Sierpień na kanale AMC

W nadchodzącym miesiącu AMC szczególnie poleca uwadze premierę nowej odsłony serialowej antologii utrzymanej w klimacie pełnego napięcia horroru „Terror: Dzień Hańby” – we czwartek 15 sierpnia o 22:00. AMC aapraszamy ponadto na premierę sezonu 5B „Fear the Walking Dead” – dokładna data zostanie wkrótce ogłoszona. W sierpniu AMC poleca również cykl filmowy „Wojenne niedziele” – w każdą niedzielę o 22:00.

 

 

TERROR: DZIEŃ HAŃBY
PRODUKCJA WŁASNA AMC
Polska premiera 2. sezonu we czwartek 15 sierpnia o 22:00

„Terror: Dzień Hańby” to osadzona w realiach II wojny światowej, nowa odsłona serialowej antologii utrzymanej w klimacie pełnego napięcia horroru. Fabuła tej części skupi się na niespodziewanych zgonach, które dotykają japońsko-amerykańską społeczność oraz podróży młodego człowieka mającej na celu zrozumienie i zwalczenie odpowiedzialnego za to widma.

W serialu występują Derek Mio jako Chester Nakayama; Kiki Sukezane („Zagubieni w kosmosie”) jako Yuko, tajemnicza kobieta z przeszłości Chestera; Cristina Rodlo („Miss Bala”) jako Luz, potajemna dziewczyna Chestera; Shingo Usami („Niezłomny”) jako Henry Nakayama, ojciec Chestera; Naoko Mori („Everest”) jako Asako Nakayama, matka Chestera; Miki Ishikawa („9-1-1”) jako Amy, przyjaciółka rodziny Nakayama; a także znany aktor, producent, autor i aktywista George Takei („Star Trek”) jako Yamato-san, członek starszyzny oraz były kapitan statku rybackiego.

„Terror: Dzień Hańby” to produkcja AMC Studios, produkowana przez Scott Free Productions, Emjag Productions i Entertainment 360. Serial jest współtworzony i produkowany przez Alexandra Woo i Maxa Borensteina, Woo jest także showrunnerem. Producentami wykonawczymi są ponadto Ridley Scott, David W. Zucker, Alexandra Milchan, Scott Lambert, Guymon Casady oraz Jordan Sheehan.

Występują: Derek Mio, Kiki Sukezane, George Takei, Cristina Rodlo, Shingo Usami, Naoko Mori, Miki Ishikawa.

FEAR THE WALKING DEAD sezon 5B
PRODUKCJA WŁASNA AMC
Premiera sezonu 5B – data zostanie ogłoszona wkrótce

W 5. sezonie Fear the Walking Dead misja grupy jest jasna: odnaleźć ocalałych i uczynić z resztek dawnego świata nieco lepsze miejsce. Morgan Jones (Lennie James) jest zdeterminowany, by przewodzić grupie w oparciu o filozofię, u podstaw której leżą życzliwość, oddanie społeczności i nadzieja. Bohaterowie wierzą, że wzajemna pomoc pomoże im zadośćuczynić za błędy popełnione
w przeszłości. Jednak nie tak łatwo odzyskać zaufanie. Misja niesienia pomocy innym zostanie poddana ostatecznej próbie, gdy członkowie grupy znajdą się na nieznanym terytorium, co zmusi ich do stawienia czoła nie tylko swojej przeszłości, ale także lękom. Tylko w ten sposób będą w stanie odkryć zupełnie nowy sposób na przeżycie, który na zawsze ich odmieni.

Występują: Lennie James, Alycia Debnam-Carey, Colman Domingo, Danay Garcia, Garret Dillahunt, Maggie Grace, Jenna Elfman, Alexa Nisenson, Austin Amelio, Ruben Blades

FILMY

WOJENNE NIEDZIELE

W każdą niedzielę sierpnia o 22:00

4 sierpnia

VI BATALION (2005)

Inspirująca historia jednej z najważniejszych misji ratunkowych armii amerykańskiej. Po wybuchu drugiej wojny światowej elitarny VI Batalion dostaje niezwykle trudne zadanie: przedostać się prawie 50 km za linię wroga i wyzwolić ponad 500 amerykańskich jeńców wojennych.

Występują: Benjamin Bratt, Joseph Fiennes, James Franco

11 sierpnia

OPERACJA DUNKIERKA (2017)

Grupa żołnierzy porzuconych w ostatnich godzinach ewakuacji Dunkierki musi przedostać się przez niebezpieczne terytorium opanowane przez wroga, by jeszcze kiedyś wrócić do domu.

Występują: Ifan Meredith, Kimberley Hews, Michael Wouters, Darren Hill

18 sierpnia

ARDENNES FURY (2014)

W trakcie krwawej bitwy o Ardeny amerykański czołg zostaje uwięziony za linią wroga. Zaledwie na kilka godzin przed rozpoczęciem bombardowania dowódca jednostki pancernej podejmuje ryzykowną decyzję o ratowaniu sierocińca.

Występują: Tom Stedham, Bill Voorhees, Tino Struckman, Lawrence Garnell Jr.

25 sierpnia

DZIESIĄTY CZŁOWIEK (1988)

Oparty na powieści Grahama Greene’a, film opowiada o Jeanie-Louisie Chavelu – bogatym prawniku, który skazany na śmierć w nazistowskim obozie podczas II wojny światowej, proponuje jednemu ze współwięźniów dziwny układ – odda mu wszystko, co posiada, jeśli ten zgodzi się umrzeć zamiast niego.

Występują: Anthony Hopkins, Kristin Scott Thomas, Derek Jacobi, Cyril Cusak, Paul Rogers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *