Sierpień na kanałach z portfolio BBC Studios

Sierpień 2019 roku to przede wszystkim propozycje programowe kanałów BBC First, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

 

 

 

 

McMafia
(McMafia)
Od wtorku 13 sierpnia, godz.22:30
Sezon 1 (8 odcinków)

Serial sensacyjny będący adaptacją popularnej powieści „McMafia. Zbrodnia nie zna granic” autorstwa Mishy Glenny. To opowieść o rozwijającej się, zglobalizowanej przestępczości zorganizowanej – od środowisk mafijnych na Bliskim Wschodzie po rosyjskich oligarchów w Wielkiej Brytanii.

Godmanowie to mieszkająca w Londynie rosyjska rodzina z kryminalną przeszłością. Wychowany
w Wielkiej Brytanii syn Alex świadomie odcina się od dawnych koneksji rodziców i prowadzi legalny biznes. Jednak w wyniku tragicznych wydarzeń zostaje wciągnięty w przestępczy świat, przed którym dotychczas starannie starał się chronić swoją rodzinę.

Shakespeare i Hathaway: prywatni detektywi
(Shakespeare & Hathaway: Private Investigators)
Od środy 21 sierpnia, godz. 20:35
Sezon 2 (10 odcinków)

Frank i Lu to kontrowersyjny i przezabawny duet śledczy, który bada podejrzane sprawy mieszkańców uroczego turystycznego miasteczka Stratford-Upon-Avon. Przestępstwa, oszustwa finansowe i korupcja to tylko niektóre z problemów, które zakłócają sielankową atmosferę miasta.

Perypetie tej walczącej z przestępczością nietypowej pary detektywów to lekka i zabawna wersja brytyjskich seriali detektywistycznych.

Morderca z Whitechapel
(Whitechapel)
Od piątku 9 sierpnia, godz. 21:30
Serie 1 – 4 (18 odcinków)

W sierpniu na antenie BBC First emitowane będą wszystkie 4 sezony serialu kryminalnego o detektywach tropiących ponure zbrodnie w londyńskiej dzielnicy Whitechapel.
Skrupulatny detektyw i inspektor Joseph Chandler, doświadczony sierżant Ray Miles oraz ich doradca, badacz historycznych zbrodni, Edward Buchan pracują na posterunku policji w Whitechapel, przeszukując zatęchłe tomy policyjnych archiwów.

Fala makabrycznych morderstw zalewa miasto. Okazuje się, że oprawca wzoruje się na zbrodniach dokonanych przez Kubę Rozpruwacza. W celu ochrony sparaliżowanych strachem mieszkańców detektywistyczne trio postanawia wyciągnąć wnioski z błędów popełnionych przez funkcjonariuszy działających sto lat wcześniej.

Przed nimi śledztwa w sprawie śmierci czterech osób brutalnie zamordowanych w warsztacie krawieckim, wyrzuconego na brzeg Tamizy ciała ze śladami afrodyzjaku używanego przez Markiza de Sade oraz pojmanie przebywającego na wolności zamaskowanego mordercy.
W ostatniej serii śledczy muszą stawić czoła swoim największym lękom i przesądom. Kto odpowiada za zło panoszące się w Whitechapel? Choć tutejsi zabójcy są współcześni, ich zbrodnie mają własną historię.

 

 

Rock’n’rollowe auta z Brianem Johnsonem
(Cars That Rock with Brian Johnson)
Od wtorku 20 sierpnia, godz. 22:30
Seria 1 (6 odcinków)

Frontman legendarnego zespołu AC/DC Brian Johnson jest prawdziwym fanem motoryzacji. Jeśli akurat nie rozgrzewa publiczności na rockowym koncercie, prawdopodobnie zasiada za kierownicą wyjątkowego auta. Gwiazdor bierze udział w wyścigach klasycznych samochodów na całym świecie, startował nawet na kultowym torze Daytona.

Teraz dzieli się z widzami swoją miłością do najwspanialszych aut. Jako wyjątkowy gość ma dostęp do fabryk we Włoszech, Niemczech i Anglii. Rozmawia z producentami i ekspertami, opowiada anegdoty związane ze znanymi markami oraz wyjaśnia, co sprawiło, że prezentowane auta stały się ikonami motoryzacji.

Trening na końcu świata
(Tribal Bootcamp)
Od piątku 16 sierpnia, godz. 22:30
Seria 1 (6 odcinków)

Nieco znudzony dostępnymi formami treningu komik i pasjonat fitnessu Joel Dommett wyrusza
z przyjacielem Nishem Kumarem w odległe zakątki świata, by odwiedzić społeczności, które od wieków prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Gdy wysportowany Joel staje w szranki z kultywującymi odwieczną tradycję maratończykami, nurkami czy zapaśnikami, Nish podziwia folklor i próbuje lokalnych przysmaków.

Zwariowani przyjaciele w poszukiwaniu wyzwań odwiedzają m.in.: plemię Tagbanua na Filipinach, wojowników Maasai w Afryce, mnichów z Szaolin, indiańskie plemię Xavante, zamieszkujące brazylijską puszczę i reprezentantów wielu innych kultur. Czy Joel jest na tyle sprawny, by pokonać wojownika Maasai? Dajmy mu szansę.

Ambasada USA od środka
(Inside the American Embassy)
Od czwartku 8 sierpnia, godz. 22:30
Seria 1 (4 odcinki)

Nowo mianowany ambasador, zmiana siedziby, misja zacieśnienia relacji w trudnych czasach Brexitu – realizowany przez kilka miesięcy dokument to zakulisowe spojrzenie na codzienne obowiązki pracowników amerykańskiej ambasady w Londynie oraz dyplomatów mianowanych przez Donalda Trumpa.

Jedna z najważniejszych na świecie placówek dyplomatycznych reprezentuje Urząd Wykonawczy Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jej misją jest ochrona interesów i kultury amerykańskich obywateli oraz zarządzanie procesem przyznawania wiz. W programie przedstawione zostały wszystkie aspekty działań pracowników niższego i najwyższego szczebla.

Propagandowa machina Hitlera
(Hitler’s Propaganda Machine)
Od środy 14 sierpnia, godz. 22:30
Seria 1 (3 odcinki)

Historia jednej z najbardziej wszechstronnych, szeroko zakrojonych i skutecznych kampanii marketingowych w dziejach współczesnego świata – politycznej kariery Adolfa Hitlera. Za wodzem Trzeciej Rzeszy stał zwykły człowiek, który za pomocą technik propagandowych, żerujących na niezadowoleniu niemieckiego narodu po I wojnie światowej, sprytnie sprzedał masom hitlerowską ideologię, a następnie stworzył reżim oparty na nienawiści.

Od przemówień w piwiarniach i manifestacji na ulicach Berlina po krwawą wojnę oraz bezwzględną zagładę milionów ludzkich istnień – przyglądamy się symbolice, retoryce, mediom oraz produkcjom filmowym tworzonym i interpretowanym przez wypaczoną soczewkę propagandowej machiny Hitlera.

 

 

 

Serengeti
Od niedzieli 11 sierpnia, godz. 11:00
Sezon 1 (6 odcinków)

Superprodukcja przyrodnicza przedstawiająca z bliska codzienne życie najbardziej znanych zwierząt zamieszkujących dziewicze tereny parku Serengeti.

Realizowana przez rok seria dzięki wykorzystaniu dronów i zaawansowanych systemów stabilizacji obrazu daje możliwość śledzenia z bardzo bliska fascynujących losów naszych ulubionych mieszkańców sawanny: rodzin guźców, lwów, mangust oraz gepardów.

Przyglądając się im w ich naturalnym środowisku, towarzyszymy im w codziennych wyborach i najważniejszych momentach życia.

Błękitna planeta: powrót
(Blue Planet Revisited)
Od poniedziałku 12 sierpnia, godz. 21:55
Sezon 1 (2 odcinki)

Dogłębne spojrzenie na podwodne życie w różnych zakątkach naszej planety. Podczas trwającego okresu rozrodczego naukowcy przyglądają się m.in. wielorybom i ich młodym oraz pisklętom żółwi. Naukowcy i badacze środowiska zanurzają się w morskie głębiny, by przedstawić widzom stan oceanicznych wód na trzech różnych terytoriach: wschodnim wybrzeżu Ameryki, Bahamach oraz Wielkiej Rafie Koralowej Australii.

Program jest zestawieniem najciekawszych fragmentów materiału filmowego zarejestrowanego podczas realizacji wyjątkowego przedsięwzięcia „Błękitna planeta Live” w marcu 2019 roku, na które składały się trwające przez tydzień transmisje z zakrojonych na szeroką skalę badań podmorskich głębin.

Einstein & Hawking: geniusze wszechświata
(Einstein & Hawking: Masters of our Universe)
Od poniedziałku 26 sierpnia, godz.23:00
Sezon 1 (2 odcinki)

Historia dwóch najwspanialszych umysłów XX wieku. Einstein stworzył teorię względności – narzędzie pomagające zrozumieć działanie wszechświata od jego narodzin aż do niechybnego końca. Steven Hawking to z kolei pionier badań nad Wielkim Wybuchem oraz czarnymi dziurami. Jego celem było zrozumienie zasad rządzących wszechświatem na poziomie kwantowym. Wpisał się w historię nauki tworząc tzw. „Teorię Wszystkiego”.

Korzystając z dostępnych wywiadów i nagrań wypowiedzi, niniejszy dokument przywołuje obu naukowców do życia, konfrontuje ich poglądy i analizuje ich życiowe dokonania. Dwa niesamowite życiorysy, dwa wspaniałe umysły. Który z nich był prawdziwym geniuszem wszechświata?

Jak mądrze schudnąć?
(How to Lose Weight Well)
Od wtorku 6 sierpnia, godz. 23:00
Sezon 4 (5 odcinków)

Lekarz rodzinna i ekspertka ds. żywienia Helen Lawal oraz Doktor Xand van Tulleken pomagają uczestnikom programu schudnąć zgodnie z opracowaną specjalnie dla nich dietą. Pomysły na odpowiednio zbilansowane i smaczne posiłki podsuwa im szefowa kuchni Stacie Stewart. Prowadzący z przejęciem obserwują postępy uczestników.

Największym zaskoczeniem okazuje się dieta ziemniaczana. Caroline, która mogła jeść tylko ziemniaki gotowane, pieczone lub w formie puree, nie ukrywa swojego ogromnego zaskoczenia efektami diety. Tymczasem siostra Caroline przez tydzień zajadała się kapuśniakiem. Czy udało się zrzucić zbędne kilogramy?

W międzyczasie doktor Xand sprawdza czy warto spożywać kukurydzę, a Helen próbuje odgadnąć, dlaczego po zmroku jemy mniej.

 

 

Hotel dla sławnych i bogatych
(A Hotel for the Super Rich and Famous)
Od niedzieli 11 sierpnia, godz. 21:55
Sezon 1 (2 odcinki)

Istniejący od 7 lat hotel Corinthia to jeden z najbardziej luksusowych pięciogwiazdkowych hoteli na świecie, położony w samym sercu Londynu, gdzie panuje ostra konkurencja w branży. Hotel przyciąga uwagę gwiazd i osobowości ze świata show-biznesu, które szukają luksusu i są w stanie zapłacić dziesiątki tysięcy funtów za noc.

Program podąża za doświadczonym managerem Thomasem Kochsem, który dba o wyjątkowo wysoki standard zapewnianych tu usług i zadowolenie bogatej oraz wpływowej klienteli.

Twórcy dokumentu wchodzą na zaplecze, by pokazać niedostępne na co dzień kulisy. W pierwszym odcinku podglądamy, jak Thomas Kochs organizuje wystawną powitalną herbatkę dla hotelowych gości – celebrytów z pierwszych stron gazet, wśród których jest m.in. znany piosenkarz i producent will.i.am

Najbardziej luksusowe linie lotnicze
(The World’s Most Luxurious Airline)
Niedziela 25 sierpnia, godz. 21:55

Linie lotnicze Singapore Airlines postawiły sobie za cel stworzenie najwyższej klasy usług dla swoich najbardziej wymagających pasażerów. Wprowadzone na rynek jako jedne z najbardziej luksusowych linii lotniczych na świecie od dziesięcioleci dbają o zapewnienie odpowiednich standardów. Jednak wzrost oferty luksusowych podróży wśród konkurencji spowodował w ostatnich latach, że Singapore Airlines straciły pierwsze miejsce. Determinacja, by odzyskać dawny, jakże pożądany, tytuł jest jednak ogromna.

Dzięki wyłącznemu dostępowi za kulisy, odkryjemy, jak tworzy się nowy wymiar luksusu dla bardzo zamożnych klientów. Proponowany standard usług przewyższa nawet wygórowane oczekiwania bardzo zamożnych klientów, którzy podczas podniebnych podróży mogą m.in. delektować się posiłkami na poziomie gwiazdki Michelin.

Książę Karol: 70 lat następcy tronu
(Prince, Son and Heir – Charles at 70)
Piątek 16 sierpnia, godz. 21:55

14 listopada 2018 roku książę Karol obchodził swoje 70. urodziny. Zrealizowany w jubileuszowym roku dokument przedstawia codzienne, zarówno zawodowe jaki i prywatne, życie brytyjskiego następcy tronu.

Dziennikarz John Bridcut rozmawia z osobami, które znają go najlepiej: z żoną Kamilą – księżną Kornwalii oraz synami: książętami Williamem i Harrym.

Diana: siedem dni, które wstrząsnęły światem
(Diana: Seven Days That Shook the World)
Od piątku 30 sierpnia, godz. 21:55
Sezon 1 (2 odcinki)

Dwuodcinkowy film dokumentalny przywołujący następstwa jednego z najbardziej tragicznych wydarzeń w pamięci współczesnej Europy – śmierci księżnej Diany w 1997 roku. Skupia się na krótkim okresie siedmiu dni od tragicznego i do dziś budzącego kontrowersje wypadku samochodowego do dnia pogrzebu.

W treść poruszającego dokumentu wplecione zostały materiały archiwalne, a także bardzo osobiste wypowiedzi bliskich księżnej oraz osób organizujących uroczystość pogrzebową – od urzędników w pałacu po kwiaciarki i policjantów.

W tych dniach w stolicy gromadziły się tłumy Brytyjczyków, którzy chcieli oddać hołd księżnej oraz zamanifestować swoje uczucia wobec monarchii. Dało się odczuć wyjątkową atmosferę.

Sekrety brytyjskich posiadłości z Mary Berry
(Mary Berry’s Country House Secrets)
Od środy 14 sierpnia, godz. 20:55
Sezon 1 (4 odcinki)

Mary Berry odkrywa bogatą historię najznakomitszych brytyjskich rodów oraz ich przepięknych posiadłości. Tradycjom przygląda się przez pryzmat tego, z czego sama najbardziej jest znana – sztuki kulinarnej.

Mary odwiedza cztery uwielbiane przez Brytyjczyków rezydencje, które są ściśle związane z tradycjami narodu. Pasjonuje ją kultywowana od setek lat sztuka przyrządzania potraw, z zaciekawieniem przygląda się także historii samych posiadłości i cieszy gościnnością,
z której słyną ich mieszkańcy.

Mary w towarzystwie gospodarzy podpowiada, jak przyrządzić pyszne, nowoczesne dania inspirowane klasycznymi potrawami podawanymi niegdyś na wytwornych balach. Wysłuchuje opowieści zamieszkujących pałace rodzin, oraz oddanego personelu, dzięki któremu posiadłości te zachowały swoją świetność i wciąż są dumą Wielkiej Brytanii.

 

 

 

Listonosz Pat: przesyłki specjalne
(Postman Pat: Special Delivery Service)
Od poniedziałku 5 sierpnia, godz. 18:00
Seria 3 (26 odcinków)

Misja: dostarczyć! Każdą przesyłkę, pod każdy adres, o każdej porze! Nowa seria przygód zaradnego oraz pomysłowego listonosza Pata – ulubieńca dzieci.

Pat awansował. Kieruje teraz Biurem Przesyłek Specjalnych w miasteczku Pencaster. Ma jeszcze więcej pracy, ale bardzo ją lubi. Na co dzień towarzyszy mu wierny przyjaciel kot Jess. Akcja kolejnej serii rozgrywa się w nowym miejscu, występuje w niej więcej bohaterów i jest też więcej pojazdów. Jednak to cały czas ten sam listonosz Pat.

Odlotowcy – Go Jetters!
(Go Jetters)
Od piątku 30 sierpnia, godz. 14:40
Seria 3 (14 odcinków)

Zabawne sytuacje, praca zespołowa, trzymająca w napięciu akcja oraz porcja informacji o ciekawych miejscach. Bohaterami tej barwnej animacji są Xuli, Kyan, Lars i Foz podróżujący po całym świecie
w towarzystwie swojego nauczyciela, opiekuna oraz przyjaciela – niesamowitego jednorożca o imieniu Ubercorn. Bohaterowie mieszkają wysoko nad Ziemią,uczą się w Go Jet Academy i właśnie rozpoczęli ostatni etap szkolenia z geografii – zajęcia w terenie.

Podróżują po świecie, by poznawać najcenniejsze zabytki i wyjątkowe cuda natury. Za każdym razem wyposażeni są w porcję ciekawostek na temat odwiedzanego miejsca. Niestety, na skutek działań pewnego wyrzuconego z akademii studenta ich wyprawa zamienia się w misję ratowania tych niezwykłych obiektów i przywracania ich dawnej świetności. Odlotowcy odwiedzą między innymi Saharę, Piramidy Egipskie, Stonehenge, Wielki Mur Chiński, Wielki Kanion i gmach opery w Sydney.

Każdy odcinek to zachęta do zdobywania wiedzy o świecie i wstęp do nauki geografii dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Dom pod jabłonką
(Apple Tree House)
Tylko w weekendy, od soboty 3 sierpnia, godz. 10:30
Seria 1 (30 odcinków)

Mali, Sam i Bella mieszkają na tętniącym życiem miejskim osiedlu. Mają wiele przygód, wspólnie rozwiązują codzienne problemy i przeżywają dziecięce dylematy.

Każdy odcinek opowiada o ich innej przygodzie. Pewnego razu Sam postanawia, że cały dzień będzie detektywem, a Mali bawi się w dorosłą, do czasu aż zda sobie sprawę, że to wcale nie jest łatwe. Innego razu dzieci dowiadują się, czym jest zaćmienie słońca.

Nadjeżdża Pan Robótka!
(Mister Maker Comes To Town)
Tylko weekendy, od soboty 3 sierpnia, godz. 11:45
Seria 1 (25 odcinków)

Dzieci uwielbiają Pana Robótkę, który w swoim artystycznym warsztacie potrafi stworzyć coś z niczego i inspiruje dzieci do tworzenia pomysłowych prac plastycznych. Tym razem Pan Robótka wyrusza w trasę swoim własnoręcznie skonstruowanym Robótkowozem, który składa się z pudełek, rurek oraz innych pozornie bezużytecznych przedmiotów i wyposażony jest we wszystkie potrzebne akcesoria plastyczne.

Sympatyczny majsterkowicz na zaproszenie swoich widzów odwiedza ich i pomaga w wykonaniu pracy plastycznej, która dotychczas nastręczała trudności. Przy okazji instruuje także widzów, którzy mogą samodzielnie wykonać ją w domu.

Pirackie potyczki
(Swashbuckle)
Tylko weekendy, od soboty 3 sierpnia, godz. 9:10
Seria 4(26 odcinków)

Zwariowany teleturniej, w którym drużyny dzieci rywalizują z grupą piratów. Akcja rozgrywa się na pokładzie statku Skarlet. Zamieszkuje go troje korsarzy, którzy w każdym odcinku ukrywają zrabowane klejnoty. Grupa młodych uczestników ma za zadanie je odnaleźć.

Dzieci biorą udział w różnego rodzaju grach oraz wyzwaniach gimnastycznych. Nie jest łatwo, ponieważ na pokładzie statku znajduje się wielopoziomowy tor przeszkód z olinowaniem, siatkami, huśtawkami, tajemniczymi zakątkami i gigantycznymi zjeżdżalniami.

Dzieciom pomaga należąca do piratów papuga o imieniu Skrzek. W piątej serii na uczestników czekają ulubione konkurencje a także nowe wyzwania!

Kucharz duży, kucharz mały
(Big Cook Little Cook)
Tylko weekendy, od soboty 3 sierpnia, godz.11:20
Seria 3 (44 odcinki)

Mali widzowie znają już bohaterów tego programu: dużego kucharza, Bena, i kucharza Małego, który ma rozmiar… butelki. W programie tyle się dzieje! Jego gospodarze wykorzystują przeróżne składniki: słodkie i korzenne, owoce i warzywa, chleb i ryż – i zapraszają dzieciaki w kulinarno-edukacyjną podróż.

W każdym odcinku prowadzoną przez kucharzy kafejkę odwiedza nowy gość. Obaj mistrzowie kuchni wymyślają kolejne pyszne, pomysłowe dania – a dzieci poznają dzięki temu różne produkty, ich kształty i konsystencję. Goście trafiają tu różni: raz może to być księżniczka, a raz znów… astronauta. Albo kot, albo słoń… I każdy musi dostać to, co będzie mu najbardziej smakować! Mały kucharz miewa też mnóstwo przygód w Wielkim Świecie.

Dzięki nim pokazuje dzieciom przeróżne potrawy. Jego rozmowy i praca z Dużym Kucharzem na pewno sprawią, że dzieci będą się świetnie bawić. Program łączy zwariowane poczucie humoru z prawdziwą pasją gotowania. Mali widzowie na pewno będą chcieli wypróbować prezentowane w nim przepisy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *