SHARP wprowadza nowe oczyszczacze z serii UA-KIL

Firma Sharp, jeden z wiodących producentów technologii na świecie, przedstawia nowe, wydajne i skuteczne produkty z serii oczyszczaczy powietrza Ultimate Air. Modele klasy premium UA-KIL60E-W i UA-KIL80E-W wyposażono w ulepszoną technologię Plasmacluster Ion i inteligentny czujnik, poczwórny system filtrów oraz wiele więcej. Oczyszczacze powietrza przeznaczone są do dużych pomieszczeń o powierzchni do 62 m2.

 

Czyste i zdrowe powietrze jeszcze nigdy nie było tak istotną kwestią jak obecnie. Oprócz zwiększonego zanieczyszczenia cząstkami stałymi i alergenami, wirusy, takie jak SARS-CoV-
2, które są przenoszone przez aerozole w powietrzu, powodują obecnie zwiększone zagrożenie dla zdrowia. Ciągle poszukuje się długoterminowych i skutecznych rozwiązań, aby powietrze w pomieszczeniach było czystsze i zmniejszało ryzyko dla zdrowia. Firma Sharp oferuje innowacyjne rozwiązania dla szerokiego zakresu zastosowań. Nowe oczyszczacze powietrza klasy premium UA-KIL60E-W i UA-KIL80E-W skutecznie i szybko oczyszczają powietrze w dużych pomieszczeniach o powierzchni do 50 m2 (KIL-60) lub 62 m2 (KIL-80). Idealne do użytku domowego, nadają się również np. do sal lekcyjnych, biur lub obiektów użyteczności publicznej.

W obu modelach firma Sharp zastosowała technologię Plasmacluster 25000, która jest udoskonaloną wersją autorskiej technologii Plasmacluster Ion. Wykorzystuje ona dodatnio i ujemnie naładowane jony do rozbijania błony komórkowej szkodliwych cząsteczek w powietrzu, a tym samym do ich eliminowania. Dzięki wyższemu stężeniu jonów az do 25 000 na cm3, technologia Plasmacluster 25000 usuwa do 99% zanieczyszczeń, takich jak, zarodniki pleśni, bakterie i wirusy w ciągu zaledwie 30 minut, a także zapobiega ich przywieraniu do powierzchni, np. mebli, tekstyliów lub sprzętu AGD. Pomaga również pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i redukuje ładunki elektrostatyczne pięć razy szybciej niż wersja Plasmacluster 7000.

W przypadku nagłego pojawienia się wysokiego poziomu zanieczyszczeń do akcji wkracza funkcja Ion Shower. Po uruchomieniu tej funkcji urządzenia UA-KIL generują maksymalny przepływ powietrza i zwiększają stężenie jonów, będąc szybkim i skutecznym środkiem zaradczym.

Podstawą modeli UA-KIL jest 4-stopniowy system filtrów. Filtr przeciwkurzowy zbiera większe cząsteczki brudu i posiada automatyczny system czyszczenia (w modelu UA-KIL80E-W). Ten unikalny system utrzymuje filtr przeciwkurzowy w czystości i chroni go przed zatkaniem. Gwarantuje to o 25 procent lepszą wydajność filtracji. Specjalne elementy czyszczące wykonane z materiału antybakteryjnego wymagają czyszczenia tylko co sześć miesięcy. Do tego dochodzi jeszcze filtr zapachów oraz filtr HEPA, który usuwa do 99,97 procent najmniejszych cząstek zawieszonych w powietrzu, takich jak drobny kurz, pyłki, bakterie czy wirusy. Kwartet ten uzupełnia filtr wodny, który zapewnia ewaporacyjne nawilżanie powietrza.

System ten zapewnia optymalny poziom wilgotności dzięki higienicznie czystej parze wodnej, a tym samym zapobiega wysuszaniu gardła i oczu oraz wspomaga nawilżanie skóry. System nawilżania automatycznie dostosowuje wilgotność do odpowiedniego poziomu, biorąc również pod uwagę temperaturę pomieszczenia.

Oba modele współpracują z systemem inteligentnych czujników, które stale monitorują powietrze w pomieszczeniu i automatycznie dostosowują tryb pracy urządzeń do panujących warunków, aby zagwarantować optymalny efekt czyszczenia. Mierzona jest temperatura, jasność, wilgotność powietrza, zapachy, dym i kurz w powietrzu. Czułość czujników może być indywidualnie dostosowana przez użytkownika do jego osobistych potrzeb. Trzycyfrowy wyświetlacz LED dostarcza precyzyjnych informacji na temat warunków panujących w pomieszczeniu, takich jak stężenie drobnych zanieczyszczeń pyłowych (PM 2.5).

Jako że oczyszczacz to stale widoczny obiekt w naszym domu, firma Sharp zwraca uwagę na atrakcyjne wzornictwo i doskonałą jakość wykonania. Dzięki udoskonalonej, prostej konstrukcji i zaokrąglonym narożnikom, oczyszczacze UA-KIL60E-W i UA-KIL80E-W doskonale pasują do otoczenia. Ruchomy panel dotykowy z blokadą dotykową zapewnia łatwą obsługę i wysoki poziom przyjazności dla użytkownika.

Za swoje innowacyjne i wyjątkowe wzornictwo seria KIL firmy Sharp została niedawno wyróżniona nagrodą iF DESIG Award 2021. Nagroda iF DESIG AWARD jest uznawana za jedną z najważniejszych nagród za dobre wzornictwo i stanowi uznany na całym świecie znak jakości zarówno dla konsumentów, jak i członków branży.

Więcej informacji na www.sharpconsumer.pl

Cena i dostępność

Oczyszczacze powietrza UA-KIL60E-W i UA-KIL80E-W są już dostępne w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio 3999 PLN oraz 4499 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *