Sierpień na kanale TNT

Pierwszym filmem, który wyświetli stacja TNT w ramach sierpniowego cyklu „Piątki strachu”, będzie jeden z najbardziej znanych filmów grozy, wyprodukowany w 1996 r. – „Krzyk”.

 

 

 

PIĄTKI STRACHU

Każdy piątek o godz. 21:00

02.08 – Krzyk

09.08 – Od zmierzchu do świtu

16.08 – Constantine

23.08 – Freddy kontra Jason

30.08 – Obecność

Pierwszym filmem, który wyświetli stacja TNT w ramach sierpniowego cyklu „Piątki strachu”, będzie jeden z najbardziej znanych filmów grozy, wyprodukowany w 1996 r. – „Krzyk”. W małym amerykańskim miasteczku dochodzi do serii okrutnych morderstw. Pierwsza ginie jedna z uczennic miejscowego liceum, a następnie jej chłopak. Sprawcą brutalnych zabójstw jest ta sama osoba, która najpierw dręczy swoje ofiary rozmowami telefonicznymi. Osamotniona i przerażona ostatnimi wydarzeniami Sidney Prescott (Neve Campbell) zaczyna podejrzewać swojego chłopaka.

Seth Gecko (George Clooney) i jego młodszy brat Richard (Quentin Tarantino) są zbiegami po krwawym napadzie na bank w Teksasie. Uciekinierzy przekraczają granicę Meksyku, by w barze Titty Twister spotkać się z trzecim wspólnikiem. Muszą przetrwać – jak w tytule – „Od zmierzchu do świtu”, w miejscu spotkania, które okazuje się być epicentrum zła.

John (Keanu Reeves), bohater filmu „Constantine”, po tym jak odwiedził piekło, powraca do żywych, by ocalić swoją duszę od wiecznego potępienia. Okultysta wraz ze sceptyczną policjantką (Rachel Weisz) pracuje nad sprawą tajemniczego samobójstwa jej bliźniaczej siostry. Śledztwo prowadzi partnerów przez świat demonów i aniołów, który kryje się pod osłoną krajobrazu współczesnego Los Angeles.

Odwiedzający swoje ofiary we śnie zły demon Freddy Krueger (Robert Englund) powraca w horrorze Freddy kontra Jason. Aby uchronić się od zapomnienia, upiór obmyśla plan manipulacji brutalnym mordercą, Jasonem Voorheesem (Ken Kirzenger). Jednak kiedy mistrz traci kontrolę nad swoim potworem, jedynym wyjściem jest starcie tych dwóch legendarnych zabójców.

„Obecność” w reżyserii Jamesa Wana opowiada prawdziwą historię Eda i Lorraine Warrenów (Patrick Wilson, Vera Farmiga), światowej sławy badaczy zjawisk paranormalnych. Małżeństwo zostaje wezwane do pomocy rodzinie terroryzowanej przez mroczną obecność w domu na wsi. Zmuszeni do konfrontacji z potężną demoniczną istotą Warrenowie zaczynają rozumieć, że to najbardziej przerażający przypadek, z jakim dotąd mieli do czynienia

KOMEDIE NA LATO

W każdy weekend

04.08, godz. 11:15 – Bogate biedaki

04.08, godz. 17:25 – Agent z przypadku

11.08, godz. 09.40 – Dwóch gniewnych ludzi

25.08, godz. 13:05 – Szpiedzy tacy jak my

W każdy weekend sierpnia na kanale TNT można będzie oglądać wybitnie zabawne komedie. Wśród nich znajdzie się między innymi film „Bogate biedaki”. Jed Clampett (Jim Varney) niespodziewanie zostaje milionerem i wraz z krewnymi przenosi się z Arkansas do Beverly Hills. Tytułowi bohaterowie są wyjątkowo naiwni i nie mają pojęcia o tym, jakimi prawami rządzi się duże miasto. Stają się więc łatwym celem spiskującej pary, która próbuje położyć ręce na fortunie świeżo upieczonego potentata ropy naftowej.

Agent z przypadku” przedstawia losy Bucka Yuena (Jackie Chan) – sfrustrowanego sprzedawcy artykułów sportowych, który marzy o tym, by wieść ekscytujące życie pełne niebezpieczeństw i międzynarodowych podróży. Nic nie wskazuje na to, że jego rutyna miałaby się zmienić do czasu, gdy pewnego dnia mężczyzna przypadkowo powstrzymuje gang rabusiów bankowych. Krótka chwila sławy przyciąga uwagę prywatnego detektywa (Eric Tsang), pracującego nad sprawą zaginionej przed laty osoby.

Dave Buznick (Adam Sandler) wydaje się być zrównoważonym biznesmenem. Po niefortunnych wydarzeniach, do których doszłoi podczas jego lotu samolotem, zostaje posądzony o nadmierną nerwowość. Kiedy bohater filmu „Dwóch gniewnych ludzi” zostaje skierowany do ekscentrycznego terapeuty, doktora Buddy’ego Rydella (Jack Nicholson), szybko okazuje się, że obaj są zwolennikami dosadnej komunikacji.

Para nieudolnych pracowników rządowych uważa się za szpiegów Stanów Zjednoczonych. Wysłani do ZSRR odkrywają, że w rzeczywistości są jedynie przynętą, a ich tajną misją jest odwrócić uwagę służb radzieckich od prawdziwych agentów. W główne role w komedii „Szpiedzy tacy jak my” wcieliło się dwóch znakomitych komików –  Dan Aykroyd i Chevy Chase. 

WIELKIE KINO

Każda środa o godz. 21:00

07.08 – Green Lantern

14.08 – Kac Vegas III

21.08 – Podróż na Tajemniczą Wyspę 2

28.08 – Aż poleje się krew

W każdą środę sierpnia na kanale TNT będą pojawiać się produkcje, które dostarczą widzom sensacyjnych wrażeń. Hal Jordan (Ryan Reynolds), bohater filmu „Green Lantern”, jest utalentowanym, ale i aroganckim pilotem testowym, który jako pierwszy spośród ludzi zostaje zrekrutowany do Korpusu Zielonej Latarni. Od wieków ta grupa międzygalaktycznych wojowników dba o porządek we wszechświecie. W krytycznym dla cywilizacji momencie okazuje się, że to Hal jest brakującym ogniwem w walce z potężnym wrogiem zwanym Parallax.

Minęły dwa lata, odkąd wataha „Kac Vegas III” zdołała wyjść cało z fatalnych wydarzeń w Bangkoku. Teraz Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms) i Doug (Justin Bartha) prowadzą szczęśliwe i spokojne życie wśród bliskich. Niestety, przygnębiony szarą codziennością Alan (Zach Galifianakis) przestaje zażywać przypisane mu przez lekarza leki i postanawia poddawać się swoim naturalnym impulsom. To prowadzi do kryzysu. Aby wesprzeć mężczyznę w trudnym dla niego czasie, przyjaciele wyruszają w podróż do miejsca, w którym wszystko się zaczęło: Las Vegas.

17-letni Sean Anderson (Josh Hutcherson) w filmie „Podróż na Tajemniczą Wyspę 2” otrzymuje zakodowany sygnał o niebezpieczeństwie z wyspy, która według wszelkich dostępnych mu danych nie powinna istnieć. Hank (Dwayne Johnson), nowy ojczym Seana, wiedząc, że nie odwiedzie go od zbadania sprawy, dołącza do nastolatka i wyrusza z nim na wyprawę na Południowy Pacyfik. Wraz z pilotem helikoptera oraz jego zadziorną córką, Kailani (Vanessa Hudgens), zaczynają poszukiwania, by uratować osamotnionego rozbitka Alexandra (Michael Caine).

W „Aż poleje się krew” poszukiwacz ropy Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis) przekonuje lokalnych właścicieli ziemskich do sprzedaży za niewielkie pieniądze, bogatych w złoża ropy naftowej gruntów. Bohater z powodzeniem utrzymuje swój świetnie prosperujący biznes do momentu, gdy na jego drodze staje lokalny kaznodzieja Eli Sunday (Paul Dano).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *