapierających dech w piersiach krajobrazów. W tętniącej życiem scenerii działają detektywi Miranda Blake i Max Winter. To duet o zupełnie odmiennych metodach śledczych. Miranda jest introwertyczką przyzwyczajoną do życia zgodnie z zasadami. Jej niemiecki kolega Max często kieruje się instynktem i zdarza mu się ignorować oficjalne procedury. Te różnice to źródło sporów, ale też wielu komicznych wydarzeń.

Mirandzie i Maxowi udaje się wypracować wspólny rytm pracy. Okazuje się, że zestawienie ich skrajnie różnych charakterów jest atutem w działaniach operacyjnych. To dobrze, bo przestępcy na tej wielokulturowej hiszpańskiej wyspie bynajmniej nie spędzają czasu na plażowaniu.

W drugim sezonie „Tajemnic Majorki” przed Mirandą i Maxem stanie wiele kryminalnych tajemnic do rozwikłania. Śledczy poprowadzą m.in. dochodzenie w sprawie śmierci Joségo Castany, śpiewaka operowego, który – ku zaskoczeniu wszystkich – okazuje się agresywnym człowiekiem. Poznają także mroczną historię hiszpańskiej wojny domowej.

„MORDERSTWA W MIDSOMER”

W ŚRODY, CZWARTKI I PIĄTKI O 20:30 NA BBC FIRST, PREMIERA: 17 LISTOPADA

SEZON 20 (6 ODCINKÓW)

Malownicze miasteczka na pozór spokojnego hrabstwa Midsomer kryją wiele niewyjaśnionych historii. Od lat wstrząsają nimi okrutne zbrodnie. Dochodzenia w tych sprawach prowadzi nadinspektor Barnaby i wspierający go sierżant Winter.

W sezonie 20. „Morderstw w Midsomer” tę dwójkę czeka szereg trudnych zadań. Pierwszym z nich będzie wyjaśnienie piwnej zagadki: w jednej z kadzi nowo otwartego browaru znalezione zostaje ciało mężczyzny. Podczas śledztwa detektywi dowiedzą się o klątwie z przeszłości.

Na tym jednak nie koniec – Barnaby i Winter skonfrontują się z tajemniczym morderstwem
w lokalnym klubie rugby, a następnie spróbują znaleźć sprawcę zabójstw panien młodych. Jedna z nich zostaje dosłownie uduszona ślubnym gorsetem.

Sprawy przybiorą makabryczny obrót, gdy do jednego z miasteczek hrabstwa Midsomer przyjedzie cyrk. Podczas występu pewnego klauna performer Terry zostaje postrzelony na oczach całej publiczności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *