Sierpień na kanałach AXN i AXN White

Rozwiązywanie tajemniczych zagadek kryminalnych w Nowym Jorku i Paryżu, budowanie imperium narkotykowego przez szkolnego nauczyciela chemii, ciemna strona handlu dziełami sztuki w ekskluzywnym świecie domów aukcyjnych oraz dorastanie najpotężniejszego faraona w historii Egiptu na dworze pełnym wrogów. W sierpniu kanały AXN i AXN White pokażą widzom nieznane oblicza zła w serialach Castle, Profil, Breaking Bad, Tutanhamon oraz Sztuka i zbrodnia.

 

Profil to francuski serial kryminalny, którego bohaterem jest dowódca brygady z jednej z dzielnic Paryża, Matthew Pérac, racjonalnie myślący i poukładany policjant. Pewnego dnia jego szef, komisarz Grégoire Lamarck, przydziela do zespołu młodą panią kryminolog, Chloe Saint-Laurent. Jako ekspertka w dziedzinie psychologii, Chloe ma zupełnie inne podejście do prowadzenia śledztwa. Okazuje się, że dzięki wyjątkowej zdolności do empatii potrafi odtworzyć myśli zarówno mordercy, jak i jego ofiar. W 8. sezonie serialu, po zniknięciu Chloe, nową partnerką Péraca zostanie Adèle Delettre, specjalistka od psychokryminologii. Premiera 8. sezonu serialu Profil w poniedziałek 13 sierpnia o godz. 22:00. Kolejne odcinki w poniedziałki o 22:00 w AXN.
Serial Castle to historia znanego nowojorskiego pisarza, Richarda Castle’a (Nathan Fillion), który w wyniku niemocy twórczej postanawia pomóc nowojorskiej policji w ujęciu mordercy, który naśladuje zabójstwa wcześniej pojawiające się na kartkach jego powieści kryminalnych. Osobą prowadzącą śledztwo okazuje się nieprzejednana pani detektyw, Kate Beckett (Stana Katic), której Castle ma towarzyszyć w roli konsultanta. Po rozwiązaniu sprawy pisarz postanawia na stałe zawitać do życia zawodowego Kate i pomóc jej w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych spraw. W ósmym sezonie serialu Beckett i Castle staną do finałowej walki z mordercami matki Kate. Premiera 8. sezonu serialu Castle we wtorek 28 sierpnia o godz. 21:00. Kolejne odcinki we wtorki o 21:00 w AXN.

Głównym bohaterem serialu Breaking Bad jest Walter White (Bryan Cranston, który za tę rolę otrzymał Emmy i Złoty Glob), nauczyciel chemii mieszkający w Nowym Meksyku z żoną (Anna Gunn) i nastoletnim synem (RJ Mitte), cierpiącym na porażenie mózgowe. Walter odkrywa, że jest śmiertelnie chory na raka i pozostały mu tylko dwa lata życia. Pragnąc zabezpieczyć swoją rodzinę finansowo, decyduje się wkroczyć do niebezpiecznego świata narkotyków i zbrodni. W 2. sezonie serialu White będzie rozwijał swoje narkotykowe imperium. Premiera 2. sezonu serialu Breaking bad w piątek 31 sierpnia o godz. 23:00. Kolejne odcinki w piątki o 23:00 w AXN.

Tutanchamon to mini serial historyczny, którego akcja rozpoczyna się w 1332 p.n.e., kiedy starożytny Egipt był potęgą targaną wewnętrznymi konfliktami. Po otruciu Faraona Echnatona na tron w Tebach wstępuje naiwny 9-letni Tutanchamon. Szybko okazuje się, że lud uważa go za słabego, a wielki Wezyr Ay i generałowie chcą władać Egiptem za niego. Młody władca musi szybko dorosnąć i odzyskać władzę nad krajem pogrążonym w chaosie. Premiera serialu Tutanhamon w piątek 3 sierpnia o godz. 21:05. Kolejne odcinki w piątki o 21:05 w AXN White.

Serial Sztuka i zbrodnia odkrywa zbrodnie i intrygi, skrywające się za wielomilionowymi transakcjami ekskluzywnych domów aukcyjnych w Nowym Jorku. Weteran wojenny z Iraku, Graham Connor (Christian Cooke), zajmuje się poszukiwaniem skradzionych dzieł sztuki. Gdy dostaje pracę w domu aukcyjnym Parke-Mason chce szybko dostać awans. Próbuje pozyskać jako swojego klienta rekina rynku nieruchomości, Samuela Bruknera (w tej roli Dennis Quaid). Musi jednak stawić czoła równie ambitnej przedstawicielce konkurencji, Roxanie Whitman (Kate Bosworth). W nowym sezonie Graham podejmie współpracę z FBI, żeby odkryć zbrodnie stojące za imperium Samuela Bruknera. Premiera 2. sezonu serialu Sztuka i zbrodnia w czwartek 9 sierpnia o godz. 21.05. Kolejne odcinki w czwartki o 21.05 w AXN White.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *