Dwa sezony polskiej produkcji „Pakt” w amerykańskim HBO (wideo)

Richard Plepler, prezes i dyrektor generalny HBO, w wywiadzie udzielonym na targach Mipcom w Cannes, ogłosił, że amerykański oddział HBO udostępni widzom wybrane produkcje HBO Europe, HBO Latin America i HBO Asia. Już w grudniu abonenci HBO NOW, HBO GO i HBO On Demand w Stanach Zjednoczonych będą mogli zobaczyć dwa seriale z każdego regionu. Wśród tych produkcji znalazł się polski serial HBO Pakt.

 

 

Międzynarodowe oddziały HBO współpracują ze zdolnymi lokalnymi scenarzystami, reżyserami i producentami, aby produkować doskonałe filmy i seriale, z których słynie marka HBO. Bardzo często te własne produkcje mają na lokalnych rynkach większą oglądalność niż kultowa ‘Gra o tron’.  Jestem bardzo dumny, że już niedługo pokażemy amerykańskim widzom wybór naszych najlepszych produkcji – podkreślił Plepler.   

Wybrane seriale zostały wyprodukowane i wyemitowane przez międzynarodowe oddziały HBO w Europie, Ameryce Południowej i Azji w lokalnych wersjach językowych. Wszystkie z nich były prezentowane na prestiżowych, międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i Karlowych Warach. Plepler, który przyjechał do Cannes, aby odebrać nagrodę Variety Vanguard, mówił podczas wystąpienia o roli marki na coraz bardziej konkurencyjnym globalnym rynku.

W serwisach HBO w Stanach Zjednoczonych zostaną pokazane następujące seriale:

– HBO Europe – dwa sezony polskiego serialu Pakt, czeski miniserial Pustkowie,

– HBO Asia – tajwański serial The Teenage Psychic, dwa sezony serialu indonezyjsko-tajskiego Półświaty,

– HBO Latin America – dwa sezony serialu Hipnotyzer, brazylijski serial obyczajowy Sekretne życie par. (Abonenci ze Stanów Zjednoczonych mogą oglądać już filmy i seriale emitowane na antenie HBO Latin America na multipleksie HBO Latino).

Informacje o serialach:

HBO EUROPE

Pustkowie (Wasteland AKA Pustina, Czechy)

Główną bohaterką serialu Pustkowie jest Hana Sikorova, będąca starostą małego miasteczka w północnych Czechach. Kiedy duży koncern wydobywczy zaczyna proponować mieszkańcom wysokie rekompensaty za opuszczenie swoich domów, które leżą na ziemi bogatej w węgiel brunatny, kobieta robi wszystko, aby uchronić miejscowość i jej społeczność przed popadnięciem w ruinę. Niestety pewnego dnia niespodziewanie i w niewyjaśnionych okolicznościach znika jej czternastoletnia córka. Hana nie spocznie, póki nie odnajdzie dziewczyny oraz osób odpowiedzialnych za jej zniknięcie.Pustkowie łączy cechy społecznego realizmu, intensywnego dramatu psychologicznego i wciągającego thrillera. Laureat Czeskich Lwów w kategorii najlepszy serial, pokazywany na festiwalach filmowych w Karlowych Warach i Toronto.

Odcinki: 8 x 60 minut, reżyseria Ivan Zachariáŝ i Alice Nellis, w roli głównej Zuzana Stivínová

 

 

Pakt (The Pact, Polska)

Piotr Grodecki, dziennikarz śledczy opiniotwórczego dziennika Kurier, wpada na trop dużej afery finansowej. Okazuje się, że sprawa ma dla niego osobisty wymiar. Mimo sprzeciwu redakcji, Piotrowi udaje się doprowadzić do publikacji, która wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Z pomocą Weroniki, agentki CBŚ, Piotr odkrywa drugie dno tej afery. Kiedy Piotrowi wydaje się, że już wyjaśnił zagadkę, nagle dostaje tajemniczą wiadomość. Sprawa zaczyna się komplikować, zataczając coraz szersze kręgi wśród ludzi polityki i wielkiego biznesu. Okazuje się, że historia ma swój początek w czasach transformacji ustrojowej.

Sezon I, odcinki: 6 x 60 min., reżyseria Marek Lechki, wyst. Marcin Dorociński, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Jacek Poniedziałek

 

 

W drugim sezonie Piotr Grodecki odkrywa skandal seksualny, w który zamieszany jest jeden z ministrów. Z determinacją walczy, aby ujawnić niewygodne szczegóły zdarzenia. Stoi przed nim podwójnie trudne zadanie – odkrycie prawdy oraz ochrona wykorzystanej seksualnie młodej ofiary. Jednocześnie na Śląsku dochodzi do tragicznego wypadku w kopalni. Doprowadza on do konfrontacji między przybyłym na miejsce katastrofy premierem a silną i pełną ideałów prezydent Bytomia, Anną Wagner. Splot wypadków zdestabilizuje sytuację polityczną w Polsce.

Sezon II, odcinki: 6 x 60 min., reżyseria Leszek Dawid, wyst. Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Adam Woronowicz, Mariusz Bonaszewski

 

 

HBO ASIA

The Teenage Psychic (Tajwan)

Bohaterką sześcioodcinkowego serialu HBO Asia jest dziewczyna, która dałaby wszystko, by żyć jak przeciętna nastolatka. Jest to jednak niemożliwe, ponieważ urodziła się z niezwykłym darem – widzi to, co jest niewidoczne dla ludzkiego oka i jest w stanie bezbłędnie odczytać ludzkie emocje. Trudno jej to pogodzić z życiem zwykłej nastolatki, która przeżywa pierwszą miłość, sukcesy w szkole i presję wywieraną na nią przez rówieśników.  The Teenage Psychic jest pierwszą własną produkcją HBO Asia zrealizowaną na Tajwanie, gdzie toczy się akcja serialu i gdzie nakręcono wszystkie zdjęcia. Serial, który miał premierę na początku 2017 roku został nakręcony przez HBO i tajwańskiego nadawcę publicznego Public Television Service (PTS) we współpracy z wielokrotnie nagradzaną spółką produkcyjną z Singapuru InFocus Asia (IFA). Podczas 52. ceremonii wręczenia nagród Golden Bells, która odbyła się we wrześniu 2017 roku, produkcja została wyróżniona nagrodą dla najlepszego miniserialu oraz najlepszej aktorki drugoplanowej.

Odcinki: 6 x 60 minut, reżyseria Chen Ho-Yu, wyst. Kuo Shu-Yao, Kent Tsai, Akio Chen

Półświaty (Halfworlds, Indonezja, Tajlandia)

Hipnotyzujący serial, który zabiera widzów do niezwykłego świata zamieszkanego przez ludzi i spragnione krwi mroczne istoty. Ciemne zaułki i opuszczone przez Boga i ludzi ulice Dżakarty. Od pokoleń w mieście żyją żądne krwi stworzenia, które wywodzą się z indonezyjskiej mitologii. Tożsamość nazywanych Demitami istot jest od wieków skrzętnie skrywana przy pomocy wpływowej rodziny śmiertelników. Jest to o tyle łatwe, że wyglądają one zupełnie jak ludzie. Pewnego dnia jednak zapowiedź nadejścia tajemniczego wydarzenia, znanego jako Dar, zaburzy całkowicie równowagę w świecie i zmusi Demitów do wyjścia z ukrycia. Mroczny, rewelacyjnie zrealizowany serial fantasy, który wciąga bez reszty. Twórcy zadbali o doskonałą oprawę wizualną i niezwykłe efekty specjalne. Reżyserem Półświatów jest Joko Anwar (A Copy of My Mind), a w główne role wcielają się Salvita Decorte (Lily Bunga Terakhirku), Arifin Putra (The Raid 2: Infiltracja), Bront Palarae (Belukar), Reza Rahadian (Guru Bangsa Tjokroaminoto) oraz Aimee Saras (Merindu Mantan). Za produkcję tego czerpiącego garściami z indonezyjskiej mitologii serialu odpowiada HBO Asia.

Sezon I, odcinki: 8 x 30 minut, reżyseria Joko Anwar, wyst. Arifin Putra, Reza Rahadian

Sezon II, odcinki: 8 x 60 minut, reżyseria Ekachai Uekrongtham, wyst. Arifin Putra, Peem Jaiyan

 

 

HBO LATIN AMERICA

Sekretne życie par (La Vida Secreta de las Parejas AKA A Vida Secreta Dos Casais, Brazylia)

Sofia Prado (Bruna Lombardi) jest seksuolożką i terapeutką, która prowadzi Instytut Tantra zajmujący się prowadzeniem alternatywnej terapii dla par. Trafiają do niej osoby, które nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi emocjami oraz pragnieniami. Zaangażowana w swoją pracę kobieta skrywa w sobie jednak ogromny sekret. Pewnego dnia zaczyna on wychodzić na światło dzienne, komplikując Sofii bardzo życie. Nowy serial sensacyjny z Bruną Lombardi (O Signo da Cidade), która w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych uchodziła w Brazylii za symbol seksu. Artystka jest również współtwórczynią produkcji. Pełen sekretów dziesięcioodcinkowy obraz trzyma w napięciu i zaskakuje bezbłędnie uknutą intrygą.

Odcinki: 12 x 60 minut, reżyseria Carlos Alberto Riccelli i Kim Riccelli, wyst. Bruna Lombardi

Hipnotyzer (El Hipnotizador AKA O Hipnotizador, Brazylia)

Serial jest adaptacją argentyńskiej powieści graficznej zatytułowanej O Hipnotizador. Jego bohaterem jest żyjący w latach czterdziestych hipnotyzer Natalio Arenas, który wykorzystuje swój dar, aby pomagać ludziom w odzyskaniu utraconych wspomnień. Rozwiązywanie problemów klientów jest dla niego o wiele łatwiejsze niż stawienie czoła własnym demonom. Natalio mieszka w hotelu, gdzie rozpamiętuje bolesne wspomnienia. Głęboko skrywana tajemnica sprawia, że zaczyna cierpieć na bezsenność. W roli głównej Leonardo Sbaraglia.

Sezon I, odcinki: 8 x 60 minut, reżyseria Alex Gabassi i José Eduardo Belmonte

Sezon II, odcinki: 8 x 60 minut, reżyseria Marco Dutra, Aly Muritiba i Pablo Machline

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *