MediaZapowiedzi TV

„Sherwood” od 17.10 w BBC First a potem w BBC Player

Społecznością miasteczka, podzieloną już brzemiennymi w skutkach strajkami górników sprzed lat, wstrząsają dwa szokujące morderstwa. Prowadzą one do jednej z największych obław w historii Wielkiej Brytanii. Sherwood, czerpiący inspiracje z prawdziwych wydarzeń na Wyspach, opowiada w szokująco aktualny sposób o rosnącym braku zaufania do policji i rządu i kompleksowo pokazuje jakie skutki pociągnąć mogą za sobą długo skrywane napięcia społeczno-polityczne.

 

Każdy kolejny odcinek politycznego thrillera napisanego przez wielokrotnie nagradzanego Jamesa Grahama średnio oglądało w Wielkiej Brytanii blisko 7,5 miliona osób. To tylko dowód na to, jak odważna narracja na temat społecznego tabu znalazła odzwierciedlenia w emocjach i tożsamości współczesnej widowni. W istocie, historia tocząca się w wioskach przemysłowych wokół lasu Sherwood to uniwersalna opowieść o powolnym gojeniu się starych ran i polaryzacji grup społecznych. Rozwiązanie sprawy dwóch nagłych morderstw spada na barki lokalnej policji. Czy jest ona w stanie dowieść prawdy i pomóc uzdrowić rozbitą społeczność?

Siłą serialu, oprócz złożonego tematu i obfitującej w zwroty akcji fabuły, jest zdecydowanie gwiazdorska obsada. W rolach głównych występują między innymi David Morrissey („The Walking Dead”), Lesley Manville („Sekrety i kłamstwa”), Joanne Froggatt („Downton Abbey”), Adeel Akhtar („Utopia”) oraz Kevin Doyle („Wiedźmin”). Sezon drugi „Sherwood” został już oficjalnie potwierdzony przez BBC Studios.

Pierwszy z sześciu odcinków serialu „Sherwood” można oglądać premierowo we wtorek 17 października o godz. 21:00 na kanale BBC First.

Od godziny 23:00 tego samego wieczoru odcinek pojawi się również w serwisie BBC Player* dostępnym w Canal+ Online oraz Telewizji Play.

Kolejne odcinki serii będą emitowane co tydzień o tej samej porze, a w serwisie BBC Player – z 2-godzinnym opóźnieniem.

foto. BBC Studios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *