Sierpień na kanale CBS Reality

W sierpniu szczególnej uwadze polecamy premierę polskiej produkcji własnej CBS Reality – serię kryminalną „Kryminalne śledztwa PRL”. Ten pięcioodcinkowy serial dokumentalny ukazuje pracę grup dochodzeniowych poszukujących sprawców morderstw w czasie PRL.

 

Widz staje się częścią kryminalnego dochodzenia, pełnego zwrotów akcji i prawdziwych emocji, a prowadzonego często w warunkach ograniczonych możliwości technicznych, politycznych nacisków i niechęci społeczeństwa do milicji. Seria analizuje śledztwa dotyczące zbrodni m.in. Edmunda Kolanowskiego, Joachima Knychały czy Pawła Tuchlina. Opowiadają o nich świadkowie: emerytowani milicjanci, patolodzy, adwokaci, dziennikarze oraz bliscy ofiar. Opowieść uzupełnią eksperci: profilerzy, seksuolodzy, kryminolodzy, dziennikarze. Wśród nich m.in. Jan Gołębiowski, Paweł Moczydłowski, Marcin Myszka, Joanna Stojer-Polańska, Łukasz Wroński, Przemysław Semczuk, Michał Larek. Autorom dokumentu udało się także dotrzeć do materiałów archiwalnych, akt, zdjęć z miejsca zbrodni czy starych artykułów prasowych.

W tym miesiącu na antenę CBS Reality powróci z 2. sezonem seria „Zabiłam dla niego”. Program przedstawia wstrząsające historie opowiadające o tym, jak pragnienie przypodobania się mężczyźnie może doprowadzić zakochaną kobietę do popełnienia niewyobrażalnych przestępstw. Seria analizuje zarówno nowe zbrodnie, jak i głośne sprawy, w których pojawiają się kolejne dowody.

KRYMINALNE ŚLEDZTWA PRL

SERIA KRYMINALNA PRODUKCJI WŁASNEJ

PREMIERA – 1. sezon

We wtorki od 3 sierpnia o 22:00

PRL – czas absurdów, szemranych interesów i cenzury. O zbrodniach często mówiło się dopiero wtedy, kiedy milicja zdołała złapać sprawcę i doprowadzić go przed sąd. Pojęcie seryjnego mordercy w ogólnym obiegu nie istniało, pojawiło się za to inne: wampir.

Pięcioodcinkowy serial dokumentalny „Kryminalne śledztwa PRL” ukazuje pracę grup dochodzeniowych poszukujących sprawców morderstw w tym pełnym absurdów czasie. Widz staje się częścią kryminalnego dochodzenia, pełnego zwrotów akcji i prawdziwych emocji, a prowadzonego często w warunkach ograniczonych możliwości technicznych, politycznych nacisków i niechęci społeczeństwa do milicji.

Seria analizuje śledztwa dotyczące zbrodni m.in. Edmunda Kolanowskiego, Joachima Knychały czy Pawła Tuchlina. Opowiadają o nich świadkowie: emerytowani milicjanci, patolodzy, adwokaci, dziennikarze oraz bliscy ofiar. Opowieść uzupełnią eksperci: profilerzy, seksuolodzy, kryminolodzy, dziennikarze. Wśród nich m.in. Jan Gołębiowski, Paweł Moczydłowski, Marcin Myszka, Joanna Stojer-Polańska, Łukasz Wroński, Przemysław Semczuk, Michał Larek. Autorom dokumentu udało się także dotrzeć do materiałów archiwalnych, akt, zdjęć z miejsca zbrodni czy starych artykułów prasowych.

Sprawców najokrutniejszych zbrodni z czasów PRL połączyło jedno: kara śmierci.

ABIŁAM DLA NIEGO

PREMIERA – 2. sezon

Od środy 18 sierpnia do piątku 3 września o 22:00. Kontynuacja od 6 do 20 września od poniedziałku do piątku o 22:00

Miłość czasem potrafi odurzać, ale ta intrygująca dokumentalna seria kryminalna dowodzi, że
niekiedy może być po prostu toksyczna. Program „Zabiłam dla niego” zawiera wstrząsające historie
opowiadające o tym, jak pragnienie przypodobania się mężczyźnie może doprowadzić zakochaną kobietę do popełnienia niewyobrażalnych przestępstw.

Seria analizuje zarówno nowe zbrodnie, jak i głośne sprawy, w których pojawiają się kolejne dowody. Pełne zwrotów akcji i trzymające w napięciu historie ukazane są poprzez wywiady z osobami, które znajdowały się najbliżej wydarzeń, w tym z członkami rodzin i funkcjonariuszami badającymi sprawy.

Każdy z odcinków zawiera też fascynujące komentarze psychologów i psychiatrów przedstawiających opinie na temat działań i motywacji każdej z kobiet. To z kolei pozwala widzom wniknąć w umysły morderczyń, by zrozumieć, jak łatwo uległy wpływom, a może nawet zadać pytanie, jak daleko byłyby skłonne posunąć się dla miłości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *