„Siedem światów, jedna planeta”: Znani aktywiści i podróżnicy o miłości do natury (wideo)

Siedem ważnych głosów, siedem rożnych spojrzeń na świat, jedna miłość. Marcin Dorociński, Inga Zasowska, Aleksander Doba, Orina Krajewska, Monika Masaj oraz blogerzy – Our Little Adventures i Razem Taniej w klipie promującym najnowszą serię przyrodniczą BBC Studios Natural History Unit „Siedem światów, jedna planeta” opowiadają o swoim zachwycie wobec piękna i różnorodności Ziemi, które możemy bezpowrotnie stracić, jeśli nie nauczymy się szacunku i życia w zgodzie z naturą.

 

 

 

 

 

„Siedem światów, jedna planeta” to najnowsza seria przyrodnicza BBC Studios Natural History Unit, ukazująca bogatą i zaskakującą różnorodność natury z perspektywy 7 kontynentów. Różnorodność, która nadaje każdej części świata jej unikalny charakter, ale jednocześnie tworzy razem integralną całość. Program, który zobaczymy na antenie BBC Earth 3 listopada o godz. 11:00, pokazuje niezwykłe zachowania zwierzęcych mieszkańców poszczególnych kontynentów, od spalonych słońcem równin Afryki po skute lodem wody otaczające Antarktydę. Poruszająca narracja Sir Davida Attenborough (w polskiej wersji Krystyna Czubówna) wprowadza nas w świat nieznanych dotąd historii i zwraca uwagę na fundamentalną prawdę o tym, że każdy z siedmiu światów jest całkowicie wyjątkowy. To pierwsze tak głębokie i szerokie spojrzenie na naszą planetę z perspektywy różnorodności biologicznej i zagrożeń, z którymi musi się mierzyć  w obliczu działalności człowieka.

Ukazana w serii skala zróżnicowania form życia na każdym z kontynentów sprawia, że najnowsza produkcja BBC Studios Natural History Unit przede wszystkim jednoczy globalnie – wzmacnia poczucie odpowiedzialności i przynależności do zachwycającego świata natury. Dlatego, w ramach akcji specjalnej BBC Earth poprosiło 7 podróżników i osób znanych z przywiązania do środowiska o opisanie, czym dla nich jest miłość do naszej planety, którą wszyscy dumnie nazywamy domem. Ich wypowiedzi dowodzą, że wrażliwość na piękno i troska o losy naszej planety stanowią wartości uniwersalne, nie znają podziałów ani nie mają ograniczeń wiekowych.

Wierzę w ludzi. Wierzę, że ludzi mądrych jest więcej na świecie i wierzę, że jeszcze jesteśmy w stanie zatrzymać ten proces niszczenia, który człowiek dawno temu rozpoczął. – mówi Marcin Dorociński Cieszę się, że powstają takie produkcje jak m.in. „Siedem światów, jedna planeta” BBC Earth, bo to sprawia, że niekoniecznie musimy podróżować w te nienaruszone jeszcze przez człowieka tereny, żeby ich doświadczyć i je docenić. Dzięki nim możemy przenieść się w miejsca, których może lepiej żebyśmy nie odwiedzali, żebyśmy zostawili je takimi, jakie są.

W akcję zaangażowała się też Inga Zasowska, inicjatorka polskiego wakacyjnego strajku klimatycznego, która stała się głosem młodego pokolenia w kontekście spraw środowiskowych.

Najbardziej kocham Ziemię za to, że mogę na niej po prostu żyć, dlatego zabieram głos w jej imieniuprzyznaje Inga Myślę, że jeżeli obudzimy w sobie na nowo miłość do naszej planety, będziemy w stanie zjednoczyć się w działaniu, które może uratować to wszystko, czym teraz się  tu zachwycamy.

U boku Marcina Dorocińskiego i Ingi Zasowskiej stanęli również podróżnicy: Aleksander Doba, Our Little Adventures Razem Taniej oraz Monika Masaj, która samotnie przemierzyła Afrykę podróżując autostopem. Głos w sprawie zabrała również Orina Krajewska, aktorka i promotorka świadomego stylu życia.

Jeżeli głęboko w sobie podejmiemy decyzję, że chcemy żyć zdrowo i dobrze dla siebie, to jest to nierozerwalne z tym, że życzymy tego samego Ziemi i chcemy dla niej jak najlepiej. Musimy pamiętać, że jesteśmy częścią czegoś większego i każda decyzja ma swoje konsekwencje, bliższe lub dalszemówi Orina Krajewska.

 

 

Premiera serii „Siedem światów, jedna planeta” odbędzie się już 3 listopada o godz. 11:00 na antenie BBC Earth.

Łącznie zobaczymy 7 odcinków, z których każdy pozwala lepiej poznać naturę i różnorodność każdego kontynentu. Spektakularne ujęcia natury z najdalszych zakątków świata zaprezentowane zostaną przy muzyce Hansa Zimmera, który skomponował ścieżkę dźwiękową do serii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *